Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Suliba mit vigyek tízóraira?

Suliba mit vigyek tízóraira?

Figyelt kérdés
13éves vagyok 175 cm és 75kg....azt szeretném kérdezni,h suliba mit vigyek tízóraira ha a 90napos diétát csinálom??? Légyszi segítsetek
2008. dec. 31. 10:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsika férreírtam 165cm vagyok nem 175!!!!!!!
2008. dec. 31. 11:12
 2/19 anonim válasza:
82%
Én azt tudom ajánlani, hogy egy vagy két almát. Vagy más könnyű gyümölcsöt. Ha tényleg nem tudod evés nélkül kibírni délelőtt, akkor is valami kalóriaszegény dolgot egyél, de mellé semmi cola és ilyenek.
2008. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%

a gond az hogy neked nem szabadna a suliban éhesnek lenned. nem szabadna egy ilyen diétát 13 évesen csinálnod. igaz jól érzed hogy rengeteg felesleg van rajtad, de ezt talán mozgással kéne elkezdened le dolgoznod. kezdj el sportolni, ha valami betegség miatt nem megy akkor járj olyan speciális tornára, nagyon sok helyen van konkrétan szív, vagy más beteg fiatalaoknak torna.

aztán persze vegyél vissza. de kérdezd meg anyukádat kérj tanácsot töle, ha nem megy kérj tanácsot az iskola pszihológustol, vagy a védönötöl.

2008. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket!!!!
2008. dec. 31. 12:00
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Hát gratulálok annak aki azt mondja, egy 13 éves nem szabad megéhezzen suliban. Egy 13 éves sok suliban bent van reggel héttől/nyolctól kettőig/háromig! És van akinek nincs ideje otthon enni reggel, vagy rosszul van ha olyan korán eszik. Akkor négyig ne egyen, míg haza nem ér? Aztán persze hat után se, mert azt nem szabad. Ez azt jelenti, hogy egy étkezés egy nap, ami az ideálisnál csak néggyel kevesebb...



Vigyél gyümölcsöt, salátákat (azért ne majonézeset, inkább kefíres öntetet tegyél rá ha mindenáron szeretnél), sovány sülthúst, turmixokat (persze hozzáadott pluszkalória nélkül, valódi gyümölcsből). Igyál nagyon sokat délelőtt is. A szendviccsel sincs baj egyébként, de megfelelő kenyeret válassz (teljes kiőrlésű, fekete kenyér, rozskenyér) és legyen benne sok zöldség / gyümölcs, meg ne nyolcat egyél belőle, hanem csak 1-2t.

2008. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem lenne szabad a 90 napos diétát csinálnod 13 évesen. Sokak szerint felnőtteknek is árt. Én inkább hiszek az egészséges táplálkozásban és a sportban. Annyi sport van, biztosan találsz olyat, amit szeretsz!
2008. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A kilencven napos diéta nem a fejlődő szervezetnek való! Jól gondold meg, mert úgy megvonod magadtól azokat a tápanyagokat, amik elősegítik a szervezeted egészséges fejlődését. Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a 90 napos diéta teljesen áltudományos, soha senki nem bizonyította még a hatékonyságát, akik pedig nagy súlyvesztést produkálnak vele, vissza is hízzák előbb-utóbb. Persze erről már nem szólnak a "sikersztorik"...

Én elsősorban arra biztatnálak, hogy minden nap reggelizz bőségesen: ez nagyon fontos az anyagcsere beindításához és a szellemi frissesség megőrzéséhez. (Nem poén, ha leesik vércukrod órán, és nem tudsz figyelni.)

Ezen kívül nagyon fontos, hogy minden nap mozogj suli után! A tornaórákat ne blicceld el! Válassz nem megerőltető sportot, pl. tempós séta, mérsékelt ütemű biciklizés, esetleg görkori (bár ez elég sérülésveszélyes sport). nagyon jó, ha van lehetőséged úszni járni: nagyon jól kikapcsol, és jól égeti a kalóriákat is (persze csak ha utána nem nyomsz be két csokit az éhségérzet biztosítására).

Tízórainak egy sovány sonkás-zöldséges szendvics tökéletes teljes kiőrlésű rozskenyérből, de a büfében hanyagold a kólát és egyéb cukrozott vackokat, valamint a csipszeket, ropogtatnivalókat!

Vacsorára próbálj meg kevés és könnyű kajákat enni, pl. saláta, joghurt. A fehér kenyér szintén nem jó választás, helyette térj át barna, esetleg magvas kenyérre!

Hidd el, ezek csak apróbb változtatások, mégis csodát tesznek! :)

2008. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Volt mar egy olyan kerdes, hogy: "Mi jó ebbe a 90 napos diétában?"

Az utolsp valaszt szo szerint bemasolom neked:

"Tigi kérdésére válaszolva, én és a barátnőm csináltunk testzsír % mérést. A barátnőm -10 kg-jából még öt kg sem volt zsír. Az izomokat bontotta le. Én a PSMF-el diétáztam, nekem szinte 100 % zsírégetés történt,90 kg-ról fogytam 55-re.Még 5 kg kell leadnom, ezt is ezzel a módszerrel fogom. Ő ugye a 90 naposat csinálta. A gyomra tönkrement, először nem tudtuk kitalálni, mi az állandó gyomorfájása oka, az orvos szerint a gyomra savegyensúlya borult, valószínűleg a rendszeres CSAK gyümölcsevéstől. Szóval félreértés ne essék, nem a gyümölcsevéssel van baj, hanem hogy hónapokon keresztül délig nem evett mást, csak azt. Hasonló szép mellékhatásokat kívánok a diéta kitalálójának, és hirdetőjének. Gratulálok.

Ja, és mind a ketten csak úsztunk és bicikliztünk mellette, heti két alkalommal másfél órát.

"

Ezek utan te biztos akarsz ilyet csinalni? Mert konnyen ra mehet az egeszseged egesz hatralevo eletedre.

13 evesen meg novesben vagy, ha sportolsz akkor boven eleg. Es nagyon gyorsan felejtsd el ezeket a dietakat!

Ha annyira dietazni akarsz akkor menj el dietetikushoz, o osszeallit neked szemelyre szabottan egy olyan etrendet amitol egeszseges maradsz es fogysz is.

(Tigi)

2008. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítségeket...remélem segítteni fog :)))
2008. dec. 31. 13:41
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Meg egy megjegyzes:

Ezert szeretem ezeket a nev nelkul terjesztett csodadietakat mert senki nem vallal erte felelosseget, de mindenki ajanlja... Ebben az esetben ha ez a 13 eves gyerek maradando karosodast szenved ettol a 90 napos csodatol akkor az kinek a felelossege? Senkie...

Egy dietetikusban legalabb valamilyen szinten meg lehet bizni.

(Tigi)

2008. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!