Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Több kérdésem is lenne,1,...

Több kérdésem is lenne,1, Mennyire lesz nehéz (bővebben lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arról lenne szó, hogy elkezdeném a 90 napos diétát

mert sztem elégé sokat kellene leadnom

(175 cm, 90kg, 16/F)

és ez a diéta megtetszett, meg mondták is h hatásos.

A kérdésem a fent feltett kérdés, és még annyi, hogy

nektek, akik végigcsináltátok,

2,mennyibe került 4naponta ez a diéta.

(nem mintha nagyon-nagyon fontos lenne,csak érdekel)

jah és persze sportolni is fogok

(hetente minden nap futás min. 1 óra, kivéve szerda

és péntek,mert akkor 1,5-2 óra kosárlabda,foci ésröpi:D)

3, így kb. mennyit fogyhatok?


2010. ápr. 2. 03:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

a 90 napos fogyókúrával az a baj, hogy nem kiegyensúlyozott, te pedig egy fejlődésben levő szervezetű fiú vagy.

a másik gond vele, hogy ha nem váltasz életmódot, az, ami lement, vissza is jön, vagy talán még több is.


legjobban és legegészségesebben akkor tudsz fogyni, ha a napi 3 étkezés helyett naponta 5-6 alkalommal, kisebb adagokat eszel. Minden nap ugyanabban az időben ugyanolyan kalóriamennyiséget.

Emellett, ha elhagyod a cukros üdítőket, teát (és ha iszol: kávét), nem eszel édességet, zsíros chipseket, kekszeket, már sokban tehermentesíted a szervezeted. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonából készült pékárut, sovány felvágottakat és húsokat. Ha mozogsz is emellé, garantáltan fogyni fogsz.

Én naponta 6-szor eszem, csak példaképp leírom, mikor, hogy lásd, milyen az időbesoztás (2,5-3 óránként lehet enni, így sosem vagyok éhes):

- reggeli fél hétkor

- tízórai kilenckor (ez lehet egy alma, joghurt, 2 dl-es tejeskávé, 4 szem korpovit stb.)

- ebéd délben

- uzsonna háromkor

- vacsora fél hatkor

- utóvacsora nyolckor.

2010. ápr. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

és a mennyiség: a reggeli és a vacsora 1-1 zsömle, friss zöldségekkel, felvágottal, 1-1 gyümölcs


az ebéd: ennek a mennyiségét nehéz meghatároznom neked, de kb. 4-500 kcal környékén van nekem (de én nő vagyok). fejlődésben levő fiúként nálad, ha fogyózni szeretnél, 5-700 kcal között kéne, hogy legyen.

2010. ápr. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

és fogyassz tejtermékeket is rendszeresen (a 90 naposban az nincs benne, csak 4 naponta...)



egyébként mit csinálsz hajnali fél négykor?! miért nem alszol?!

2010. ápr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem került túl sokba, mert az otthoni kaját megpróbáltuk hozzám igazítani. Pl mikor hús napom volt akkor otthon rántott hús volt, csak én nem ettem hozzá sült krumplit.Zöldségnapon bableves és én kihagytam a palacsintát, és esetleg szénhidrátnapon este ettem meg. Én is sportoltam egy kicsit, de gyüminapon nem ment.szerintem 15 kg-ot biztos fogyhatsz
2010. ápr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves első!

hát ezaz :D

már elég rég óta semmilye édességet nem ettem,semii kávé meg minden amit leírtál

A zöldség-gyümölcs is rendesen fogy:D

csak az nincs meg h naponta 5-6szor egyek

Ez miért lenne ennyire fontos dolog?

2010. ápr. 2. 11:51
 6/15 anonim ***** válasza:

szia :) végre egy értelmes fogyózó, aki próbálja megérteni a dolgokat :))) (az első 3 válaszadó én voltam)



a legtöbb fogyózó ott rontja el, hogy nagyon keveset eszik, azt is ráadásul a nap egy-egy szakában. ettől teljesen leáll a szervezet, mert elkezd tartalékokat képezni (azt a jelzést kapja, hogy éhínség van, táplálékszűkösség), és így tkp. fogyni nem igazán lehet. rosszul lenni viszont annál inkább.


ha naponta 5-6 alkalommal keveset eszel, akkor túljársz a szervezet eszén. nem hiszi azt, hogy "éhínség" van, hanem mindent, amit beviszel, folyamatosan fel is dolgoz, nem tartalékol, sőt, tkp. fel is turbózod ezt a folyamatot.

de vannak egyéb előnyei is annak, ha sokszor kevesebbet eszel:

- elkerülöd a feszítő túljóllakottságot

- nem vagy éhes, mert egész nap ügyesen beosztva eszel

- pszichésen sem érzed úgy, hogy bármitől meg lennél fosztva

- jó az emésztésnek is

- ha vannak kisebb étkezések is, könnyebben lecsusszan a gyümölcs, a nyers zöldség, a joghurt. kisebb étkezéskor az ember kevésbé eszik zsíroskenyeret, mint egy szem körtét.

- a 6 étkezést tkp. úgy kell elképzelni, mintha a jelenlegi 3 adagodat nem 3, hanem 6 alkalommal ennéd meg.


remélem, érthetően írtam le :)))

a 90 napos diéta, sajnos, a fehérjenapot leszámítva tkp. egy rendkívül szénhidrátdús diéta (hiszen a cukor és a keményítő egyaránt szénhidrát).

2010. ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

és nem riogatni akarlak, de nekem a cukorbetegségem így derült ki: hogy fogyóztam (ráadásul a 90 napossal), de nem fogytam... És ismerek mást is, akinek a 90 napos alatt derült ki a cukorbetegsége.

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy aki 90 naposozik, az cukorbeteg lesz, hanem azt mutatja csak, hogy a vércukorszint szempontjából ez egy nagyon kiegyensúlyozatlan diéta, és ilyen értelemben többet árt, mint használ.

2010. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

öööh ok :D(nemtom mire, csak ok)

akkor összegezzük :D


3 étkezés helyett naponta 5-6 alkalommal, kisebb adagokat.(mintha 3 adagot ennék csak 6 alkalommal)


Minden nap ugyanabban az időben(8 után már ne nagyon, igaz?:D) ugyanolyan kalóriamennyiséget.(kb 5-700 kcal)


gyümi, tejtermékek, sok-sok zöldség


+ mozgás


és kb ennyi:D

ha ezt így tudom csinálni(most nem a 90 napossal ugye)

akkor le tudok fogyni ?:D

2010. ápr. 3. 01:53
 9/15 A kérdező kommentje:

és persze nem kell az a sok mű dolog

pl.: csipsz, kávé,cukorral telenyomott dolgok

2010. ápr. 3. 01:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha régóta nem ettél már süteményt meg hasonló szarokat, akkor most a 90 napos kedvéért (lásd szénhidrátnap csokitortával) akarsz rászokni? Zseniális ötlet, de tényleg.


Felejtsd el a fehér lisztes és cukros dolgokat, a sült krumplit, a műszarokat és az üdítőket. Kenyeret csak teljes kiörlésűt egyél, és csak reggel. Sok gyümölcs, zöldség, ezek hússal. Ne éhezz. Sport. Ennyi.

2010. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!