Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Mit tegyek? Úy érzem elrontott...

Mit tegyek? Úy érzem elrontottam mindent

Figyelt kérdés

Elkezdődött a tél és belátom többet eszem,heti 1x futok és ennyi(vagy sem,)

Az iskolában megeszem egy szendvicset egy jóreggeltkekszet meg egy almát,majdebédelek és mire hazaérek 4-6 óra van és éhség roham tör rám enm tudom leállítani,ebből is egy kicsi abbólis jajj ez de finom és kész.legalább szeptember közepeóta így megy. 5 kilót híztam él ezelőtt 1 évvel fogytam 27!!kg-om 15 éves vagyok,lány...

félek nincs visszaút,nagyon elszúrtam,de nincs erő,a mozgáshoz csak ennimeg enni akarok...régen ugye mindennap futottam,kevesebbet ettem..de most csak a hashajtó yugtatja meg alekiismerete..de hiába. kilátástalan..kérem valahogy segítsetek...


2011. okt. 25. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
...
2011. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
evésroham közepette jusson eszedbe a problémád, próbálj előrelátóbb lenni,hogy ne legyen bűntudatod és ha eszel, próbálj minél lassabban, kis adagokat szedve.
2011. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 fehfeh válasza:

Szia. Szerintem nem rontottál el semmit. 15 évesen pedig nincs olyan, hogy "nincs visszaút".

Az evésrohamok azért jönnek rád, mert az igényeidhez képest ritkán eszel és mert nem mozogsz. Ha elfogadod, lenne pár tanácsom: ne használj hashajtót, ne hánytasd magad, ne koplalj, mert ez egyenes út a bulimiához. Ha nem akarsz zabarohamokat, akkor reggelizz rendesen, és ne jóreggelt kekszet meg ványadt szendvicseket, hanem fehérjedús reggelit (pl. tojást, sovány sonkát, túrót, sajtot), mert ezektől sokkal később alakul ki az éhségérzet, és nem is hízlal annyira, mint pl. egy cukorral telenyomott keksz. A másik: egyél valamit 3 óránként! Valami apróságot. Reggeliztél-oké, akkor három-négy órával később egyél pl. egy almát. Aztán ütemezz ebédre valamit, szintén 3-4 órával később, ezután a vacsora marad hátra. Tartsd be a rendszerességet, és nem fogod felzabálni a hűtőt. Ha meg tudod oldani, este 6 után ne egyél.

Nyilván nem ok nélkül hagytad abba a futást--lehet, hogy nem fért bele a napodba, vagy nem szeretsz futni, de azért valami mozgást próbálj meg beiktatni a napjaidba. Pl. néhány nyújtó vagy hasizomgyakorlat otthon, vagy egy-két jógagyakorlat reggel, indulás előtt, vagy tánc. Amit szeretsz.

Egyébként ajánlanék egy filmet, nekem sokat segített: A fogyás 10 titka. Dokumentumfilm, hiteles és értelmes.

Ne érezd magad bűnösnek amiatt, hogy szeretsz enni. Én pl. levegőt venni is szeretek...

2011. okt. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
61%

Szia!


Nos, az első amit észrevételeznék, hogy 27kg-t fogytál egy év alatt.... Az nagyon sok... Lehet, hogy volt miből, nem tagadható, de ismered a mondást: "A kevés néha több!" Ha azt nem megfelelő módszerekkel érted el, akkor a szervezeted megbüntet, lehet, ennek is tudható be a mostani tendencia.

Többek említették a sportolást és az evést. Koplalásnak tényleg nincs értelme, mert az nem fogyaszt, hanem legyengít, ami nem ugyanaz. Lehet, a mérleg kevesebbet fog mutatni, de kb minden náthát.... el fogsz kapni, nem hiszem, hogy megéri ezen az áron.

Amit viszont nem olvastam egyetlen válaszban sem; a stressz. Van esetleg valami, amin elkezdtél stresszelni az utóbbi időben? Ha nem kezeled a stresszt, akkor az egész hormonháztartásod felborul és annak beláthatatlanok a következményei. Több lány ismerősöm van, aki non vékony volt és mindig mondta, hogy nem tud hízni, és nem is voltak túl sportos alkatok. Amint nem volt kötelező a mozgás, az egyetlen mentsváruk, ami miatt nem híztak az a szervezetük, hogy képtelenek voltak rá. Azt jött egy stresszes időszak, hormonrendszer felborult és az, amit addig évekig nem látszott, szépen hátsóra elkezdett folyamatosan ülepedni. 1-2 év alatt non szépen megtelt csípőtájt ez a pár ismim.

Gondold végig, mi valójában a fontos és miért is az. Ha megvan a válasz akkor ennek megfelelően cselekedj.

Rem, tudtam segíteni!

Ha kérdésed van, írj nyugodtan privit!


Üdv: Pete


UI: Amúgy én is 13kg-t fogytam egy év alatt (és nem gyengültem), amiből most 1-2 visszajött az inaktivitás miatt (ez azt jelenti, hogy csak 1h-t sportolok hetente). Ellenben sresszelni nincs okom....

2011. okt. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Yuyu válasza:
Az a mondás sincs véletlenül, h reggel úgy egyél, mint egy király, délben, mint egy földműves, este, mint egy koldus. Reggel fontos a tápanyagdús étkezés, mert azzal indítod az egész napot. A legjobb, ha kb fél órával felkelés után eszel vmit. Ez a valami nem almát gyümölcsöt, zöldséget, kekszet takar, hanem húst, tojást, pékárut stb. Én is ha egyszer almát vagy vmi ilyet eszem reggelire, 9kor már majd' megdöglöm az éhségtől, és az egész napi rendszerem felborul. Azt meg, hogy nincs időd ebédelni, nem hiszem el! Gimis vagyok, és a legtöbb szünetünk 10 perces, mégis tudok enni valamit 3-4 óránként. Olyankor van ott az ideje az almának, meg a keksznek, de azt is mértékkel, és fontos, hogy milyet. Ne egy hervadt salátás, rothadó félben lévő szendvicset egyél, és ne is agyoncukrozott kekszet. Érdemesebb inkább ún. háztartási kekszet, vagy korpovit kekszet enni ha jobban ráérsz, pl egy pohár teával, vagy kávéval. Este pedig ne az édességroham legyen, hanem valami könnyebb dolgot enni, de ne gyümölcsöt, zöldséget, mert az éjszaka megrothad az emésztőrendszeredben, és kb olyan hatással lesz a szervezetedre, mintha keményen piálnál, mert különböző alkoholok keletkeznek. Én személy szerint valamilyen kefirt, vagy joghurtot eszem.
2011. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!