Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az exem - különélő szülő -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exem - különélő szülő - úgy gondolha, hogy csak akkor kell gyt-t fizetni ha kizarólag én gondoskodom a gyerekekről?! Pl ő semmi különprogramot nem fizet, csak nálam alszanak, stb

Figyelt kérdés
Azt mondja neki is vannak költségei (2x7000 Ft különsport), de én fizetem a sulit, kaját, egyéb különórákat, oszt.kir, minden mást tehát.... nem tudom mit kezdjek vele hogy értessem meg vele hogy ez nem igy működik?
2018. febr. 26. 13:00
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Az exemnek kb 200e bevetele van, a rezsije havi 10-15e (nem irom miert csak ennyi), autoja nem sajat nem kolt ra, kajat 50% anya es bno allja.... ennyi a koltese.
2018. febr. 26. 16:09
 12/26 anonim ***** válasza:
8%

Ne turkálj az exed zsebében, mert nagyon undorító! 200e Ft-ból 40e-t odaad neked. Ha mellérakod a saját 40 ezredet, plusz családit, adókedvezményt, miegymást, akkor bele kell, hogy férjen a sport is. Ha meg nem fér bele, akkor bakfitty! Nem kellett volna a semmire több gyereket is vállalni!

A gyt.t megítélte a bíróság, ebből kell gazdálkodnod! Tudod: addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér!

2018. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha 200.000 a fizetése, akkor miért csak 40 ezret ítéltek meg 2 gyerekre. 20 ezer gyerekenként tényleg nem sok. De ha ennyit ítéltek meg, akkor ennyit kell adnia. De mikor nála vannak a gyerekek, akkor az az ő költsége, tehát az ennivalót neki kell fizetnie. Vagy nem ad nekik enni 2 napig? Egyéb költségre, programra nem kötelezhető. A különsport meg akkor kell, ha belefér a költségvetésbe. Gyerekeknek elmondani, hogy apátok 20 ezret ad nektek, én is hozzáadok ennyit, ebből kell gazdálkodni és kész. Én tudom jól, hogy 40 ezer nem elég havonta, és te többet teszel hozzá, de ami nem fér bele, arról le kell mondani.
2018. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
19%
Gondolom, a 200 ezer a bruttója és a gyerektartást meg a nettóból számolják - ez meg a megítélt összeg alapján 100 ezer körül lehet.
2018. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

200.000 Ft nettója 130.000 Ft körül van - a bíró gondolom ebből számolta ki a gyt összegét. Apukànak magyarul 90.000 Ft-ja marad, hogy lakást, rezsit, autót, tankolásr, kaját, ruhát, programot, mozit, különórát, stb... álljon. Én nem csodálom, hogy nem futja mindenre.

(kérdés persze, hogy ezt miért nem gondoltàk a kedves szülôk végig a gyerekvállalás előtt, vagy legalább akkor, amikor a kistesót elkezdtèk megtervezni...)

2018. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
14%

Ha jól tudom a jövedelem 20%-át / gyerek oda kell adni a nevelőnek.


200.000 nettóból ez olyan 80 ezer forint--> marad 120

130.000ből olyan 52 ezer --> marad 68


Ilyen alapon elég minden szart még az ő nyakába varrni, amikor elméletileg mindenre ez a pénz van amit odaad a gyereknek.


Amúgy ha azt nézed ott van a gyerekek után járó 12.000 forint kb + ez és adókedvezmény.

Tehát ha csak a bevételt nézed akkor alaphangon van 40.000 forint/ gyerek vagy jobb esetben 55/gyerek. Ebből azért sikerüljön már valamit kihozni...

2018. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

1. Netto 200-at kap


2. 1 gyerek allergias, a kaja 3-4x annyiba kerul


3. Mint irtam ez a 20-20e Ft IDEIGLENES, nem vegleges (30-30-at kertem tekintve hogy a suli fizetos megha nem is szazezres nagysagrendu)


4. En szemely szerint 200-220-at adok bele havonta (ez CSAK a gyerekek resze, ruha, berletek, alap telefon feltoltes, nyari taborok, minden tehat).


5.

2018. febr. 26. 19:35
 18/26 A kérdező kommentje:

5. Amikor gyereket szultem meg nem ez volt a helyzet


6. Nalam furdenek esznek es hozza max aludni mennek at....de lathatoan a gyk-s kozonsegnek ez tok normalis es mindenki havi 40-bol felneveli a gyerekét :-)

2018. febr. 26. 19:38
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Hát.... nem szívesen lennék a gyereked! A fizetős suli az kell, de persze csk úgy, hogy apuka tejeljen, mint a katonatiszt! Ha ilyen fillérb@@ó-rongyrázó anyám lenne, nem lennék rá büszke!
2018. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Kicsit nyersen közli itt a többi válaszadó a dolgokat, de a lényeg végül is az, amit mondanak: gondold át a kiadásokat, ha az új helyzetetekbe bizonyos költségek nem férnek bele, akkor próbálj olcsóbbra váltani vagy ha nincs más választás, akkor le kell mondani ezt-azt.
2018. febr. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!