Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi pontosan annak az oka,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi pontosan annak az oka, hogy váláskor a nők kapják meg majdnem minden esetben a gyereket?

Figyelt kérdés

Vajon azért, mert a szülés után ők voltál gyesen és apa főkeresőként többet dolgozott, az anya több időt töltött a gyerekkel és így a gyermeknek autómatikusan több kötődése van? Ezt csak tippelem, nem tudom.

És ezt azért kérdezem, mert ha nálunk pont fordított volt a helyzet, akkor apaként van e kicsit több esélyem arra, hogy nálam legyen a gyerekem elhelyezve? Van-e értelme egy ilyen "csatába" belemenni?



2019. máj. 8. 10:23
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
82%

"gyakorlatilag 0%-ban reprezentáltak a fizikai munkákban,"


A fenéket, tele vannak a gyárak nőkkel és egyéb helyek, ami nem szellemi munka.

2019. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom milyen apa vagy, az anyát se ismerem úgyhogy csak általánosságban mondom, hogy jobb az anyjánál a gyereknek. Az apák szabadabban nevelik a lányukat, fiukat. Például apa megengedi hogy a 12 éves kisfiú még éjszaka a haverokkal csavarogjon, engedi hogy részegeskedjen, sőt van olyan is hogy együtt isznak, mert miért ne... Nagyon sok ilyen esetről hallottam és láttam is. Az ilyen gyerekek nem kaptak családmintát ebből kifolyólag nem lett belőlük semmi. Az anya viszont tudja motiválni a gyereket hogy igenis muszáj tanulni, és nem szabad csavarogni stb. Az apák nem akarnak non stop gyereket nevelni és mellettük lenni, kell nekik a szabadság.
2019. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
96%

Én azért nem osztom hogy nőpárti a bíróság, de valljuk be kevés apuka akarja 365/365nap nevelni a gyereket. Az apák hány százaleka lehet kb., 5-10?? Akkor csak ennek a néhány apának kell megvizsgálni az esetét....

Azoknál meg eldönti a munkahely, kihez ragaszkodik a gyerek jobban, tanuk mit mondanak, pszichológiai vizsgálat... és innen szerintem már 50-50% az esely.

2019. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
70%

Igen, a fő ok az, hogy az első években az anya marad otthon a gyerekkel, sőt később is, ha beteg a gyerek, akkor általában ő marad otthon. Ovi, iskolai szülői értekezleteken is 90 %-ban anyukákat látni, az ovis, iskolai programokon is, sőt, még a játszótereken is. Persze erre lehet mondani, hogy azért van, mert apuka többet dolgozik és keresi a pénzt a családnak, de ha ez így van, akkor a bíróság is ezt veszi figyelembe, hiszen továbbra is az anya alkalmasabb a gyerekről való gondoskodásra. Amennyiben te voltál otthon a gyerekkel az első 2-3 évben, majd utána is nagyobb részt vettél ki a gyereknevelésből, és ezt a későbbiekben is tudod biztosítani, akkor a bíróság ezt is figyelembe veszi. Én ismerek olyan férfit, aki megkapta a gyereket.


Egyébként meg a férfiak nagy része nem is tart igényt a gyerekre, akik meg perelnek, azoknak is nagy része csak bosszút akar állni az anyán. Pont tegnap volt ilyen kérdés, pasit megcsalta a felesége, és el akarja perelni a gyereket, holott eddig is csak hétvégente volt vele.

2019. máj. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is apuka addig rajongott a gyerekekért hogy magának akarja, amíg ki nem egyezett velem a heti váltásos láthatásba. Elváltunk. Viszi? Nem. Fizet? Nem

Ennyit erről. Nagyon kevés az a pasi aki amolyan nőies pasi, mint valami óvóbácsi aki alkalmas gyerekneveléste 0-24h-ban.

Azt a kevés típust meg nem veszi figyelembe a bíróság.

2019. máj. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is van olyan férfi ismerősön, aki perelni akart a gyerekért, de csak azzal a feltétellel, hogy továbbra is anyuka megy érte az oviba, mert ő 5 órakor még nem ér rá. Aztán kiegyeztek heti 2 hétköznapi láthatásban is, és apuka hébe-hóba még el is ment a gyerekért.
2019. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
21%
A férfi a gyerek csinálás közben élvez, a nő pedig az elhelyezésénél. 1-1
2019. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Mert pl a válás oka az, hogy apuci félre...,aztán most házasodna vagy költözne össze az új nővel. Oda hogy vihetne kisgyerekeket. Ő maga se akarná, a nője meg pláne nem. De nyugi, azokban a sokkal ritkább esetekben, amikor anyuci kezdene új életet egy másik faszival, akkor meg inkább az apjának ítélik a gyereket.
2019. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kár, hogy a bíróság nem veszi figyelembe ezt a "kisebb réteget". Én pedig ebbe a kisebb rétegbe tartozom.

A születés első napjától én voltam gyesen, anya meg , még ha otthoni munkában is, dolgozott, kapta a fizut és építette a karrierjét. Neki munkaügyben jobban állt a szénája és ezért döntöttünk így, és a gyerekkel annyira jó volt, hogy nem is bántam.

Most öt éves és ez a felállás azóta sem változott, szinte minden érdemi programot úgy csinálok és a munkám is olyan, hogy az ovit is tudom rendezni. Szülőiken én vagyok ott és egyszer, két éve megkérdezték a játszótéren, mikor már költözés miatt egy éve szinte mindig ugyanarra a játszótérre jártunk, hogy egyedülálló apuka vagyok e.

Engem semmi bosszú nem hajt, csak a belső igény. És ezért voltam erre kíváncsi, hogy egy begyökösödött séma csak ez vagy pont ezek miatt van e egy pici remény is.

2019. máj. 8. 21:30
 20/36 A kérdező kommentje:
#18: mi augusztus óta élünk külön, most anya 5.hónapos terhes az új kapcsolatából és az ország másik végén kapott állást és vinni akarja a közös gyerekünket.
2019. máj. 8. 21:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!