Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyukam folyton sir, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukam folyton sir, hogy segitsek rajta?

Figyelt kérdés

Apukam es anyukam 25 ev hazassag utan vallni keszulnek. Anyukamnak nagyon sok idegproblemaja volt mindig is, nehezen kezel mindent, konnyen duhbe gurul, valoszinuleg ez a vallas oka is. O azt allitja apunak van valakije (regebben volt, most nem hiszem). Eddig kulfoldon eltek, most hazakoltozott vissza hozzam. Teljesen magaba fordult, velem is allandoan probalkozik veszkedni, levezetni rajtam a feszultseget. Eleinte meg meggondolatlanul adtam a provokacionak, most igyekszem vele szeretettel foglalkozni, a serto szavait fel se venni. Viszont folyton sir, es van hogy ejjeleken keresztul, ami engem megvisel, tudom hogy ez onzoen hangzik, de vizsgaidoszakban egy vizsgamra se tudtam keszulni, ha pedig probaltam csak veszekedett velem hogy en ra mar nem gondolok. Tehetetlennek erzem magam, mert nem segitek neki, nem tudom hogyan tovabb... orvoshoz nem akar menni. Valaki segitsen (csak aki volt hasonlo helyzetben).

Az hogy toltsek vele tobb idot, az meg van. Nappal probalom elrangatni edzeni, vagy setalni, van hogy a baratnojehez kuldom, olyankor minden oke. Aztan valami valtozik es fel napig, akar egesz napon keresztul is tud sirni, es mintha nem lenne onmaga. Segitsetek, hogy segitsek? Mit tudok neki mondani? Mert mar en is lezdek depresszios lenni es zavart...



2019. jan. 18. 23:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szolj ra hogy hagyja abba az onsajnalkozast.

Ez az egyetlen amit tehetsz.Hogy raszolsz

2019. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Reális a félelmed, ha a családod kényelmesen belenyugodott, hogy Te vagy édesanyád boxzsákja és programszervező irodája is egyben. Nyilván akkor nem veszik jó néven, ha ebből kilépsz és ezzel megzavarod a "nyugalmukat". Lássuk tisztán: itt nem egyedül édesanyád a ludas, hanem minden családtag, aki asszisztál ahhoz, hogy Te legyél egy felnőtt családtag gondviselője ahelyett, hogy a felnőtt családtagok ezt szépen kezelnék a maguk szintjén.

Viszont nem érdemes a ló másik oldalára se átesni azzal, hogy na innentől bekeményítesz és rendre utasítod, hiszen ezzel még mindig Te vagy a gondviselője. "Rosszalkodott - helyre tetted." Talán az lenne a legideálisabb, ha pontról pontra felismernéd a saját érdekeidet és azt, ahol ő a Te károdra érvényesíti önmagát és megtanulnád megvédeni a határaidat. Tehát a támadás és helyretétel helyett inkább a megerősödést és az egészséges, érzelmileg független önvédelem lenne az ideális, ennek a kialakításában lenne nagy segítségedre egy pszichoterápia, akár más módszerekkel - pl. Hellinger - kiegészítve. Ez utóbbi jól ki tudja merevíteni egy-egy életérzésed, problémád családodba futó gyökerét, szóval jó felismerni, ráébredni dolgokra, de tartós hatást az ilyenek feldolgozásával lehet elérni.

Sajnos az a harag, amit a szülő elvtelensége, igazságtalansága, önzősége miatt érzünk, ugyanúgy gúzsba tud kötni, mint maga az elvtelen, igazságtalan és önző tett.

2019. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!