Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire szégyen a válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire szégyen a válás?

Figyelt kérdés

2019. máj. 21. 11:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
74%
Itt te szorulsz sajnálatra, nem én.
2019. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ma már nem az, mindennapos, ha nem minden órás/perces dolog...
2019. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
77%

"Mindenkit érdekli más élete , olyan világban élünk sajnos. Azt hiszem még gyerek vagy!"


Nos, engem például baromira nem érdekel más élete. És az sem, ha más velem foglalkozik. Akkor sem érdekelt, amikor elváltam, pedig van annak vagy 30 éve. Tehát gyerek sem vagyok.

2019. máj. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
71%
Nem szégyen. Egyszerűen nem illetek össze és későn jöttetek rá. Ha van gyerek akkor sem az, rá fog jönni idővel hogy inkább legyetek külön minthogy együtt, de közben vitáztok.
2019. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
53%
A házasság nem ugyanazt jelenti, mint 20-30 éve. A házasság ma azt jelenti, amíg jóban vagyunk/jó veled, addig veled maradok, ha rossz, akkor otthagylak. Régebben jóban/rosszban-t jelentette a házasság, ma csak jóban. Szégyellni manapság, hogy otthagyom, mert rossz? Dehogy is, még büszke az adott ember inkább rá. Mit szégyellnek manapság? homárok verik a mellüket a fesztiválon, hogy mekkora kötsög... Mit vársz ilyen emberektől? Kizárólag csak a saját önző primitív életük a lényeg. Legalábbis a többségnek...
2019. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Nincs gyerek!
2019. máj. 21. 17:18
 27/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nem maga a válás a szégyen,hanem sok esetben a miértje.

Aki azért akar elválni,mert pl.nem a férjétől terhes az a szégyen,de gondolom itt még számos esetet fel lehetne sorolni.

2019. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
47%
Én elvált férfi második felesége vagyok, és bár magam nem váltam, mert házasok nem voltunk az első élettársammal, de egy gyerekem apjával való szakítás nekem is kijutott, és azt kell mondjam, az emberek egy jelentős része még ma is megbélyegző, ha válást lát, különösen az elhagyó féllel szemben. Ez nem azt jelenti, hogy félidegenek és távoli ismerősök arról pusmognak, hogy milyen gáz ez az ember, hogy elvált. Valóban senkit se érdekel az ilyesmi a távolabbi körben. Viszont a közelebbiben már más a helyzet. Én láttam szülőt csalódni a gyerekében a válás miatt, mert szerinte az kudarc, láttam nagynéniket rosszallón és ítélkezően ingatni a fejüket, és barátokat, akik a házasság megmentésének fontosságáról papoltak együttérzés helyett. Ha válsz, akkor nem vagy 100-as, vagy azért, mert rosszul választottál, akivel egyáltalán miért is házasodtál össze, vagy azért, mert képtelen voltál megoldani a problémáitokat, nyilván nem voltál elég kitartó, elkötelezett, jól kommunikáló, együttérző, akármi, ha pedig gyerek is van, akkor pláne ásd el magad. Viszont a jó hír, hogy idővel jobb lesz, mindenki megszokja lassan a dolgot.
2019. máj. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Végül is a válás beismerése annak, hogy valamit elrontottál (ha a másik volt a hibás, akkor minimum azt, hogy megbíztál benne). Az ilyesmiért meg mindig szégyenli magát az ember és nem szívesen hirdeti. Pedig akkora hírértéke szerintem és a statisztikák szerint sajnos nincs már.
2019. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!