Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Káros az Atkins diéta?

Káros az Atkins diéta?

Figyelt kérdés
Úgy értem lehet bármiféle bajom, mert sokfélét olvastam a neten róla és irtak rosszakat is. 16 éves vagyok. Csak 4-5 kilót szeretnék fogyni.
2010. aug. 17. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Az A. diéta zsírban gazdag, sok zsírra pedig nincs szükség. Szénhidrát viszont szinte egyáltalán nincs benne, pedig arra a tanuláshoz, agyműködéshez szükség van, legfeljebb csökkentett mennyiségben. 4-5 kilót mozgással, a zsír, hozzáadott cukor, fehér liszt kihagyásával le lehet adni. Már ha egyáltalán kell fogynod.
2010. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
igen túl sok benne a hús,semmi szénhidrát...én sosem követném ezt a diétát.egy állat volt az is aki kitalálta..
2010. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem mondanám károsnak, az arcom is sokkal szebb, amióta ezt csinálom. Jöhetnek a lepontozások:)
2010. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
szerintem egy megszabott diéta sem jó! a szervezet mindig jelzi hogy mire van szükséged (én pl 2 napja megkivántam a csemegeuborkát, egy üveggel be is faltam azóta.. valószínűleg az uborkában lévő tápanyagokra votl szükségem, ugyanis mostmár nem kivánom, és jobban is érzem magam) azt edd, amit megkívánsz. csak tudj mértéket tartani! és azért ha lehet a mégis TÚL cukros/zsíros ételeket kerüld. a liszt meg nem ellenség, b vitamin van benne, kell az, csak ésszel. SPORT SPORT SPORT. és sikeres leszel :)
2010. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Az agy glükóz-dependens szerv... Honnan a p.csából szerezzen, ha nem viszünk be szénhidrátot????
2010. aug. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha azt nézzük, hogy Atkins kövér volt és szívrohamban halt meg akkor igen, káros ez a hülyeség.
2010. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tudor84 ***** válasza:
29%

Az Atkins diéta nekem is remekűl bevállt.

Aki meg azt mondja nem eszel szénhidrátot, az marhaságokat beszél.

A diéta elején napi 20g szénhidrátot lehet csak enni ami kimerül pár "általáam vizesebbnek" titulált zöldséggel.

Namármost a szénhidrátot folyamatosan emelni kell 2 hét után... 40g majd amíg el nem éred azt a szintet amivel tartani tudod a súlyodat.

Aki most úgy érzi hogy 20 vagy 40g szénhidrát kevés az megint csak hülye... ha megnézitek, hogy mi minden belefér, akkor meglátjátok, hogy egy egész szép köret adag jut ki már 20g-nál is.

Ha valaki az Atkinst választja, akkor feltétlen a fogyás miatt kell tennie 5kg nem oszt nem szoroz egy ember testsúlyában, mivel az még bőven egészséges súlytöbblet, bár ez is relatív, mert kell a szervezetnek zsír, hogy tápanyagot tudjon tárolni.

Én több mint 20kg-ot adtam le vele, és vár rám még 20kg, heti szinten 1-2kg-ot fogyok vele, pedig már lassan annyi zöldséget eszek meg amennyi már nem esik jól.


Mellesleg vannak más diéták is amik szerint nem egészséges kenyeret enni, illetve tejet inni, mivel az emberek ezt a fajta élelem forrást !!!!rendszeresen!!! csak pár száz év óta hajtották uralmuk alá, addig nem volt minden napos, hogy benyomsz mondjuk 0,5 liter tejet (bár a mai tej már nem tej) és megeszel mondjuk 1/4kg kenyeret, és még nem ebédeltél.


Nem mondom, hogy ez a tökéletes diéta, de minden esetre nem a koplalásról szól, mint az összes többi, én is minden nap jól lakok, és nem nem azért mert össze szűlült a gyomrom, vagy mert mint a sok marha megműtteti magát.... tényleg megeszek napi 2 egész csirkecombot, egy csomó köretet, és bár tiltja a diéta a tejet, én nem tudok arról lemondani, meg a kávéról sem és mégis fogyok.


Zsíros diéta??? Nem szalonnát kell töpörtyűvel zabálni, én csirkét eszek (minden részét), halat, ha meg malachusira vágyok akkor soványabb részeket beszek, mint pl a comb, de a marhát sem mondanám egy zsíros húsnak, 5 perc alatt lelehet szedni bármilyen húsról a zsírt ha esetleg sok maradna rajta. Ha meg abszolút elakarod kerülni a zsírt a csirkéről vedd le a bőrét.


142 az IQ-úm és nem érzem, hogy szellemileg viszaesett volna a teljesítményem, sőt a jobb közérzetem végett még jobban is megy a gép előtti meló is.


Én csak ajánlani tudom.

2010. aug. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak a biztatást:) de egyszerűen nem birom csinálni, mert itthon anyuka nem hagyja és akkor lehetetlen h ne egyek ebédre pityóka levest, vagy fuszulyka levest. Szóval... ez van. De azért nagyon szépen köszönöm.:)
2010. aug. 25. 11:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Talán nem is olyan rossz, hogy nem tudod csinálni. Nem káros az Atkins, de mint diéta tönkreteheti a beleidet, mint életmód viszont nagyon jó, de egy életig kell tartani, azt pedig szerintem úgyse tudnád.
2010. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

fejezettek mar be, allitom a sok fikazo semmit nem tud a dietakrol... csak magyaraztok.

en 4 hetig csinaltam az atkins elso szakaszat, es soha nem ereztem magam ilyen jol. most elutaztam egy hetre igy sajnos fel kellett fuggesztenem, es szo szerint rosszul voltam a full szenhidratos kajaktol... hamburger? no, thank you. pedig regen imadtam.

na ez a lenyeg, az atkins nem csak hogy fogyaszt, de megtanitja az embert egeszsegesen elni, alig varom hogy visszaterjek ujra ra.

2010. aug. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!