Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Betegség gátolhatja- e a fogyást?

Betegség gátolhatja- e a fogyást?

Figyelt kérdés
3 hete fehérje alapú táplálkozásra álltam át. Szépen mentek is le a kilók. Kb 5-6 napja beteg lettem, mandula-, torok-hangszálgyulladás, és eszméletlen köhögőrohamok, hőemelkedéssel egybekötve. Alig bírtam enni, ha ettem is, akkor is csak szénhidrát"mentes" ételeket. Gondoltam, na most fogyok igazán sokat, de majd szívbajt kaptam mikor látom, hogy 1 kg-mal több vagyok. Vajon miért?
2012. jún. 1. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én jobban fogytam betegség alatt. De egyébként is ciklikus volt a fogyásom, voltak olyan hetek, amikor több lett a súlyom. 1 kg az semmit nem jelent.
2012. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 kg semmit sem jelent, ilyen lesz is még, sokszor.

A fogyás nem egyenletes, van, amikor meg is áll, átmenetileg akár fel is jön (simán több is, mint egy kiló!!), de ez semmit sem jelent, ne is mérd magad állandóan.


Jobbulást!

2012. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem befolyásolja.

Amúgy én egyszer kb. 10 napig semmit nem bírtam enni betegség miatt, és egy dekát sem fogytam. Utána viszont híztam... (nyilván a koplalás miatt, ami persze nem volt szándékos)


Ha esetleg a doki nem mondta volna, akkor én mondom, torok- és hangszálgyulladásra kalciumos pezsgőtablettát KELL inni, napi 2-szer. (énekes vagyok)

2012. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért mert nem ettél szénhidrátot, kiürültek az izmok glikogén készletei, a szervezeted meg elkezdett az izmokból táplálkozni, ugyanis a zsír vészhelyzetre van tárolva (az más kérdés, hogy a modern korban nem igazán vannak vészhelyzetek, de az emberi genetikát ez nem igazán érdekli). Miután meg így ráparázott a helyzetre a szervezeted, minden megy egyből zsírba. Természetesen azt is megjegyezném, hogy 1 kg nem igazán számottevő, egy jó wc megoldhatja, vízháztartás is simán tolhat ennyi. A tükör a lényeg. Meg az, hogy a szénhidrát alaptápanyag. Az okés, hogy csökkenti az ember, de a megvonása ugyanannyira nagy hiba, mint a túlzásba vitele.
2012. jún. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Ja, a betegség részét kihagytam :D Természetesen az is hatással van erre, hízhatsz is, fogyhatsz is tőle, de 1 kg-ból nem csinálnék túl nagy ügyet. Gyógyulj meg, utána folytasd amit csináltál!
2012. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megnyugodtam. Azért is írtam a mentes szót idézőjelbe, mert persze valamennyi szénhidrátot elkerülhetetlenül eszek, zömében zöldségen és húson élek, és köztudott, hogy a zöldségek mindegyikében van több kevesebb szénhidrát. Iszom a kalciumot, köszönöm a tippet.

Szerencsére szemmel láthatóan, és kézzel foghatóan is elsősorban a hájaimból fogytam, csak azok a fránya kilók ijesztettek meg, hogy most akkor vissza fogom hízni, vagy mi? :)

2012. jún. 1. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!