Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vált már valaki az új PTK...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vált már valaki az új PTK alapján közös gyerekfelügyelettel?

Figyelt kérdés

Most fogunk válni, a tervek szerint közös megegyezéssel, közös gyerekfelügyelettel (1,5 éves gyerek) mindenben megegyezve. Én vagyok az apuka, aki elköltözik majd, anyuka marad a gyerekkel a mostani lakásban.


Az új PTK szerint közös felügyelet esetén nem kell a láthatásról megegyezni, viszont az ügyvédem tanácsára érdemes lehet ezt megtenni arra az esetre, ha később mégis elmérgesedne a kapcsolat a szülők között, akkor ne kelljen majd pereskedni. Ha meg megmarad a békés kapcsolat, akkor az csak egy papír, bármikor bármiben el lehet térni, ha egyetértünk.


Kíváncsi lennék tapasztalatokra, ki hogyan csinálta, milyen egyezség született, amit jóvá is hagyott a bíróság? Illetve tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit milyen részletesen szabályozzunk papíron.


Nincs vita köztünk arról, hogy alapfelállás az legyen, hogy a jelenleg kialakult állapotot folytassuk, kb mindkét szülő ugyanannyit foglalkozik a gyerekkel. Én most is aktívan kiveszem a gyereknevelésből a részem, pelenkázom, etetem, fürdetem, öltöztetem, altatom, játszom vele, elmegyünk boltba, játszótérre, én vigyázok rá, amíg anya távol van - akár 4-5 órát is, közben a háztartásban is mindent megcsinálok, főzök, takarítok, mosok, teregetek, még vasalok is.


Azért szeretnék minél több mindent beleírni az egyezségbe, mert anyukának az új pasija elég furán viselkedik, helyettem akar a gyerekem apja lenni, arról győzködi a feleségem, hogy ne menjen bele a közös felügyeletbe, meg hogy ő nem fog belemenni, hogy én nap mint lássam a saját gyerekem, stb. Anyuka még tartja magát, nagyon helyesen nem enged neki beleszólást a mi gyerekünkkel kapcsolatos egyezségünkbe, ebben nekünk kell megegyezni. Ha neki nem tetszik, az az ő baja, maximum továbbáll.


Minden véleményt, ötletet, tanácsot szívesen veszek. Aztán majd beszámolok, hogy mi valósult meg. Előre is köszi.



2018. jún. 17. 08:08
1 2
 1/12 Bence_ ***** válasza:
100%

Bízz a megérzésedben, eltudod képzelni a gyereked anyjáról, hogy elkezdi korlátozni a láthatást?

Ügyvéd azért tanácsolja a papírt mert ő a harchoz szokott hozzá.

Az elég rövid kapcsolat lesz ha ebbe így akar beleszólni.

2018. jún. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

"meg hogy ő nem fog belemenni, hogy én nap mint lássam a saját gyerekem, stb. "


A bíróságot nem fogja érdekelni, hogy ő mibe fog belemenni.Nem ő az apa.Ha nem tetszik a helyzet az új kannak, mehet a pi..csába.Keressen olyan nőt, akinek nincs gyereke.

2018. jún. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok férfi, nem is váltam még el, azért leírom a véleményem. Én az ügyvéddel egyet értek, jobb mindent letisztázni, mert soha nem tudni, mit hoz a jövő. Az anyukák nagy része akkor veszti el az eszét, amikor az apukának is új partnere lesz. Tisztelet a kivételnek, de ezzel én számolnék. A közös felügyelet (kívülállóként), csak akkor tud működni, ha pontosan megbeszéltek mindent, és tartjátok is magatokat hozzá. Tehát az, hogy bármelyik fél egyet gondol, és felhívja a másikat azzal, hogy ma ő nem ér rá, oldja meg a másik, hosszú távon konfliktusokat fog szülni. Ti elváltok, nem lesztek egy pár, nem rendelkezhettek a másik ideje fölött. Oka van annak, hogy itt tartotok, valszeg a kommunikáció eddig sem volt az erősségetek, nem bántani akarlak ezzel, ne értsd félre. Az új párral kapcsolatban azt gondolom, hogy vele nem kell hosszú távra tervezned. Magától fog lelépni, ha közös lesz a felügyelet. Azzal viszont mind a kettőtöknek számolnia kell, hogy a másiknak előbb vagy utóbb párja lesz, talán új családot alapít, akkor viszont a körülmények megváltoznak, de a gyereket ez nem szabad érintse. Ezért kellene pontosan leszögezni minden gyerekkel kapcsolatos dolgot, az anyagiakat is beleértve.
2018. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1-es, 2-es: Az ügyvéd nem harcolni akar, régi jó barát, és sok mindent látott már, azért javasolta, hogy inkább legyen leírva.


Én is, meg anyuka is azt mondja, hogy ha nem tetszik neki,vakkor így járt. Feleségemről nehezen tudom elképzelni, hogy korlátozza a láthatást.


De van bennem egy kis félelem, mert nagyon rámenős az új pasi, sok hülyeségbe belevitte már eddig is, belevinné másba is. Aki fülig szerelmes, azt sajnos könnyű befolyásolni. Ha meg ott a papír, azt oda lehet nyomni a pasi orra alá, hogy ez van, tetszik, nem tetszik, nincs miről vitatkozni.

2018. jún. 17. 11:35
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Hétfő, szerda, péntek te méssz gyerekért plusz hétvége, utána héten kedd, csütörtök. Többi nap anyuka és 2 hetes váltásokban íg csináljátok. Gyerek is megszokja, ti is tudtok előre tervezni. Ovistársnál működik. Mindkét szülőnek van új párja.
2018. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Papír papír papír..

A fontosabb dolgokat e-mailen!

Láss előre, nem tudhatod mi lesz akár fél év múlva,főleg ha a pasija már most így áll a dolgokhoz.

2018. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3-asnak válasz: Veled is és az ügyvéddel is egyetértek, a lényeg, hogy jövőtálló legyen az egyezség. Sok minden változik, változhat az elkövetkezendő 5-10-20 évben. Lehet bármelyik félnek új párja, családja, lehet hogy valaki elköltözik másik városba, stb. A pontosan lefektetett szabályok azért jók, mert akkor az új kapcsolatnak kell ezekhez igazodni, nem pedig fordítva.


Említetted a kommunikációs problémákat. Elsősorban nem ezért jutottunk el a válásig, úgy gondolom ebből nem lesz probléma, meg tudjuk majd beszélni a dolgokat.


Az új pasival én nem tervezek hosszú távra, de teljesen más okok miatt. Túlságosan jól ismerem a feleségem és félig kívülállóként túl sok mindent tudok, ami miatt ez a kapcsolat nem fog működni hosszútávon. Sajnos a feleségem nem veszi észre a sok figyelmeztető jelet a rózsaszín köd miatt. De ennek a részleteiről most itt nem szeretnék írni.


Azt nem tudom, hogy anyuka elveszti-e majd a fejét, ha nekem esetleg új partnerem lesz a jövőben. Most még azt mondja, hogy örülne neki. Én meg válás után pár évig még csak gondolni se szeretnék erre, jól jönne egy kis nyugalom, aztán ki tudja mit hoz az élet. Én inkább azt látom, hogy inkább most készül félig elveszíteni a fejét, hogy fülig szerelmes.

2018. jún. 18. 12:54
 8/12 A kérdező kommentje:

5-ös: Ez egy jó ötlet lehet kiindulási alapnak, nekem tetszik. És akár működőképes is lehet. Csak az óvodai/iskolai szüneteket, ünnepeket, szabadságokat kell majd még jobban átgondolni.


A hétvége szerintem inkább a kedd-csütörtökös hétre lenne jobb, akkor sokkal egyenletesebb lenne. Vagy direkt van náluk úgy, hogy egyik héten apával, másik anyával van kicsit többet?


Meg olyasmiben gondolkodom még, hogy 3 éves kor alatt egy kicsit máshogy kéne ezt szabályozni. Most még biztos nem bírna ki egy éjszakát se anya nélkül. Aztán ha már kicsit nagyobb lesz, jöhetnek az apánál alvós éjszakák, közös hétvégi kirándulások, közös nyaralások is. Persze nyilván fő a fokozatosság, meg hogy a gyerek mit szeretne. Ha ő nem akarja, még nem elég érett hozzá, csak azért nem fogom elvinni egy hétre, mert az van a papírra írva, hogy jogom van hozzá.

2018. jún. 18. 13:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Tisztellek,hogy férfitársam létedre te is kiveszed a részed a gyereknevelésből és a házimunkából,hidd el nagyon ritka és a nők nem is értékelik,amíg az új pasitól nem látják az ellenkezőjét.

Gondolom a feleséged lépett félre,azért váltok,sajnálom.

Én ilyet csak nagyobb gyerekeknél láttam,ahol az egyik héten az anyánál,a másik héten pedig az apánál volt a két gyerek.Ott is melegváltás volt ,a nő egyből az új pasihoz(szüleivel él)költözött,de kb.14 hónapig bírta a nagy szerelem,most vissza akar menni a volt férjéhez.

Az új pasi olyan féltékeny volt a gyerekcserés találkozások miatt,hogy néha elcsattant egy pofon.

2018. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es: Köszönöm a szép szavakat, szerintem is ritka dolog ez. Hidd el, értékeli ezt feleségem, nagyon is tudja ő, hogy milyen kincset veszít el. Csak hát hiába minden, ha seggbe találta ámor nyila, és most a nagy szerelem mellett eltörpül minden más, ami fontos.


Ha meg feloszlik majd a rózsaszín köd, akkor majd jön a kemény és nagyon fájdalmas valóság. Én maximum 0,5 - 1 évre saccolom ezt az időszakot. Csak utána már nincs visszaút ...

2018. jún. 18. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!