Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Barna rizs mennyivel jobb...

Barna rizs mennyivel jobb mint a fehér rizs?

Figyelt kérdés
Kevesebb kalória? Barna rizst lehet enni fogyókúránál?

2013. aug. 19. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlók. Akárcsak a teljes őrlésű és a fehér lisztnél, hallottam már azt is, hogy az egyik a jobb, azt is, hogy a másik. Részemről azt eszem, amelyik épp szimpatikusabb vagy ami épp van, ha már rizst akarok enni, ami nálam nem gyakori...

Nekem fogyókúrában kerülendő a rizs, nagyobb mennyiségben mindenképp, de most a 90 napos diéta témakörében vagyunk, ahol az egyik szénhidrátnap a háromból a keményítőnap, nem passzolna, ha azt írnám, hogy kerüld a keményítőt... ;) A rizs még az egyik legjobb, ha engem kérdezel, legalább nincs benne glutén :P

2013. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Majdnem ugyan olyan rossz.

A rizs legalább gluténmentes. A tök, saláta, uborka pedig még fogyáshoz is jó lenne.

2013. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

A fehér rizs meghámozott barnarizs :D ennyi a különbség.

A barnarizsben több a kalória, mert rajta van a héja, de sokkal jobb választás. Hogy miért? Mert a külseje miatt sokkal több rost van benne, ezáltal a felszívódása is lassabb(ergó: nem dobja meg az inzulintermelést, nem okoz hirtelen vércukorszintnövekedést(ami nem jó dolog)).

VIszont fogyókúrában tényleg elkerülendő. Egyél zöldségeket.

2013. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Eléggé megdobja az inzulinszintet, a barna is. Ilyen szempontból nem jó. De erősíti a lépet (lájk).
2013. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nézd 10 kcal nem egyenlő 10 kcallal. számít az, h miből tevődik össze az a kalória. a barna rizsben ugyanannyi, néha még több kcal is van, de sokkal magasabb a fehérje tartalma... lehet, úgy is fogyozni, h megeszel mindennap egy tábla milkát és nem eszel semmi mást. 500 kcal mellett persze, h fogyni fogsz, de narancsbőrös tonustalan üres zacskó lesz a combodból
2013. aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

WHAT ?


A rizst nem értékes fehérjeforrásnak találták ki, hanem egy gabonának hogy ne haljanak éhen milliók.. Nincs számottevő fehérje tartalma, a barna rizsen rajta van egy héj..

2013. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem barnarizs
2013. aug. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!