Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az exem - különélő szülő -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exem - különélő szülő - úgy gondolha, hogy csak akkor kell gyt-t fizetni ha kizarólag én gondoskodom a gyerekekről?! Pl ő semmi különprogramot nem fizet, csak nálam alszanak, stb

Figyelt kérdés
Azt mondja neki is vannak költségei (2x7000 Ft különsport), de én fizetem a sulit, kaját, egyéb különórákat, oszt.kir, minden mást tehát.... nem tudom mit kezdjek vele hogy értessem meg vele hogy ez nem igy működik?
2018. febr. 26. 13:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Le van papírozva, hogy neki mennyit kell fizetni? Nem tudom, hogy célszerű lenne-e ügyvédhez fordulni ilyen esetben.
2018. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
A gyerektartas egy meghatarozott, kotelezo osszeg. Annyibol kell allnod, amit tudsz, ezen felul nem koteles mast fizetni. Nyilvan lehetne, ha szandekaban allna, de ezek szerint nem erdekli a dolog, ezzel nem tudsz mit csinalni. Ha keveset keres, akkor sem tudna mindent allni amit csak kitalaltok a gyereknek, ha egyutt lennetek. Ha keves penzzel vallaltatok gyereket, akkor ez van.
2018. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Az exed - azaz a gyerek másik szülöje - nem köteles a gyerektartásn felül fizetni semmilyen költséget a gyerekre.


A gyerektartás általában a nettó jövedelme 15-25%-a közti érték.


A gyekertartás fizetése jogilag elöbb áll, mint bármilyen más fizetnivaló, még a saját megélhetése elött is.

Azaz elöször kell a gyerektartást fizetni és a maradékkal tud gazdálkodni. (azaz a sportköltségek nem számítanak)


Minden esetben kérd a bíróságon a gyerektartás megítélését és mértékében maghatározását.

Ez az az összeg, amit az ex minden esetben köteles fizetni, ha nem teszi, akkor büntetendö jogilag.

2018. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Most lett itelet. Eddig egy sportot fizetett, de semmi egyeb gyt-t nem adott 2 éven at. A sportot ő akarta nem én. Most h lett itelet, most már semmit se akar költeni rájuk ( értsd se mozi se nyaralas semmi) meg kajára se akar. De akkor hogy lesznek együtt, mindig bent kuksolnak? Mit mondjak a gyerekeknek?
2018. febr. 26. 14:00
 5/26 anonim ***** válasza:
Menj bíróságra az üggyel, ott majd megállapítják, mennyi gyerektartást kell fizetnie, aztán alkudozhat a bírókkal majd.
2018. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van. A gyerekek nála vannak, és ennyi. Egy ingyenes programra (kirándulás, szabadtéri rendezvény) nem hajlandó őket elvinni.

Azóta javult a helyzet, mióta új barátnője van. A nő nagyon szeretné jó apának látni, úgyhogy elrángatja négyesben a társaságot. Nagy bulikra nem kell gondolni: egyszer voltak kirándulni meg néha mennek sétálni. De legalább kimozdultak a számítógép elől.

2018. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
MI van a bírósági határozatban?
2018. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
A gyt.on felül nem kötelezheted fizetésre. Nem tudom, hogy az exed hogy áll anyagilag, de ha ma egy ember kifizeti a gyt.t, a lakhatását, a rezsijét, és még enni is akar, nem nagyon marad mozira, meg különórákra, meg kétfèle sportra is. Sajnos ez van, te nem írhatod elő, hogy a láthatások alkalmával milyen programjuk legyen.
2018. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Látom nem jön le amit mondani akarok :-) Az ok, hogy nem fizet külön sportot a gyt -n felül (2 kiskamaszra ideiglenesen 20-20e a gyt ez jogerős), de ezt ő akarta, es nem ugy kene eloadni a gyerekeknek hogy "anyatok gyt-t ker ezert nincs penzem sportra).

2. A kaját se akarja, se ebedet, amikor nála vannak mondvan az is gyt-n feluli osszeg. Ez komolyan normalis?

2

2018. febr. 26. 15:41
 10/26 anonim ***** válasza:
9# Jogilag normalis. Mashogy nem, de tudsz valamit csinalni?
2018. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!