Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Szerintetek ez így jó?

Szerintetek ez így jó?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, mindig is nagy probléma volt az életemben a súlyom. Mind anyai, mind apai ágról veszélyeztet a cukorbetegség, apai ágról pedig számos szív- és májbetegség. Szerencsére eddig egyiket se mutatták ki nálam. Most 174 centi és 86 kg vagyok. Lehetséges, hogy a csontjaim nehezek? Sokkal vastagabbak, mint néhány osztálytársamé. És kb a súlyom felét fel tudom emelni a fejem fölé. Szóval, sok helyen hallottam már, hogy egy köbcentiméter izom nehezebb mint egy köbcenti zsír. Mert nagyobb a sűrűsége. Én nem tudom, hogy ebből mennyi igaz, de ha valaki rám néz, nem tudná megmondani, hogy én ilyen "súlyos" vagyok.

Már több mint egy éve járok dietetikushoz, sokféle módszert kipróbáltunk már, egyik sem segített sokáig, kb jojó lett a vége. Ha pedig hasznos volt, akkor az izmaim mentek tönkre. Szóval. Most a barátnőm ajánlotta a 90 napos diétát, kb ő is ilyen testalkatú, mit én, neki bevált. Ő három hét alatt adott le 5 kilót, minimális mozgással. Két hete csinálom, és az első héten le is ment 2 kg, de most valahogy megállt a súlyom, 86 kg-nál. Pedig ugyan úgy mozgok, eszek, mint eddig (napi 1000-1300 kcal, és reggel-este 1-1 km futás/kocogás + kétnaponta 30 perc torna). Ha meg is mozdul a súlyom, szerintetek nyár végére le tudnék fogyni 10-12 kg-ot? Minden nap szigorúan betartanám az edzést/étkezést, viszont az esti futást kiváltanám úszással (közel a Balaton, gyalog kb 20 perc). Esetleg van valami jó tippetek, hogy még hatásosabbá tegyem a fogyókúrámat? Köszönöm a segítséget. :)



2013. jún. 17. 19:25
 1/6 anonim válasza:
Ha jól értettem, akkor nem 'tűnsz' túlsúlyosnak, tehát nem értem, miért kezdtél ilyen drasztikus fogyókúrába, pláne 15 évesen. A mozgás nagyon jó, ha fogyni akarsz, de az 1000 kcal nagyon kevés. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, ez nyáron adódik is, és folytasd a mozgást, de ne ilyen kevés kalóriával. Hajrá :)
2013. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Képet tudnál küldeni?
2013. jún. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm. :)

Második: Privátba talán.

2013. jún. 18. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a 90 naposhoz hasonló módszereket próbáltál ki eddig is, akkor ne sértődj meg, tényleg nem bántásból írom, de nem is csoda, hogy nem fogytál le, meg is érdemled.


Sajnos manapság a dietetikusok sincsenek a helyzet magaslatán, de ezt hagyjuk. A barátnődnek nem vált be ez a módszer. Lefogyott 1-2kg zsírt, a többi pedig víz és izomveszteség volt, mint mindenkinél, aki ezt a diétát követi. Azonnal hagyd abba! Igen, igazad van azzal kapcsolatban, hogy az izom nehezebb mint a zsír. Sőt, sokkal nehezebb. Ezért hiszik annyian, hogy beválik ez a diéta. Mennek lefele a kilók mint az állat, de annak a nagy része izom, mivel semmit nem csinálnak, csak módszeresen szeméttel tömik tele magukat.


[link]

[link]


A fenti két cikket ha van egy kis időd, mindenképpen olvasd el. Logikusan le van vezetve, hogy miért nem működik sem ez, sem más fogyókúra. Olyanok írták, akiknek már sikerült felmutatniuk 5-6%-os testzsírt, tehát biztos, hogy értenek hozzá, ne legyenek kétségeid felőle.


De akkor hogyan fogyj le? Egyszerűbben, mint hinnéd. Ki kell gyomlálni az étrendedből a szart, és a helyükre hasznos dolgokat tenni. Cukor, fehér liszt(kenyér, tészta, péksütik) teljesen legyenek elfelejtve. Sovány húsokat, zöldséget, sovány túrót, tojást, halat, sok zöldséget egyél, mellé mértékkel rizst, zabot, esetleg teljes kiőrlésű kenyeret. Ez a titok. Napi 6 étkezés kell, az első a reggeli, az utolsó lefekvés előtt 2 órával. Mind tartalmazzon fehérjét és egy kis szénhidrátot is.

Ha haladóbb vagy, ki is számolgathatod a tápanyagmennyiségeket. Én ezt csinálom. Nem hogy kockás, de eres a hasam, e-mellé 80kg vagyok. és olyan magas mint te.

18F

2013. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha régóta ilyen az alkatod, előfordul, hogy "megáll" a súlycsökkenés. Ne ijedj meg, ezután le fognak "ugrani" azok a kilók, amikre most vársz.
2013. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :))
2013. jún. 24. 20:53




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!