Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Atkins diéta! Hogyan kell...

Atkins diéta! Hogyan kell pontosan?

Figyelt kérdés
Én nem pont ezzel a mószerrel fogyókúráztam korábban, de az ehhez hasonlít leginkább. le tudnátok írni, hogy pontosan az Atkinst hogyan kell helyesen csinálni. Van kalória táblázatom, meg zsír/szénhidrát/fehérje táblázatom is.
2008. ápr. 2. 13:03
 1/9 anonim válasza:
100%
A táblázat alapján olyan ételeket kell kiválogatni, hogy napi 20 gramm szénhidrátnál nem vihetsz be többet. Ez a durva időszak (csináltam én is, gyakorlatilag semmit nem lehet enni...) tart 2 hétig. Utána 90 grammot vihetsz be max egy nap alatt, én azt olvastam hogy ez minimum még 1 hónapig tart. Én ezt a szakaszt addig tartottam, amíg lefogytam a kivánt súlyra. Ez nálam 4 hónap volt - és teljesen leszoktam a kenyérről, tésztáról, édességról. Utána sem szabad napi 120-nál többet enni, mert visszajönnek a kilók.
2008. ápr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tehát 2 hét fehérje (mert hát a 20 g CH az talán kevesebb mint egy szerlet pirítós..) aztán 1 hónap vegyes 90g CH és fehérje, és utána örökké? 120g CH? vagy ez már a visszavezető szakasz?


és mennyi a megengedett zsír illetve fehéje /nap?

100g körül? vagy hogy van?

2008. ápr. 16. 13:33
 3/9 anonim válasza:
0%
Google segít:P
2008. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Alapelvei szerint a finomított szénhidrátokban gazdag ételek növelik a szervezetben az inzulintermelést, amely így magas lesz, ami növeli az éhségérzetet és a bevitt kalóriák nagy része zsírként raktározódik el. Atkins jelszava: Annyit ehetsz, amennyi beléd fér, de nem mindegy, miből!

A kúra elején csak tiszta fehérjét (hús, hal, tojás) vagy tiszta zsírt (vaj, olaj) lehet fogyasztani. Szénhidrátból egy nap csupán 20 gramm engedélyezett, és ez is zöldségek formájában. Kerülendő a cukkíni, kelbimbó, spárga, káposzta, paradicsom, tök, gabona, kenyér. A sajt és a vaj kivételével az összes tejtermék. Kötelező a napi két liter folyadék, de tiltottak a koffeintartalmú italok, mert növelik az inzulinszintet.



A bevezető két hét után már napi 30 gramm szénhidrátot lehet enni. A harmadik szakaszban már zöld utat kap a pékáru, a bor, a sör is, igaz csak kis mennyiségben. Négy-hat hétig fokozatosan növelni kell a szénhidrátok mennyiségét.

Az utolsó szakaszban beáll az Atkins-féle szénhidrátegyenlőség, az az állapot, amikor annyi szénhidrátot eszünk, amennyire a szervezetünknek szüksége van. Ez az érték napi 40 és 120 gramm között van, befolyásolja az életkor, a nem, a maximális fizikai terhelhetőség és a munkavégzés jellege.

A kialakított étrendtől soha sem szabad eltérni, mert felboríthatja anyagcserénk egyensúlyát.

2008. jún. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válokat Nektek! így már kicsit világosabban látom a dolgokat.
2008. jún. 24. 08:52
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Aztán mikor már beállt az Atkins-féle anyagcsere, csináltass egy vérvizsgálatot, és ha a GGC meg mindenféle betűk mellett sok a csillag, esetleg a H betű, több dolog értékelhetetlen, és még alul is az van hogy lipémiás savó nagyon magas, akkor HAGYD ABBA, mert egy szívinfarktus vagy agyvérzés köszön be a jövő héten...
2008. júl. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló!


kér vérkép között csináltam az Atkins-t. az eredményeim sokkal jobbak. a vérképemnek csak jót tett.


(a kérdésre már válaszolták, ráadásul elég régen csak ez az utolsó hazug, álokoskodó sápítozás nyomta fel az agyamat. fingja nincs csak annyi, hogy ha fogyókúra akkor sípoljon, hogy egészségtelen. ráadásul alapvetően hazug.)

2011. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt bárcsak elmondhatnák azok is, akik nagy Atkins-diétásokként kerültek be hozzánk súlyos táplálkozási zavarral.
2011. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nincsenek súlyos táplálkozási zavarok az Atkins kapcsán, úgyhogy nem én vagyok az akit ezzel megetetsz.

Az Atkins diéta lényege egészséges de -mint általában minden diétával kapcsolatban- van egy állandóan negatív viszonyulás, ami szerintem szerep. Persze lehet ezt 'szakmai' köntösben is játszani de akkor is az.

A táplálkozási zavar okai egyrészt lelkiek, másrészt a túlzott szénhidrát fogyasztás, késői táplálkozás és a kevés mozgás.

2011. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!