Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » A könnyen jött kilók könnyen...

A könnyen jött kilók könnyen mennek?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy nem fogyókúrás tippeket kérek, 1 éve sikeresen lefogytam, és boldogan tartom a 49 kilómat a 155 centimhez. Csupán érdeklődök:


A könnyen jött kiló könnyen mennek.Ezt tapasztalom, tény, csak a biológiája mögé szeretnék látni. Néha vannak olyan napjaim, amit elkönyvelek elrontottnak, és olyankor megeszek mindent, amit amúgy nem engednék meg magamnak. (ebbe most ne menjünk bele, annyi csak a bajom, hogy unatkozom). Ilyenkor másnap egyszerűen nem érzem megérdemeltnek, hogy ugyanúgy egyek, mint máskor, ezért ilyenkor elég durva böjtöt tartok, csak zöldség, sovány hús, szinte nulla szénhidrátra igyekszem, és 2-300-al kevesebb kalória, mint általába. Ilyenkor a szervezetem a hirtelen váltás hatására az izomzatomhoz nyúl, vagy az előtte egy nappal hirtelen elraktározott nagymennyiségű zsíromat bontja vissza? Csak érdekelne, h ezekkel a bűnnapjaimmal kicserélem-e a testem a szerkezetét... Értelmes, biológiailag alátámasztott válaszokat várok, ha kérhetem. Köszönöm!


2012. jan. 24. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

a szervezeted nem tud 1 nap alatt beépíteni több kiló zsírt, még ha a mérlegen úgy is látszik. Egyszerűen be vagy állva egy táplálkozási stílusra, majd amikor degeszre eszed magad, akkor a gyomrodban/beleidben nagyobb tömegű kaja figyel, mint általában. ez alapból jelenthet akár 1 kiló pluszt is, és ehhez hozzájön az is, hogy gondolom ezeket a "bűnöket" többségében szénhidrátból viszed be, amelyek feltöltik a glikogénraktárakat, és grammonként 4g vizet raktároznak (ha jól rémlik).

ez a többletsúly a mérlegen. nyilván, ha utána visszaállsz az eredeti étrendedre és odafigyelsz, egyrészt távozik a só és a ch által megkötött víz, másrészt kiürülnek a beleid, amivel pár nap alatt "le is fogytad" a többletet.

következésképpen semmi értelme nincs koplalni a zabanap után, mert ha visszaállsz az eredeti étkezési rendedre, a dolgok maguktól is helyreállnak.

2012. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ez most tényleg nagyon hasznos volt, nem úgy, mint az itteni okoskodások 90%-a:)
2012. jan. 24. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!