Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás előtt a gyerekeknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás előtt a gyerekeknek ajándékozhatom a ház felé?

Figyelt kérdés
Van 4 gyerekünk és 1 közös ház 50-50% -ban. Még nem lett beadva a válás,de már elköltözött a férjem. Nem szeretnék az utcára kerülni,de a ház értékének a fele nem túl sok. Ezért akarom a gyerekeknek ajándékozni az én részem. A férjem meg pereskedjen a gyámüggyel,ha akar.

2018. nov. 22. 15:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak a bíróság sem hülye. Az ilyen "vagyonmentéseket" nem szokták értékelni. Apukát meg nem fogják kirakni a gyerekeivel közös házból.
2018. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
# 11 Az apuka elköltözött a házból neki már csak a pénz kell belőle.
2018. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%
De ha az ő tulajdona, és azt látja, hogy ki akarják semmizni, akkor bármikor visszaköltözhet.
2018. nov. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%
#13: legalább a kérdést olvasd el. KÖZÖS tulajdon.
2018. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A közös tulajdon ezt jelenti, hogy az ő tulajdona IS, akkor megy vissza, mikor akar, és addig marad ott, ameddig akar.
2018. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

50-50%...nekem ez elég tiszta helyzetnek tűnik, pernek nagyon nincs itt helye, de ügyvéddel beszélj. Ha a ház értékének a fele nem sok alapon a gyerekeknek ajándékoznád a részed, akkor igazán nem okozhat gondot, hogy kivásárold a férjed. Amúgy meg a részed a részed, utcára nem rakhatnak, gyerekkel meg pláne nem.

32/f

2018. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
És ha a házrész marad anyukának cserébe apuka x ideig nem fizet gyerektartást?
2018. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

# 17 Nálunk ugyanez volt mikor váltam.Megbeszéltük a volt feleségemmel,hogy nem fizetek gyerektartást és cserébe a fél lakásrészem a gyerekre lesz iratva.

Csak ezt a bíró nem engedte mivel hiába van a gyerek nevén bármi,abból nem kerül a szájába a kenyér,ha netán az anyja rossz anyagi helyzetbe kerül.

2018. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
90%

Jogi karon tanulok jogász szakon. A házasság alatt szerzett vagyon közös vagyon. Válás esetén a közös vagyon megosztásra kerül, természetesen bírósági tárgyaláson (ami nagyon hosszú idő lesz) lehet ezen változtatni. De erre lényegében az egyetlen megoldàs a közös megegyezès. A gyereknek nem igazán tudod odaajándékozni az 1/2 részedet és nem is lenne sok értelme.


Nem tudom, hogy mi történhetett és egyértelműen rossz lenne együtt lakni. De amíg nem lesz lakhelye megilleti a tulajdonjog alapján az ott tartózkodás joga ami kínos lehet. Ezért azt javaslom vedd fel vele a kapcsolatot és igyekezzetek tárgyalás előtt megegyezni.


Én a gyerekek miatt jobban aggódnék, bár megnyugtatásodra szeretném elmondani, hogy a gyerekeket általában az édesanyjuknál helyezik el. Ez alól kivétel, ha az anya olyan magatartást tanúsít, ami a gyermekek fejlődését megakadályoznà vagy korlátozná, illetve egyéb okok miatt.


F/23

Negyedéves joghallgató

2018. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!