Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » El lehet-e marasztalni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El lehet-e marasztalni az anyukát, ha 10 éves apának ítélt kisfiát alig viszi el láthatásra, csak mert idén nyáron újabb gyereke született?

Figyelt kérdés
2008. nov. 2. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

10 éves az apa???


Ugye ezt nem így gondoltad. Hanem arról van szó ,hogy a kisfiú 10 éves és apukájához nem viszi anyuka. Szerintem meg kell beszélni az apával,hogy menjen a gyerekért. S meg van oldva a probléma.

2008. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

első válaszadónak: vesszőhiba sokszor a mondat egesz ertelmet megvaltoztatja.. szerintem igy akart menni: 10 éves, apának ítélt kisfiát...


amúgy az első pár hónapban a kisbabának nagy szüksége van az anyukára, szerintem itt komprumisszumok kellenek, pl nem az anyuka megy,hanem apuka elviszi a fiat latogatóba. Idővel valoszinuleg valtozni fog a helyzet, de egy kisbaba masfel embert kivan.

2008. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kisfiút az apukának ítélték, és az édesanyának született új gyermeke (mellesleg 200 km-re él az apától és fiától). Így értettem.
2008. nov. 2. 19:40
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Senki nem várhatja egy szoptatós anyukától, hogy hetente oda-vissza 400 km-t utazzon. Bele sem tudná illeszteni a napirendjébe. Ilyenkor a "Mohamed megy a hegyhez" technika szükséges. Apuci ültesse be a kölyköt a kocsiba, és látogassák meg anyucit.
2008. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem lehet kifogasokat talalni, de ha az edesanya igazan szereti a kisfiat (bar a birosag az apanak itelte, ugyhogy az anya nemtudom...)akkor az anyanak semmilyen kifogast nem kell keresnie!

Akarmilyen nehez is a tavolsag miatt, meg kell oldani!

Az anyanak 2 gyereke van, a kisfiu es a pici baba!

2008. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Első vagyok: Mivel nagy a távolság tényleg az a jó megoldás,hogy amikor láthatás van apa elviszi hozzád a kisfiad és most nem te mész hozzá legalább is az elős pár hónapban. Aztán amikor a kistesó nagyobb és a mostani párodra tudod hagyni akkor elmész úgy mint régen és együtt töltesz egy fél délután a naggyal. Egyébként ,meg ha apuka nem akar autóba ülni a 10 éves elég nagy már,hogy buszra üljön ( közvetlen járatra amire nem kell átszállni), és anyuka leszedi a végállomáson a buszról. Én 8 évesen utaztam így először és nem volt gond, a sofőr maga mögé ültetett a buszon és szólt amikor le kellett szállnom. Szóval kompromisszumok kellenek.
2008. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Egyszerű,kérje a bíróságon,hogy változtassák meg a láthatást,nem kéthetente,hanem a szünetek idejére.Ekkora távolságra meg kérheti a felezést,azaz féluton veszi át a gyereket.Ezt biztos megítélik neki.
2008. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell ezért elmarasztalni, éppen eléggé elmarasztalta a bíróság, hiszen egy 10 éves fiút nem szoktak csak úgy az apának ítélni, csak kivételes helyzetekben. Pl. az anya alkalmatlansága a gyermek megfelelő ellátására!
2008. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Megnyugtattatok, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. Sajnos a fiaimat a bíróság szétválasztotta, és a nagyobbat az apának ítélte, mivel az ő lakhelyen kezdte meg az iskolát. Nekem egy két éves gyermekelhelyezési hercehurca után pedig nem volt erőm újrakezdeni a pereskedést, a nagyfiamat így is megviselte már maga a per is. Két rossz között kellet választanom. A kérdést pedig azért tettem fel, mert a volt férjem megkereste a lakhelyén a gyermekjóléti szolgálatot, hogy nem tartom a kapcsolatot a nagyfiammal; ami nem igaz mert terhesen is elhoztam havonta a nyáriszünetből is itt volt 3 hetet és most október elején is itt volt egy hétvégét. Azt elfelejtette megemlíteni, hogy nekem most egy pici babám van. A nagyfiút egyedül nem engedi utazni(mondjuk ezt én sem engedném a mai világban) de sem az új páromnak nem adja oda, sem édesapámnak, ha érte megy. Csak nekem adja oda, tehát nekem kell megtenni ezta távot a babával. A válás óta folyamatosan ki vagyok téve ilyen atrocitásnak, és így próbálja megkeseríteni nekem és az új családom életét.

(Csak zárójelben említem meg, hogy csak a nagyfiúhoz ragaszkodott a gyermekelhelyezés alatt, mivel így nem kell gyerektartást fizetnie. Tehát lehet ítélni, hogy ki az alkalmatlan szülő)

2008. nov. 3. 08:28
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Még egyszer(hatodik voltam):

Kérni a láthatás megváltoztatását(meg fogják ítélni)

Olyan nincs,hogy csak Neked adja oda(két tanút vinni,aztán becsattogni a gyám-ra,akár kérni is lehet elhelyezés megváltaztását,ha nem engedi=veszélyeztetés)Ilyenkor igazán hatásos egy videókamera,amibe bemonja,hogy nem mehet a gyerek.

Gyerektartás:egyszerŰen kérni kell a különbözetet,Te most gyeten vagy gondolom,több is az eltartott gyerek,így fizetnie kell.Persze kérni,utánna járni kell.

2008. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!