Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 85-86 kilo vagyok es 165-167...

85-86 kilo vagyok es 165-167 centi mennyit kene fogynom vagy mit csinaljak, mozogjak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 20:43
1 2 3
 11/23 Pataki Éva válasza:
Szia! Az a baj, hogy nagyon nehéz összeválogatni,ami hasznos és jó is.Idő és pénz.( És nem is biztos hogy tényleg vitamindús. (Meg kell nézni ha egy répát veszel a szupermarketben, pár nap múlva bűzösen elrohad). Az igazi zöldség legfeljebb elszárad! A diétás kajákkal meg az a baj hogy hiányt okoznak a szervezetben, amit aztán ha pótolni próbálunk, ugyanott vagyunk. Én rendelkezem a világ legminődégibb, táplálékával, amiben minden benne van amire szükség van, finom, és tápláló. Én ezzel fogytam, hogy semmi pluszt nem viszek be. Eleinte kétszer fogyasztottam, ma már csak reggel.Persze ez is pénzbe kerül, de a hagyományos reggeli is.Na és persze a mozgás nem árt...legalább gyalogolni kell, de fiatalabbaknak a foci is nagyon megfelelő.Üdvözlettel Éva evabusines@gmail.com
2010. aug. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Naponta legalább 2x15 perc intenzív gyaloglás +10 perc könnyű torna, 18 óra után semmi kaja. Reggel több gyümölcs, este több zöldség.
2010. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen tudományosan, mint orvos válaszolok Neked. Először ki kellene számolni a kívánt normális testsúlyt. Ezt úgy lehet, hogy a testsúlyosat osztod a méterben kifejezett testmagasság négyzetével. Nálad ez most 85/167 a négyzeten, azaz 2,78. Neked. 2,6 körül kellene lenned, ez durván 65-70 kg optimális súlyt jelent. A naponta felvehető táplálék mennyisége a KÍVÁNT (vagyis a nem mostani) testsúlyod alapján 25-50 kalória/testtömegkilogramm, Nálad ez, legalábbis a fogyás időszakában 1625 Kcal. Ezt különböző táplálkozási táblázatokból jól ki tudod számítani. A dolog másik fele a mozgás. Naponta bármennyit mozoghatsz, ha az 1600 kcal-át nem léped túl. Ha viszont fogyni is szeretnél, akkor az 1600 kcal mellett mozogsz. Nem mindegy, hogy mit. Nyilvánvalóan hatékony lenne, ha maratoni futó lennél, vagy triatlonos. De nem vagy az. Ezért kéne egy szobabicikli, amit naponta legalább 30 percig tekersz, miközben a kalóriafelvételed változatlan. Ezzel a gond kb. fél év alatt megoldódik. Ha sz4emélyesen is lehetek segítségedre: drelekcsaba@gmail.com


Az energiamegmaradás törvénye mindenkire érvényes, így Reád is. Ez nem ígér hetente 25 kg fogyást, mint sok bugyuta reklám, de a megközelítése nagyon racionális. Ezt a képletet alkalmazzuk pl. cukorbetegeknél is. Bevált. Nálad is be fog válni. Ha gondod van, hívj: 06209562513


Szeretettel....

2010. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Először ki kellene számolni a kívánt normális testsúlyt"


Ez már rosszul kezdődik. Mi az, hogy normális testsúly, mihez képest? Szerintem testzsír%-ot kéne meghatározni inkább, ha már tudományoskodni akarunk.

2010. aug. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Magasság centiméterben mínusz 100?! Férfiaknál még oké, de nőknél én is úgy tudom, hogy 110-et kell levonni. Én 176 cm vagyok, 20 éves. 57-60 kilo szoktam lenni, 66-nál azért már kiakadnék :D
2010. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

Meny el gyúrni csodálatos nagyon szeretem.

Sok sikert hozzá.


Lényeg először kis súlyokat használj és csak arra törekedj, hogy szabályosan csináld a gyakorlatot érezd az izmokat. :)

Minden jót és sok sikert!

2010. aug. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Képet linkelj légyszi, mert ennyi adatból csak sejthető hogy kicsit több van rajtad mint kéne.


A tömeg egy dolog de nyilván tudod hogy létezik olyan dolog is hogy sűrűség. Az izom sűrűbb mint a zsírszövet. Ergo ugyanannyi kilóval lehetsz izmosabb, és hájasabb is.

Kép nélkül semmit se lehet biztosra mondani. Az viszont tuti hogy egy 12 évesnek kell a sport!

2010. aug. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Én 14 éves vagyok 164 cm magas és 50 kiló és nem érzem magam "dagadtnak". De neked télleg sportolni kéne valamit márha nincs semmi olyan betegséged ami gátolna. Sok szerencsét!!
2010. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Önnek szüksége van némi fogyókúrára! Testtömeg-indexe alapján ugyanis a túlsúlyosak csoportjába tartozik.


Gondolom ezt Ön tudta már eddig is - esetleg környezete néhány elejtett szóval felhívta rá figyelmét -, de most itt a lehetőség, hogy tegyen is ennek érdekében valamit. Érdemes még megmérnie a derék-körfogatát is. Amennyiben ez 88 cm felett van, akkor érdemes lenne néhány kilót leadnia. A derék körfogata ugyanis utal a lerakodott zsír nagyságára és arra, hogy Ön esetleg "alma" típusú túlsúlyos, amely nőknél ugyan ritkább, de fokozott egészségügyi kockázatot rejt magában. Tehát: próbáljon meg a lehetőségeken belül egészségesebben táplálkozni, kicsivel többet mozogni.


Valószínűleg ebben az életkorban még nem jelenthet nagy problémát a túlsúlyának leadása. Viszont nem csupán hiúsági okokból csökkentse súlyát, hanem gondoljon arra is, hogy ezzel még megelőzheti a krónikus betegségek kialakulását! Ha babát terveznek, a normális testtömeg-index segítésével megelőzheti a terhességi cukorbetegség kialakulását is! A súlycsökkentéshez számtalan helyen találhat segítséget, köztük a legjobbakat éppen itt, oldalunkon!

2010. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

előttem valaki írta azt ,hogy : 165 cm akkor 165 kg

190 cm akkor 90 kg.

én 14 éves vagyok és 178 cm és 79 kg. testömeg index nem tom már mit írt de szerintem ez sok.

amit neked ajánlok

12 évesen ne úgy fogyókúrázz,hogy kevesebbet eszel mert úgy nem szabad az úgy nem jó most vagy serdülőkorban meg minden inkább a fehérkenyér helyett rozskenyeret egyél vagy vannak ezek a puffancsok...finom is és nem hízlal annyira cukor helyett a steviát tudom ajánlani egyáltalán nem hízlal és egy csepp olyan édes mint egy evőkanál cukor. én mindnebe ezt rakok vagy mézet.

akkor sportolj fuss biciklizz. vagy amit szeretsz. a lényeg ,hogy a felesleget izommá alakítsd át.:) táncolj,teniszezz a lényeg ,hogy mozogj.

-


egyenlőre enni jutott eszembe. egyébként ha meg lefogysz pl 10 kg és azt a súlyt megtartod és majd még úgy is nőni fogsz. akkor az úgy jó lesz szerintem .

2010. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!