Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Ketogén diéta alatt lehet...

Ketogén diéta alatt lehet fogyasztani ezt a kenyeret? Lipotipekseg.hu/termekek/? id=pro-body-kenyer-025 csak 6 g ch-t ír, és nemigen tudom máshogy megoldani a kajálást csak h jól megpakolnám kolbásszal, sajtal stb. Egész nap oda vagyok

Figyelt kérdés

2014. jan. 19. 20:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Elvben talán igen, gyakorlatban nem.


Gyakorlatban miért nem? Mert a ketogén étrend még egészséges táplálkozásnak is számít.


Na egy ilyen kenyér minden, csak nem egészséges. Szójás sikéres szemét, ugyan úgy mint az update kenyér :(


Ajánlom a sok-sok zöldséget, zsírt (sült zsír, vaj vagy kókuszzsír) és így mellé kolbász, szalonna.


Tehát kenyér helyett főleg a párolt/nyers zöldségek lennének jók.

2014. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem,lassan 5 napja, alig eszek ch-t(kb 30g/nap),sok zsír,közepes fehérje.De minden nap ettem ilyen kenyeret.Viszont nem érzem h ketózisban lennék holott 3-4 napot ír.Lehellet,vizeletből nem tapasztaltam semmi változást.Részben azért iktattam be ezt a kenyeret h a napi rost bevitelt is tudja fedezni,mert csak nyers zöldségből lehetetlen bevinni 25-30g rostot.Szóval lehet pont ez a kenyér hátráltat h ketózisba kerüljek?
2014. jan. 19. 20:52
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, de az biztos hogy nem kell azért ilyet enni, hogy (gabona) rosthoz juss.


Lehet a zöldségekből nehéz 30g rostot megenni, de amennyit azokból eszel az legalább minőségi rost. Ilyen kenyérben amúgy is másfajta van, szerintem ha meg tudod oldani akkor hagyni kéne, ez egyértelmű mert egy ilyen szójás sikéres vacak nem is igazi étel, szóval muszáj lenne cserélni valamire (mivel jót szeretnél magadnak :)

2014. jan. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értem akkor megpróbálkozok vmi más megoldással,hogy tudjam normálisan hurcolni magammal a kaját.
2014. jan. 19. 21:25
 5/17 anonim ***** válasza:

Kevés szénhidrát, kenyérféle úti ételnek, sok rost? Süss magkenyeret :) Mivel ketogénről van szó, inkább olajos magból, amennyiben nem félsz az omega6 hőkezelésétől vagy szereted a lent... Kenyérnek szerintem nem az igazi, bár egy kis dió vagy speciális fűszerezés, esetleg más ízlés megoldja.

De simán is ehetsz olajos magvakat. Persze ne gesztenyét, az szénhidrátdús.

2014. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én most párolt kápit viszek, meg székelykáposztát, meg sonkát/szalonnát. Végülis tökéletes.
2014. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én ketogén diéta alatt is úgy oldottam meg kaja hurcolását,hogy kis műanyag dobozokban vittem.
2014. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nézegettem táblázatokat... Fene tudja, mennyit is viszek be, lehet, hogy 30 grammot éppenséggel nem, de az elmúlt közel egy évben nem igazán éreztem, hogy rosthiányos lenne a táplálkozásom, csak mert nem eszem gabonát és szóját... Sokkal rosszabb lenne velük, az bizonyos.

Nagyon alacsony nem lehet a bevitelem, a szezám se áll olyan rosszul, zöldséget is eszem, még ha az nem is ad olyan rengeteg rostot... Ennél sokkal vadabb étrendekkel is egész jól elműködtek népcsoportok sokáig. Nem hiszek a "Neked ennyi ezt és azt kell enned" mindenhatóságában, maga az étrend is befolyásolja a test igényeit. Amikor utánanézek, hogy ez vagy az problémás-e, mindig az jön ki, hogy vészesen nem, a testem sem ad hiányjeleket... Nehéz nagyon okosnak lenni a táplálkozás terén, én megteszem, amit tudok, de inkább nem aggódom túl sokat, az egészségtelen. S amit a testem nem akar, azt nem tömöm le a torkán, hiába is tartanak agyalágyultnak emiatt.


Kissé elragadott a frazeológiám. Szokása.

2014. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy miért jó az valakinek, ha a mája a saját testére káros, mérgező ketontesteket kezd el termelni? Most józan ésszel: szerinted hogyan fog reagálni a tested ha egész nap hússal és sajttal tömöd, de nem adsz neki elég szénhidrátot, hogy ezt valahogy le is tudja bontani? A fehérje a legnehezebben emészthető táplálékféle. Rengeteg munkába kerül pusztán az, hogy a szervezet aminosavakra szedje és felszívja. Pláne, ha ehhez nincs meg a szükséges energia sem, amit szénhidrátokból kellene fedezni. És igen, le fogsz fogyni ettől a diétától, de egyáltalán nem fogod magad tőle jobban érezni, mert ezzel csak a testedet terheled.

Hidd el nekem, nem ez lesz a megfelelő módszer. Nem volna-e esetleg jobb, ha a szervezeted az energiát mondjuk zsírbontásra használhatná fel a méreganyagok termelése helyett? Mert a túl sok fehérje ezt teszi. Az ember nem tigris. Nem olyan a gyomra, a belei, a veséje, még a foga sem, hogy alkalmas lehetne a túlzott húsfogyasztásra. Gondold ezt át, kérlek.

2014. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Előző, igaz, hogy a kérdező húsról, sajtról írt, de ha valóban ketogénezik, akkor arányaiban nem ehet sok fehérjét. A ketogén diétában ugyanis azt nem szabad. Az energiabevitel túlnyomó része zsír, némi fehérjével és igen kevéske szénhidráttal (azért fér oda zöldség is rendesen, csak nem mindegy, melyik).

Hallottam már ilyen véleményeket, de a tapasztalatom azt mutatja, hogy nekem a sok zsír energiát ad, a sok szénhidrát pedig lenyom és enervál... Olvastam már cikkeket ketogénező s nálam nagyságrendekkel többet mozgó, sportoló emberek tollából, igencsak odavoltak érte, s amit tudok a test működéséről, az alapján ez nem is igazán csoda.

Ha az elméletet nagy ívben cáfolja a gyakorlat, akkor nem tudok igazán hinni az előbbiben.

2014. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!