Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni úgy, hogy egyik félnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni úgy, hogy egyik félnek sincs pénze? Ha egyik fél sem tudja kifizetni a másikat?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor el kell adni a közös tulajdont, és a pénzt megfelezni.
2010. jún. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

és utána hol laknak? utácra kerülnek?


muszáj papírhoz kötni a válást? új házasság lesz? várnék a papírral addig amíg egyenesbe nem jönnénk..

2010. jún. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szülőkhöz, rokonokhoz. Vagy maradnak együtt a lakásban, de mégis külön élet? Különben meg nem írta milyen tárgyakról van szó. Autó? Lakás? Nyaraló? Stb.... Vagy ha egyik fél hazamegy az anyukájához, és van türelme kivárni, hogy a másik hitelt vegyen fel a lakásra, és abból kifizetheti.
2010. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért mennének utcára? ELmennek albérletbe. Mégis mi mást tehetnének?
2010. jún. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor közös megegyezéssel kell válni és akkor maga a válás költség mentes lesz.Ha a házasság alatt nem gyűjtöttetek közös vagyont,akkor úgysem lenne értelme osztozni,mert nincs min.
2010. jún. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Eladni a közöset és megfelezni, így ment ez a szüleimnél is, gond nem volt semmi.
2010. jún. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első kézből tudom, hogy mi van ilyenkor, most váltam 1 hónapja. A lakást hiába árultuk, csak jóval ár alatt tudtuk volna a mostani helyzetben eladni, ami arra lett volna elég, hogy a CHF-es törlesztőrészletet éppen fedezi. Ez esetben 3 lehetőség maradt:

1.Közös használat (ami valljuk be, bizarr, ha már elváltak a felek)

2.Ő a kizárólagos használó :ebben az esetben a lakás közös tulajdonban marad, de meg kell szabni egy időpontot, hogy meddig pl: gyermekek nagykorúsága, vagy amíg a gyerektartás jár stb. Neked ki kell költöznöd a lakásból, de mivel a másik fél használja a részed, ezért úgynevezett lakáshasználati díjat fizetnie kell neked. Ezt az összeget sehol nem tudták nekem megmondani hogy mennyi, még a 2 ügyvéd sem. A paragrafus ezt írja: "A lakáshasználati jog ellenértéke a lakás beköltözhető és lakott forgalmi értékének a különbözete."

3. Te kapod meg kizárólagos használatra, a fentebb említett feltételekkel.

Ha érdekel, kifejtem, hogy én miben maradtam az exemmel. Azt nem írtad, van-e gyerek, és hogy közös szerzemény-e a lakás.

2010. jún. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14:28 vagyok. Azt kifelejtettem, hogy ha hitel van a lakáson, mindegy kié a kizárólagos használat, a törlesztőrészletet 50-50%-ban kell fizetni.
2010. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

14:28 precízen tényszerűen leírtad, de miben maradtatok?

Köszönöm, ha beavatsz, így név nélkül indiszkrét vagyok.

2010. jún. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem csak egy fagyi, esetleg vacsora meghívásról van szó. Ezesetben hívj fel egy havert aki a közelben vagy hogy sürgősen fusson mert elég ciki a dolog.
2010. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!