Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Ha (13) éves vagyok milyen...

Ha (13) éves vagyok milyen diétába vagy fogyókúrába keszthetek, ha még nem engedik meg nekem?

Figyelt kérdés

#fogyókúra #diéta gyerekeknek 15 éves korig
2014. máj. 28. 16:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A diéta és a fyogyó rohadtul nem ugyanaz...


Egyébként mozognod kell .Kocogni ne kocogj, annak sohasem lesz eredménye. Ajánlom, csinálj valami küzdősportot, vagy valami más sportszerűséget - már ha fogyni akarsz.

2014. jún. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11-es,

abban igazad van, hogy a diéta és a fogyókúra nem ugyanaz, de abban nincs, hogy a kocogás nem jó. Minden mozgásforma használ, de másra jó, másképpen működik.

Én azt gondolom, hogy az a legjobb, ha kombináljuk ezeket.

Fontos, hogy bármelyiket is kezdi el, fel kell rá készülni. Ha futni akar, minimum kell hozzá egy jó futócipő, ha nem akarja tönkrevágni a térdeit meg a gerincét. Meg kell tanulni a bemelegítő és a levezető, nyújtó gyakorlatokat. Ha küzdősportot kezd el, ott legalább biztosan van egy edző, aki (remélhetőleg) odafigyel rá. Ha a küzdősport túl heves neki, kezdhet pl. Tai-Csit.

Nem tudjuk, hogy lány vagy fiú-e.

Ha lány, akkor vannak olyan speciális női tornák, amiket, illetve bizonyos gyakorlatokat belőle már most elkezdhet, és elő fogják segíteni a megfelelő hormonműködést, a későbbi gyerekvállalást (pl. Aviva, Kriston intim torna, de a jógának, Pilatesnek, Callaneticsnek is sok jó gyakorlata van). Elhanyagolt, de nagyon fontos a HELYESEN végzett gerinctorna. Oktató által egyénileg beállítva.


A táplálkozásról meg, amit már előttem sokan elmondtak, hogy nem fogyókúra, nem táplálékmegvonás a helyes út, ráadásul ebben a korban nagyon súlyos következményekkel is járhat a koplalás, hanem a kiegyensúlyozott, tápanyagban gazdag, de fölös kalóriákban szegény táplálkozás.

Ami biztos: sok-sok zöldség, minél több nyersen, édesség helyett kevés gyümölcs, alacsony glikémiás indexű (GI) szénhidrát források, jófajta zsiradék (kevés omega 6-tal), tojás. Semmi finomított élelmiszer (tehát nincs finomított cukor, fehér kenyér és péksütemények, chips, üdítők - a rostos gyümölcslevek sem jók, mert valójában rengeteg könnyen felszívódó fruktózt tartalmaznak), feldolgozott csak módjával. Jó, ha tudod, hogy a fruktóz sokkal jobban hízlal, mint a sima cukor, és nagyon terheli a májat (ugyan inzulin nem kell hozzá, de a fruktózt csak a máj tudja feldolgozni úgy, hogy a szövetek számára felvehető legyen). Jó minőségű ételek, nem feltétlen bio, de jó, ha háztáji (megbízható termelőtől), ha legeltetett, sok zöldet fogyasztott állatból származik a tojás, tej, hús, akkor már sokat tettél magadért. Szezonális zöldség-gyümölcsök.

2014. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A Tengerész ***** válasza:
Felét enni dupláját mozogni. Mármint ha túlsúlyos vagy. Ha azért nem engednek fogyózni, mert nálad okosabbak, mondjuk a szüleid úgy gondolják, hogy nem vagy kövér akkor bele kell nyugodni. Az ökölszabály ahány centivel magasabb vagy mint egy méter annyi kiló lehetsz maximum. Ha ez rendben van akkor tényleg nincs szükség fogyókúrára. A fogyókúra meg nem azonos a diétával. Googlizzad! Persze csak ha megy az olvasás, mert az írás az nem nagyon. Mert akkor nem írnál le ilyen hülyeséget, hogy "keszthetek". Ha matekból is ilyen jó vagy akkor a testmagasság centiben mínusz száz se fog menni, úgy hogy kár beléd a szó.
2014. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 ÁkosTóth válasza:
Ne diétáz,inkább sportolj. Tapasztalatból mondom.
2014. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet... Mármint, hogy nem engedik meg. Anyával már próbáltam beszélni, viszont ő teljesen megijedt, pedig tényleg van rajtam plusz. Szóval most csak azt tudom csinálni, hogy csinálok pár felülést reggelente, amikor még nincs benn a házban, és figyelek, hogy mit eszek, DE! nem koplalok, a diéta meg mi egyebek nem erről szólnak! Csak éld az életed, és próbálj meg minél többet mozogni, pl. járj el nyáron futni, vagy egy barátnőddel beszéld meg ezt az ügyet, és amikor azt mondod a szüleidnek, hogy átmész hozzá, akkor ketten elmentek kocogni, vagy ilyesmi.
2014. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Változtass egy kicsit az étrendeden pl.: reggelire egy szelet vajas kenyér.. Reggeli - Ebéd - Vacsora között ne egyél nasikat, mozogj sokat, ne feküdj a tv előtt a nap 24orájában!:) napi rendszerességgel csinálj meg pl 30 felülést meg 20 fekvőtámaszt és kocogj egy picit.. ezt biztos megengedik :)
2014. jún. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!