Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért köpködnek arra, aki nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért köpködnek arra, aki nem a minimum gyerektartást kapja?

Figyelt kérdés

Mikor gyereket vállaltunk, akkor ezt is átgondoltuk, hogy lesz-e miből felnevelni. A szerelem szép dolog, de csak arra nem alapít normális ember családot.

A volt férjemnek van bejelentett munkahelye, normális fizetése: teljesen természetes, hogy nem 20 ezer gyerektartást fog fizetni.

Nagyon sajnálok mindenkit, aki nem kap semmit, vagy a 4 órásra bejelentett exe kiszúrja a szemét 10 ezer forinttal.

De miért kell olyat írni/mondani, hogy nekem könnyű, mert tudtam, kinek kell odatartani a .... Anyukám: te is megnézhetted volna jobban!


Nem fogom este telesírni a párnámat, hogy az exemnek mennyi marad megélhetésre. Ő se azon tipródók, hogy mennyibe kerül az iskolakezdés.

Az Armageddon meg akkor szabadul el, mikor kiderül, hogy a párom is normálisan keres, és még mindig kapok gyerektartást. Miért kéne eltartania az új páromnak más gyerekét?


(Normális fizetés=Nem minimálbér, de nem is havi fél milla. Mondjuk úgy, hogy átlagkereset.)


Miért kezelik így sokan a gyerektartást, mintha arra lenne kitalálva, hogy kitoljon az apákkal?



2018. jún. 6. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert sokan tényleg nem tudják, mit takar a gyerektartás. Vmiért elfeledkeznek arról, hogy a kaja, rezsi, osztálypénz stb. is pénzbe kerül, és ha nem az egész 20e/határ a csillagos ég összeget arra költi, hogy kézzelfogható tárgyakat vegyen a gyerekének, akkor már biztos anyu abból műkörmöztet. Mondjuk ezt főleg irigykedő, nem túl jól kereső volt apukáktól meg ezeknek a 20éves, nem túl tapasztalt, "nagyonokos" barátnőitől szoktam látni-hallani-olvasni.


Illetve sokan egyszerűen nagyon irigyek arra, ha vki nem csóró. Ilyenkor meg mindig kitalálnak vmit, amivel meg lehet ideologizálni, hogy a másik miért nem érdemli meg a jólétet. A legkönnyebb azt mondani, hogy "mert direkt ki akarja magát tartatni a r...c".

2018. jún. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Az en parom havi 60 ad oda a gyereke anyjanak a megitelt osszeg helyett,es ugy ia azt hireszteli a no ,h nincs penze mert nem adunk
2018. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pár éve anyám 30at kapott két gyerekre, csak ő tanult is és simán volt pénzünk :D

Apám meg millió körül keresett (külföldön) és amire szükség volt azt megvette.

2018. jún. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Csurmi ***** válasza:

És az általad leírtakat pontosan ki mondja? Szerintem egy normális havi fizetés az millió felett van.

Az "ingyenes" városligeti majális pedig 20e Ft volt és én még egy vizet sem ittam ebből.

2018. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"De miért kell olyat írni/mondani, hogy nekem könnyű, mert tudtam, kinek kell odatartani a .... Anyukám: te is megnézhetted volna jobban!"


Mondjuk ez egy erős megfogalmazás, mert te se nézted meg jobban, mivel nem sikerült együtt felnevelnetek a gyereket.

2018. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok anyuka tényleg sokszor kitolásból kér átlag feletti gyt-t.. Ismerek olyat, akinek 2 gyerekre fizet az apa 180ezer forintot, anya nem is dolgozik emellett, mert kenyelmesen megél, ugyanis apa még a a lakastorleszot is fizeti...

Ha jo viszonyban vagytok, es meg tudtok egyezni es a gyerek erdekeit nezitek mind a ketten, es nem. ki akartok cseszni a masikkal, az tok jo!

2018. jún. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem köpködök, örülök, hogy nem minden apa szarrágó legalább.

Nekem az ex havi 25ezret utal, semmit nem vesz ezen felül, nem száll bele semmibe, sőt, amibe tavaly beszállt, azt a komoly 5ezres emelés után fizetendő hátralékból levonta utólag.

Na ennyit erről.

Én is inkább attól vagyok ki, mikor ilyeneket olvasok, hogy be kéne szüntetni törvényileg a gyt-t, mert szegény apa nem tud új életet kezdeni, meg le van húzva, anyuka magára meg az új pasijára költi a gyt-t, stb. Meg hogy 20-25ezer elég kell legyen, tedd hozzá a felét, meg a csp-t meg az adókedvezményt meg menjél máshova dolgozni, egyebek.

Na, akkor elárulom ezeknek, nem feltétlen arról van szó, hogy nem tudnánk eltartani a gyereket, hanem hogy két ember vállalta, 2 szülője van, mind a kettő felelőssége, ha tetszik apukának, meg a hőbörgőknek, ha nem....

2018. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!