Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Adott egy valofelben levo nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adott egy valofelben levo nem hazas par. Vagyon megosztas, de hogyan? Hogy az igazsagos?

Figyelt kérdés
Van egy lakas a no neven,22ert vettek, most 40et er. (millio). A vetelarat a no fizette ki. Felujitottak,6 millio (kozos) forintbol es a ferfi teljes munkajat beletette, o ujitotta fel egyedul. Kerdes: mennyi jar neki? Mi az igazsagos?

2018. okt. 2. 14:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
98%

"ha már neki köszönhetően éri majdnem dupláját a lakás."

Ez igy nem igaz. Drasztikus aremelkedes volt az ingatlanpiacon az elmult evekben. 10 ev alatt a duplajara nottek az arak. Tudom, vettem is, adtam is el.


Ha bizonyitani tudod, akkor 3 millio jar. Esetleg a munkaert valami, de ezt nehez bizonyitani.

2018. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván a 6 millió fele és a felújítás munkadíja mindenképpen járna a férfinak viszont a 40 millió fele kétséges, hiszen nem a felújítás miatt duplázódott meg a lakás értéke hanem a jelenleg meglódult ingatlanárak miatt.

Nincs adat arról, hogy mióta van a nő tulajdonában a lakás, ez is fontos lehet, eladásra kerül-e vagy a nő szeretné megtartani stb.

2018. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%
Eladásra kerül-e, vagy a nő szeretné megtartani?! Senki nem adja el a saját ingatlanát azért, mert szét megy az élettársával...
2018. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A 6 millió fele jár neki, ha tudja bizonyítani. Illetve a munkadíj, ha szakember és állított ki róla számlát. Én még olyat nem nagyon láttam, hogy a nő által a kapcsolatban végzett plussz házimunkát forintosították volna, és beleszámították a vagyonmegosztásba. Pl. 276 óra mosogatás, 670 óra főzés, 70 óra porszívózás...
2018. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#13

Nem tudni mit szeretne a tulajdonos, csak egy eshetőség.

2018. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Értem #15. Köszönöm.
2018. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
35%
Hát ezt anno végigcsináltam én is, az akkori barátnőm apja vette a lakást olyan szinten lepukkanva, hogy még abalakok sem voltak, villanyóra leszerelve és sorolhatnám. majd 2 évem ráment amíg felújítottam, mindent sajátkezüleg csináltam, néha a testvérem segített.Amikor kész lett kitalálta az exem, hogy ő külföldön akar tanulni és szétmentünk. Mondtam, hogy rendben, de befektetett pénzemet és munkámat fizesse ki, erre az apja felajánlott 200k forintot. Még ki sem raktam a lábam már az ingatlanos hozta a bérbevevőket. Jó kis tanulópénz volt, soha többet nem hagyom hogy így lehúzzon valaki. Kb 2000-3000 munkaóra árát spórolták meg rajtam.
2018. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A munkadijadbol ugye levontad az elettarsad haztartasi munkajat, mert ha a hazzal foglalkoztal akkor a haztartassal gondolom nem.
2018. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%

18-ra válaszolva.

Gondolom nő lehetsz...igen a párom is segített falat festeni, gondolom ezt akartad hallani.

Egy felújítás alatt lévő lakásban hol vezetsz te háztartást? Direkt kihangsúlyoztam,hogy mire beköltöztünk akkor dobta fel a kapcsoltunkat. Kb 1 hónapot laktunk benne, addig mindketten a szülőknél laktunk. Ami a háztartási munkát illeti, te mennyit fizetnél nekem, ha neked kellett volna fizetni a kartonozást, a falazást, a betonozást?

2018. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Bence_ ***** válasza:
50%

Köszönöm a 0%-ot 😁😁😁

Szöveg értelmezés!

2018. okt. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!