Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem minden szombati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem minden szombati napon kapott láthatást! Sajnos az utóbbi időben nem él ezzel a jogával, és nem jön a kislányhoz. Hány elmulasztott alkalom után lehet esetleg Ügyvédhez fordulni, hogy esetleg megszüntessék vagy felfüggesszék a láthatást?

Figyelt kérdés
2008. okt. 29. 10:51
1 2
 11/18 anonim válasza:
66%

A gyermek láthatásának korlátozása büntetőjogilag szankcionálható magatartás, ha a szülő egyébként nincs bírói végzéssel a gyermek nevelésétől mint szülői jogtól eltiltva. Ergo: a láthatást nem lehet korlátozni!


Ez még abban az esetben sem korlátozható ha az apuka kissé link. A láthatás joga a gyermeke nagykorúvá válásig illeti meg.


Ilyen esetekben egy kis rugalmassággal, fel lehet mérni, hogy apuka más időpontban mutatna e hajlandóságot gyermeke láthatására. Ez később mikor a gyermek felnőtt lesz, megóv a hamis vádaskodástól, mondván anyu nem engedte hétvégén kívül - szövegtől. Ez a rugalmasság pedig örömet okozhat gyermekednek, mert a gyermek nem ismeri a harag intézményét amig te, bele nem táplálod!


Neki anyu és apu is egyaránt a szeretett ember!


Amennyiben ez a módosítás elősegíti a gyermekével való kapcsolattartást, be kell látni, a gyermek közös alkotása, mindkét szülőt szeretettel ruházta fel, és a gyermek nem tulajdon. Egyszer csak nagyobb lesz, átbringázik apához, elmondja, hogy szeretne ott lakni, Te pedig mehetsz keseregni, mert a rugalmasság, mint emberi hozzá állás nélkül,ezt, igen hamar meg fogod tapasztalni!


Amennyiben mára, ilyen gondolatok fogalmazódnak meg benned azzal a férfival szemben akinek egykoron nagyon örültél, azt az érzést ne a gyermeked kárára sugározd az apára! A gyermek azt hiszi, a szülei megfontolt emberek! Tényleg?

2008. okt. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
28%

Most olvasom, hogy az anya azok után akarja korlátozni a láthatás jogát az apának, hogy elköltözött olyan távolságra ami nagy költséget jelent az apának. Ezt miért nem írta kedves kérdezőnk már a kérdés feltevésekor, hogy apuka azért nem látogatja a gyermekét mert...


Moszkvában Mercedest osztogatnak? Ja nem: Volgográdban Ladákat fosztogatnak!


Aki ilyen módon tesz fel kérdést és azt a benyomást kelti, hogy ő megad minden jogot a gyermek láthatásához, az a szülő alkalmatlan a nevelésre mert egyoldalúan, a maga érdekében elhallgat és elferdít dolgokat!


A gyermek érdekében a gyámügy mielőbbi vizsgálata szükséges, mert az ilyen anya alkalmassága megkérdőjelezhető, hiszen ha elferdít tényeket itt, egy nyílt kérdés esetén, akkor mit csinálhat mikor másoknál degradálja a férjét?


Szerintem az ilyen anya, alkalmatlan a gyermeke nevelésére, mert a látszólagos sajnálat felébresztésen kívül, csak önmagát szeretné vissza igazolva látni, hogy jól döntött: Ez az anya jellemtelen!

2008. okt. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%
Kislányom anyjától én is elváltam.Lányom ekkor 4 éves volt.Én akkor viszem el a gyereket amikor csak akarom persze figyelembe vettem az ovit most meg az iskolát(2.-os)A gyerektartást rendszeresen és időben fizetem.Van olyan hónap,h nem tudom elvinni a lányt de mindig felhívom és szólok neki és az anyjának.A kislánynak azért,h ne csalódjon az anyjának meg azért,h nem ígérje meg előre és feleslegesen.
2008. okt. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Csak ha Ő nem jön,azt nem jelenti be.Az meg hogy én a kislánnyal elköltöztem,nem kifogás.És ha a kezdetektől fogva itt laktunk volna?És engem mint körülbelűl az előző hozzászóló,ne bántson meg,hogy én milyen anya vagyok,mert nem ismer.Nézz magadba.Én csak gyermekemet akarom attól megóvni,hogy az apa részére ne csak játékszer legyen,és akkor látogatja amikor csak Ő
2008. okt. 31. 07:53
 15/18 A kérdező kommentje:
Engem senki ne vádoljon meg,hogy milyen anya vagyok.Én küzdök azért,hogy gyermekemnek minél jobb legyen.És az,hogy mi elköltöztünk nem kifogás.Akkor mondjon le róla,és nincs gond többet.Én csak a gyxermekemet akarom azzal megóvni,hogy az édesapa részére ne játékszer legyen,hogy akkor jön láthatásra,amikor csak akar.Ha Ő nem jön,az nem baj,de ha én előre szólok,hogy most nem érünk rá,és pótoljuk be máskor,akkor teljesen felbőszűl.Hát ez az apuka?Ott volt a bíróság,amikor magáénak akrta a kislányt,de a bírónő úgíy leosztotta,hogy mit akar Ő.Akkor rossz anyuka vagyok?Ha Ő fasza ember lett volna,akkor ezóta Ő nevelné a kislányt.Úgy hogy nekem olyan emberek,akik nincsenek ilyen helyzetben,és nincs gyermekük,azok jobb ha csöndben maradnak,mert lehet hogy Ők is kerülnek még ilyen helyzetbe.Akkor nézzenek majd magukba,hogy ki milyen fasza ember!!!
2008. okt. 31. 07:59
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem és igazat adok neked.Én csak a saját példámat írtam le,h így is lehet csinálni.Nekem is messze van a lányom de rá nem sajnálom a pénzt ha a munkám engedi mindig lemegyek.A gyerektartás mellett sok mindenben segítek még,volt feleségemnek is van új párja de ez engem nem érdekel addig míg jól bánik a gyermekemmel.Az elején volt,hogy eljátszotta a küldött pénzt megtudtam és elbeszélgettem vele.Azóta nem játszik.Az apák igen is vállalják az anyagi hozzájárulást a gyermekükre.Nem nehéz legalább 1-2 napra tisztességes apának lenni.Elvált apukák gondolkozzatok el ezen ha olvassátok és magatokra ismertek.
2008. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a szituban vagyok,csak nálunk az apuka 4 éve nem jelentkezett.Sajnos nem tehetsz semmit.
2008. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én párom a baba születése után 5 nappal lépett le. Most 8 hónapos a kislány, telefonon szoktunk beszélni, csak az a baj, hogy 10 km-re lakunk egymástól, ami még gyalog is messze van! Hm...

Szóval a múlt héten eljött, mert beadtam a gyerektartásra az igényem és ki volt akadva, hogy kb. 4-szer látta az életben a kislányát és milyen dolog az, hogy Őt nem ismeri meg, miért nem mosolyog rá?? Na erre varj gombot! Hogy kötelezzem majd a kislányom arra, hogy szeresse az apját, ha nem is ismeri?

2008. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!