Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Középsulis vagyok, és fogyózni...

Középsulis vagyok, és fogyózni szeretnék, viszont szendvics, keksz, joghurt, sajtosbagett ezek mind szén-hidrátot tartalmazó vackok, ezen kívül mit vihetnék suliba hogy ezeket mellőzni tudjam?

Figyelt kérdés

Imádom a zöldségeket, gyümölcsöket, de szüleim azt mondják nincs mindig a drága zöldségre pénz, ezért mindig kenyeret, zsemlét megveszik mellé krémsajtot és ebből kell gazdálkodnom. Néha vesznek szalámit, de attól undorodom, mert utána néztem miből van :S

Szóval én a zöldség és a gyümölcsöt nagyon szívesen enném, de anyukám nem engedi.. nem az egészséges étkezést, hanem ezek megvásárlását...

Mit csináljak most?

154 cm magas vagyok, 60 kiló.

Min. 5-6 kilótól megszeretnék szabadulni, ami nem sok, de talán nehezebb lesz leadni, mint gondoltam :) hisz nem vásárolhatok egészséges ételeket....


2010. ápr. 7. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
esetleg javasolhatnál egy cserét. krémsajt helyett bizonyos napokon 3-4 szem alma vagy néhány fej saláta. 300-400 ft-nál ez sem kerül többe, és több napra is elosztható. nem az optimális diéta, de ha nincs másra lehetőség, mégis tettél valamit az egészségedért, ha pár salátalevelet becsúsztatsz a szendvics közé, vagy 1-1 almát meg tudsz enni a kekszek és sajtosbagettek helyett.
2010. ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen. Pont ezt csináltam múlt héten, de anyu nem engedi meg, hogy vegyek. Azt mondta, majd ő megveszi amit megesszük és ne vegyek külön mást...
2010. ápr. 7. 18:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Kapsz zsebpénzt? akkor vegyél abból, azért nem szólhat, hogy mire költöd, pláne hogy ez egészséges. mindjárt nyár, olyankor sokminden nagyon olcsó., paradicsom, paprika, retek, saláta, alma.
2010. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Beszélgess velük erről:)

Pl.:ha naponta 2 sajtkrémes zsömlét viszel az kb. egy hét alatt 3-400Ft.Piacon olyan szép salátát vettem szombaton(!!) 120Ft-ért,hogy csak csodálkoztam.Hozzáteszem még ma sincs semmi baja!

Tehát próbáld meg megértetni velük,hogy te szeretnél fogyni,amihez bizonyos ételek mellőzése szükséges.Hosszútávon jobban jársz,ha a zsömlére,sajtra,kekszre fordított pénzt zöldségre,gyümölcsre költitek.

Ha ezt megértik nyert ügyed van!



Akár a neten is utánanézhetsz,hogy hogyan táplálkozunk mi,magyarok stb. így még érdekesebb dolgokat tudsz a szüleidnek mondani!

15/L

2010. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

18:47-es vagyok.

Ha van kertetek,akkor az is hasznos,mert nyáron lesz gyümölcs-zöldség:)

2010. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, az van :)

Zsebpénz? ruhára kapok és buszbérletre vagy esetleg fogászatra, ha újra építeni kell a fogam.

A ruha pénzt akkor kapom meg, ha anyu megengedi, hogy megvegyem. Hozzáteszem mindig turiban vásárolok és 1500 ftnál nem nagyon költök többet. De ez sem havonta van, csak ilyen szezonokon: tél, tavasz...

Remélem sikerült anyukámmal megértetni a dolgokat :)

Köszi a tippeket, rendesek vagytok :)

2010. ápr. 7. 19:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez mind nagyon szép, de sajnos attól, hogy becsúsztatsz egy salátalevelet a zsemlébe, attól nem leszel vékonyabb. :( A saláta kizárólag akkor hatásos, ha a zsemle helyett eszed. Tudom, te nem tehetsz róla, és a szüleidnek sem lehet könnyű, biztos nem könnyű beosztaniuk a pénzt.

Neked sajnos marad az, hogy csak fél adagokat eszel, és rengeteget mozogsz hozzá.

2010. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ezt én is tudom, de nem tudom akkor mit egyek... van egy beteg nagymamám akinek veszik mindig a gyümölcsöt, zöldséget, de néha nem ehetek belőle, hogy mamámnak maradjon, de ha marad is, akkor sem ehetem meg, mert azt is neki adják.

Minden nap grapefruitot szoktam enni egyet, de nagyon utálom, most ez van itthon.

Salátát meg önmagába kevés ételnek tartom, meg az almát is. Az lenne a legjobb, ha anyu az ételeket nem 5 liter olajjal csinálná meg.. :S

mindent leönt olajjal... az a tipikus magyar ember, aki a zsíros ételeken kívül nem nagyon ismer mást, és ezt is túl zsírosan csinálja meg.

egyébként 61 éves az anyukám a nevelő apukám pedig 54..

2010. ápr. 7. 19:52
 9/13 anonim válasza:
Ha az ételeken nem tudsz változtatni akkor sportolj többet és ne egyél annyit mint eddig. Ettől tuti fogyni fogsz!
2010. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmm.......neked sem lehet valami könnyű ilyen körülmények között



Na jól figyelj ! Felesleges ezen morfondirozni, nekem legalábbis világos, hogy a jelenlegi helyzetedben 1 lehetőséged van, de ezt viszont ki kell használnod !


A szüleid beleszólnak abba, hogy mit eszel, de abba nem szólhatnak bele, hogy MENNYIT eszel. Figyelj, kicsi, nem rosszindulatból mondom a következőt, de gondolj csak bele : az iskoládban van számos sovány fiatal és egy percig se gondold azt, hogy a szülők többsége megengedi a gyereknek, hogy beleszóljon a főzés módjába. A legtöbb anyuka annyi olajat tesz amennyit akar. A te dolgod viszont az, hogy ne zabáld degeszre magad.


Napi 1 szendvics nem lenne világvége, ha sonka, paprika és sajt kerülne bele, de ha sajtkrémes és szalámis szendvicset vihetsz csak akkor inkább legyen a sajtosbagett ! Nálunk van az osztályban sok csaj, aki naponta eszik egy bagettet, mégsem kövér.

Ennyit a suliról.


Ami pedig az otthonit illeti, nos délben edd meg az ebéded, mert más választásod úgysincs. Viszont egyél féladagot és igyál sok vizet ahányszor éreznéd, hogy többet akarnál enni. Ne szokd meg a túl sok kajálást egyébként, mert nem vezet semmi jóra.


A nap többi részében válogasd minnél óvatosabban az ételeket, ahányszor van lehetőséged joghurtot és gyümölcsöt enni vagy zöldséget, hát ragadd meg az alkalmat ! Leveshez ne egyél kenyeret !!!


Ezenkivül egyél többször egy nap, de kevesebbszer. Amikor jóllakot vagy akkor mond magadban, hogy ÁLLJ! és állj is meg. Ezenkivül sok sok sok mozgás. Ha van a környéken ingyenes edzés, pl. kosár, röplabda, kézilabda vagy akármi akkor ne habozz ! Az se érdekeljen ha kezdő vagy, persze ha fizetni kell érte akkor megértem, hogy nem lehet.


Járj minnél többet a barátokkal, a haverokkal az idő repül és a gyaloglás csodát tesz az alakodnak !


Irj minnél gyakrabban, ha még további kérdéseid vannak és használd a gyakorit bátran !

2010. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!