Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért lett elfogadott manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett elfogadott manapság, hogy az emberek váltogatják a párjaikat, gyereket otthagyva is válnak, mozaikcsaládok jönnek létre?

Figyelt kérdés

Én értem, hogy a régi idők még szörnyűbbek lehettek, amikor bűn volt elválni, aztán az asszony tűrhette a verést, vagy a férj a frigid sárkány feleséget.

De mostmár pont átestünk a ló túloldalára a nagy szabadsággal, már szinte divat lett "csak úgy" elválni.

A csapból is az folyik, hogy xy-ék szakítottak/válnak mert megunta egyik a másikat, mert megcsalta, mert szerelmes lett másba, mert idegesíti még a létezése is, mert már nem szerelmes, mert nem tetszik neki semmi, mert ő jobbat érdemel stb stb. Az emberek úgy dobálják kifele egymást mint a szemetüket, jobb esetben ez az ő bajuk, de a kérdés főleg a már gyerekkel rendelkező párokról szól. Nem csak a médiából ömlik ránk ez a példa, hanem az ember saját ismerettségi körében is ez történik. Facebookon is szinte naponta ezt látom, hogy még a legszebb párok is szétmennek pár év után, a gyerek anyukánál marad, majd kis idő eltelltével apuka kapcsolatban van xy-al, még kis idő múlva anyuka is kapcsolatban lesz, és a körforgás újrakezdődik mikor az új párjukkal is gyereket vállalnak. És nem, nem kisebbségi ismerőseim vannak, mégis ezt látom hogy itt egy gyerek, ott egy gyerek, 2 külön apától, vagy anyától. Mindezt a kb 25-40 éves korosztálytól.

Hogyan jutottunk idáig, hogy már az számít ritkaságnak ha egy pár együtt tisztességgel felneveli a gyerekeit?

Vagy ez lenne az ember valódi alaptermészete, ösztöne, ami többszáz év elnyomás után most előtört? Talán senkinek nem is kellene erőltetnie a több évtizedes, monogám párkapcsolatot? Ez lesz a jövő?


2019. febr. 22. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem azzal van összefüggésben, hogy a nő végre nem függ mindenben a férfitől, még akkor se, ha gyereke van.

Ezért aztán nem fél kilépni egy rossz kapcsolatból, vagy inkább azt mondom, hogy ha fél is, sokkal több esélye van a túlélésre, új életre, mint anyáinknak vagy nagyanyáinknak. Kizárt dolognak tartom, hogy régen a nagy szeretet tartotta egymás mellett az embereket 20-30-40 éven át. Főleg a nők nagyon nehéz helyzetbe kerültek egyedül. 10-15 évvel ezelőtt még én sem ugrálhattam csak úgy ki-, be a kapcsolatból, maradni kellett, különben nem tudtam volna fizetni a rezsit. Most, hogy kicsit jobban élek, már nem tűrök el mindent. Hamarosan el fogok válni.

2019. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Nézd, a házasságok hossza növekedett.

"Korábban 10-14 év után döntöttek válás mellett. A rendszerváltás óta ez kitolódott 20 évre."


És senki nem vál el csak úgy, divatból. Mert egy pár nem sírja tele fa$búkot és nem értesít téged személyesen a problémájukról, attól még van nekik.


A házasságok bő fele válással végződik, de közel a fele nem. Tehát ritkaságnak nehezen nevezhető, ha közösen nevelik fel a gyereket.

2019. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
1-esnek igaza van.
2019. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha valaki nem boldog egy kapcsolatban és már nem lehet megjavítani akkor igen is tessék elválni. Gyerek ide vagy oda. A gyereknek is jobb ha a szülei szr kapcsolata helyett lát egy boldog, szeretettel teli kapcsolatot a mostohaapával.

Rengeteg olyan lelkisérült embert ismerek, akik komoly hátránnyal indulnak például a párkapcsolatok terén, mert egyszerűen nem láttak normális kapcsolatot, a szüleik épp hogy csak elviselték egymást amíg felnőttek. Sokkal jobban meg lehet sebezni egy gyereket azzal, ha a szülők csak miatta vannak együtt de a kapcsolat már egy rakás szr.

2019. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Az ember nem monogám, mint ahogy a pèlda is mutatja.
2019. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Jó kérdés, de 2 emberen múlik. Én is megfogadtam hogy leszek egyedülálló anya, mégis az lettem hiaba próbaltam bármit és mentem át lábtörlőbe...

En azért a nagyszüleim és testvéreik ismerőseik körében csak jó házasságokat láttam, ahol nem tudtak meglenni egymás nélkül és láthatóan megvolt a szeretet, összetartozás.

Aztán jöttek a "szüleim" korúak (60-70 évesek) ahol a nők már dolgoztak, nem volt elég idő a gyerekre és felneveltek egy generációt akik előtt már szerintem nem volt hiteles minta sem.

A nők szerintem túl erősek lettek, le akarjak "győzni" a ffiakat, a ffiak meg nem tudnak ffiak lenni... én ezt látom magam körül.

Nekem is 42 évesen nőtt be a fejem lágya, hogy a párommal nem rivalizálni kéne, hanem mindenki azt adja amiben jobb és akkor lépcsőről lépcsőre haladunk....megtanultam nem ragaszkodni dolgokhoz hogy márpedig csak én tudom megcsinálni....

A gyerekeknek viszont a rossz légkör százszor rombolóbb, mint ha egyedül neveli őket vmelyik szülő.

2019. febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

En sem akartam elvalt szulo lenni de a ferjem igen. Ketton all a vasar es barmelyik fel nem akarja megjavitani v nem akar langolo szerelem nelkul elni, a masik csinalhat amit akar. Exem 3felesegnel jar es 4 gyereknel. Minden felesegnel elhiszi/elhitte h o az igazi, aztan az uj szerelemre h inkabb az az igazi.

Amig az emberek ezt halljak h egyszer elunk, ne maradj a szrban, jobbat erdemelsz, ne javitsd meg, vegyel masikat es a gyerekeink ebben nonek fel, addig ez a vilag egyre csak korcsosulni fog.

Szamomra meg mindig az az ertek ha ket ember kitart egymas mellett akkor is ha szive szerint lepni egyszerubb lenne. Amikor a gyerekek nevelesere szovetkezunk akkor nem lehetnek egyik felnek sem onzo szerelmes onmegvalosito almai egy masik vilagrol ahol nincsenek is gyerekei csak o van es a szerelem/hobbi/munka/szabadsag.


Orok balanszirozas ez es valoban nagyon nehez jol csinalni, de ezt a peldat viszik tovabb a gyerekeink. Az enyeim pl mar kiskoruk ota kapjak a sulykolast h azzal h valamit valasztasz, valami masrol lemondasz amit valaszthatnal, de egyszer donts es allj ki a dontesed mellett. Nem valasztgatunk es dontogetunk.Remelem ezt majd a parkapcsolataikban is hasznalni tudjak mire odaerunk.

2019. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem hinném, hogy bárki is "szórakozásból" válik el...
2019. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Kíváncsi vagyok hogy te mennyi élettapasztalattal írtad ki ezt a kérdést, vagy épp mennyire behatóan ismered más emberek kapcsolatait...
2019. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanúgy gondolom ahogy 7-es.Annyival kiegészíteném hogy amíg nincs gyerek addig senkit nem érdekel hogy ki hogy bohóckodik.Felnőtteset játszva összeházasodnak pár év múlva meg elválnak azért mert éretlenek és képtelenek egy párkapcsolatot fenntartani.Az viszont durva hogy 1-2-3 éves kicsi gyerekek mellett képesek elválni emberek...Én azt gondolom hogy mire beválalja 2felnőtt ember hogy gyerekük legyen addigra kiismerik egymást annyira hogy el tudják dönteni együtt fel tudják-e nevelni a gyermekeiket.Durva hogy sok esetben mennyire önzőek ezek a komoly szülők akik folyton a boldogságot keresik.
2019. febr. 23. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!