Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A húgom alig mozog, és folyton...

A húgom alig mozog, és folyton eszik! Extrém túlsúlyos! Hogy segítsek rajta?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint amíg nem dönti el fejben, hogy ő változtat, addig én semmit se tehetek.

Egész nap zsömlét, és ilyen szénhidrátdús kajákat eszik! Az ebédje általában 3-szorosa az enyémnél! :S

Emellett semmit sem mozog, egész nap csak tévézik. Már 1 hónapja minden nap kutyát sétáltatunk (napi 1,5 órát), de tök felesleges, mert utána megeszik 2 szendvicset!

És nem is hallgat rám, olyankor elkezd sírni, eszik még valamit.. :S


Amúgy 9 éves a húgom, kb 143 cm magas és 83 (!!!!) kg!


2011. júl. 7. 17:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:
És amúgy semmilyen betegsége nincs, ami a túlsúlyát okozta volna
2011. júl. 7. 17:52
 2/61 anonim ***** válasza:
38%
én az anyád fején változtatnék egy nagy pofonnal...
2011. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes hozzászólást :)
2011. júl. 7. 17:57
 4/61 anonim ***** válasza:

Jelen esetben anyukádnak nincs igaza! A húgod még gyerek, nagyon gyerek. Honnan tudná, hogy amit csinál nagyon rossz. Le kellene ülni a hugoddal és beszélgetni vele erről a témáról, hogy megértse, miért hízik és hogy ez nem egészséges, elmondani, milyen betegségek alakulhatnak ki túlsúlyosaknál stb.

Egyébként pedig a megoldás az lenne, ha szépen fokozatosan áttérnétek egészséges életmódra. Tk. kenyér, durumtészta, barna rizs, zöldségek, gyümölcsök, sok víz, nassolnivalók, cukros üdítők mellőzése, fehér húsok, halak stb.

És ha egyedül nem mozog, több családi program kellene ahol mozog pl. menjetek el túrázni, gyalog és biciklivel is lehet de eleinte csak kisebb távakra, mert a súlya miatt valószínűleg nem bírná.

16/L

2011. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet anyukádra jobban hallgatna. De szerintem -ha nincs más- akkor ne hagyd neki, hogy annyit egyen, vagy hívd el minden nap bicajozni legalább 1 órára, a gyerekek általában úgyis szeretnek bringázni. :)
2011. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
51%

ez az igazság, az anyukádnak minimum elkéne küldenie sportolni, mondjuk úszni... heti 3x minimum...

te mit tehetsz? semmit, szólj anyukádnak hogy ne legyen hülye

2011. júl. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:

Nem eszik húst, zöldségeket, gyümölcsből csak almát. A tk kenyértől elhányta magát....


Ha annyira a szüleim lennének a hibásak, akkor biztos én is utálnám a zöldségeket, gyümölcsöket, mindent, és 200 kg lennék.

2011. júl. 7. 18:02
 8/61 anonim ***** válasza:
hát itt főként az anyukáddal kellene beszélni.. ez már tényleg nagyon durva. Ha másnem hívd fel a húgod orvosát és beszéld meg vele, ő talán megtudná győzni anyukátokat. Az ilyen elhízás nagyon nagyon komoly főleg egy 9 évesnél....
2011. júl. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Ja és biciklizni is jártunk egy ideig, de tök felesleges...
2011. júl. 7. 18:03
 10/61 anonim ***** válasza:

Hát ez borzalmas! :-(


Tévézni csak este engedném. Gondolom panelban laktok. :S

2011. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!