Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a férjem nem akar válni és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjem nem akar válni és nem hajlandó fizetni, mit tesz a bíróság?

Figyelt kérdés
Még nem indítottam el semmilyen eljárást, de nem hiszem, hogy sokáig húzom, ezért tájékozódni szeretnék. Van egy közös gyerekünk, egy közös félkész házunk , amin sok hitel van. A férjem a házat be akarja fejezni és nem hajlandó azért eladni, mert én el akarok válni tőle. Kifizetni pedig nem bírná a részem. Azt mondta a válási papírokat sem írja alá. Mit csinálhatok ilyenkor? Nem fogok kapni semmit?
2010. júl. 5. 13:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
szia,én ugy tudom 2 év külön élés után automatikusan szétválasztanak benneteket.Ha beadod a válopert,és ö nem akar válni,hát avval sokáig huzni fogja az idöt,gondolom,hogy ilyenkor a gyermek elhelyezést és a gyerek utáni fizetni valot azt megállapitják.A házat ha nem tudja kifizetni a rád esö dijat,elárverezik,és a pénzböl kifizetik a bankot,és a megmarado összeget szétosztják köztetek.
2010. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Ezt inkább egy ügyvédtől érdeklődd meg. De szerintem teljesen érthető a férjed hozzáállása. Én se lennék olyan bolond, hogy mindent eldobjak, amit felépítettem. Várd már meg, míg befejezi a házat. 25/L
2010. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A válás és a vagyonmegosztás két külön dolog. A válást kimondják, ahhoz nem kell az ő hozzájárulása. A vagyonmegosztásnál szerintem is jobb lenne, ha befejezné a házat, így eladva semmit nem fogtok kapni érte, lehet, hogy még a hitelt se fedezi.
2010. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Várjam meg míg befejezi??? Az még legalább 1 év, ahogy ő halad... Amikor kimegy a házhoz, hogy csinál rajta valamit, annak mindig az a vége, hogy részeg lesz és elmegy a kocsmába. Amit pedig a részegség előtti időben csinál az nem sok.
2010. júl. 5. 13:30
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

(te mentél hozzá)

Megpróbálhatjátok eladni így is, de hidd el, hogy még a hitelre valót se kapjátok érte. (hacsak nem valami nagyon jó telken van, és a telket nem a hitelből vettétek)

akkor pedig a hitel fele rádfog jutni, nemhogy egy fillért sem kapsz, de törleszthetsz is minden hónapban.

És az eladást te tudjátok rövidebb idő alatt lebonyolítani mint 1 év.

2010. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudom hogy én mentem hozzá, kösz. Amikor hozzámentem nem ilyen volt. Gondolhatod, hogy nem vagyok annyira hülye, hogy egy alkoholistához megyek hozzá, és kezdek vele házat építeni hitelből. Fél éve csinálja a hülyeségeit, de olyan intenzíven, hogy már nem bírom tovább...
2010. júl. 5. 13:38
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
Akkor előbb beszélni kéne vele rendesen, nem az hogy egyből válsz. Mikor hozzámentél, akkor biztos nem csinálta ezt, akkor most miért csinálhatja? +gyerek is van rá is kéne gondolni, nem csak magadra.... Lehet nem is ez az igazi válóok, csak ürügyet kerestél rá, hogy úgy érezd utána, hogy jogosan váltál el.
2010. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyre jobb, a végén én leszen a rossz. A beszélgetésen már többszörösen túl vagyunk. Márciusban megcsalt, de nem hagytam el. Azt mondta előtte azért ivott, mert bűntudata volt. Most azt mondja azért iszik mert jól esik neki. Minden nap jól esik neki. Állítólag már nincs barátnője, mégis iszik. Azt sem mondhatja, hogy nem törődök vele, és azért csinálja. Én már mindent megtettem ami tőlem kitelik. Ha elválunk, én elmondhatom, hogy mindent megtettem a házasságunkért, ő viszont nem sokat tett.
2010. júl. 5. 13:46
 9/18 anonim ***** válasza:

Szervusz! Kereseted benyújtod a bírósághoz, amihez a férjed nem kell! Így te leszel a felperes. Az az indok, hogy míg kész nincs a ház a bíró számára nevetségesnek fog tűnni, mert a házasság nem egy házról szól.

A vagyonmegosztás már más tészta. Itt az a kérdés számodra mi fontos. A lelki nyugalom, vagy néhány papírral több. Én már elváltam, s nem kaptam semmit sem, sőt amim volt az is ott marad, de sokkal nagyobb nyugalomban élek. Hisz egy darab szekrény pótolható, de az az idő amit a volt férjemmel eltöltöttem nem.

2010. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

Én is ebben a helyzetben vagyok csak szerencsére nekünk nincs gyerekünk, de jelzálog hitelünk, meg szocpolunk igen.

Ha jelzálog hitelt vettetek fel és azt úgy adták ki hogy csak és kizárólag építkezésre lehet fordítani, ez a banki papírokból ki is derül, hogy az a határidő amit kiszabott mikor jár le. Mivel azt olvastam félkész ház, szóval nincs még meg a használatbavételi engedély sem amit fel kel mutatni a kiszabott ideig. Ha nincs felmutatva akkor a bank egy összegben visszakövetelheti a kölcsönt amit felvettetek(ha építkezésre adta nem szabad felhasználásra) te milyen szerepet foglalsz benne, adóstárs, kezes stb.

Ha építkezésre, felújításra adta a bank, akkor a férjed(ha nem teljesíti a szerződésben foglaltakat)a kölcsön felvételétől számított 2 évnél tovább nem tudja húzni.)

A másik én már utána jártam.

[link]

Itt van legértelmesebben leírva, hogy mi a menete.

A szép az egészben az ha közös a hitel a bankot nem érdekli, hogy melyikőtök fizeti be csak be legyen, szóval ha a párod nem vállalja át akkor marad felesbe, vagy ha van bejelentett munkahelye neked meg nincs és fizetve sincs akkor attól vonják akitől tudják...

Szóval hosszú akár 2 évig is elnyúlhat, és nehéz is lesz...de ha halogatod elveszted azt időt amit majd nélküle boldogan tölthetsz, mert amit idáig elvett az életedből már nem kaphatod vissza...

Sok szerencsét!

2010. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!