Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Milyen ez az Atkins diéta?

Milyen ez az Atkins diéta?

Figyelt kérdés
Főleg azoknak a válaszát várom akik már tapasztalták. Néhány étrendet vagy ételeket amiket ajánlottok azokat mondjátok már. Nagyon fontos lenne! Milyen hatásos, és mennyit lehet fogyni 1 hónap alatt (minimum-maximum)? Előre is köszi mindenkitől!
2010. jan. 16. 20:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
89%

Én nem csinálnám!...


Nem tesz jót:


Atkins diéta:


A néhai Robert Atkins fogyókúrás módszerének alapszabálya lényegében annyi, hogy az étrendben nagy mennyiségű fehérje, viszont annál kevesebb szénhidrát szerepelhet. Ebből következik, hogy az Atkins-hívek búcsút mondanak a kenyérnek, tésztának, krumplinak, rizsnek, sőt a tejnek és a gyümölcsök többségének is, miközben szalonnával eszik a csirkemájat és tojással a marhahúst. Az Atkins diétánál első kellemetlenségek már néhány napon belül jelentkeznek, kínzó székrekedés és rossz szagú lehelet formájában. Itt van mindjárt a csontritkulás kockázata: a magas fehérjebevitel hatására egyfelől megnő a vizelettel kiürülő kalcium mennyisége. Hasonlóan nagy a szívbetegségek kialakulásának esélye is. A fehérjében, gazdag diétában ugyanis rendkívül sok koleszterin és telített zsírsav található, amelyek elősegítik az érelmeszesedés, és ezzel a szívinfarktus kialakulását. A diétázó nem jut hozzá a szükséges sejtvédő hatású antioxidánsokhoz sem, ami a szívbajokon kívül a vastag- és végbélrák kockázatát is megnöveli.

2010. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked a válaszod! Amugy sem kezdtem volna bele szerintem. De köszönöm, hogy felnyitottad a szemem!
2010. jan. 16. 21:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én Atkinseztem. nagyon hatásos és látványos (legalábbis nálam) rajtam 5-6 kiló felesleg volt és az le is ment 1 hónap alatt. azóta is kevesebb szénhidrátot eszek és nem híztam vissza.igaz én sportolok is mellette.
2010. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ahha. szal mostmár elbizonytalanitottatok :) nemtudom, hogy most kinek "higgyek". vagy kinek fogadjam meg a tanácsát, tapasztalatát. na várom a 3. válaszolót. ő majd eldönti! de azért köszi min2-töktől a választ! :)
2010. jan. 16. 22:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fogyni vele, sokat is. De egészségtelen, nem tudom hányan mentek már el kivizsgálásra utána... Egy barátnőm csinálta, azt vettem észre (a fogyáson kívül), hogy nagyon rossz lett a lehelete. És ez enyhe kifejezés volt... :S
2010. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Én is hozzászólnék :P


A kellemetlen lehelet azért van, mert amíg fogyózik a zsírt bontja a szervezet, ami ki is mutatható a reggeli vizeletben, ketoncsík segítségével (gyógyszertárban kapható), ez okozza a rossz szájszagot is.

Székrekedés egyáltalán nincs, ha az ember iszik napi 3 liter folyadékot, ami a normális nem fogyókúrázó embereknél is ajánlott.

Az első hét azért kellemetlen érzés, mert a rengeteg szénhidrátot, amit mondjuk péksüteményekkel stb. bevisz egy nap az ember, azt megvonja hirtelen és ehhez a szervezetnek idő kell h igazodjon (3-4 nap).

Lehet mindenféle mellékhatások nélkül csinálni, és nagyon hatásos, ez tapasztalat. A kilók pedig nem jönnek vissza, mert a program szerint szükséges bizonyos életmódváltás, ami teljesen logikus, hiszen ha úgy kezd el vki fogyókúra után enni, mint előtte és pont úgy él, visszatérnek a kilók.

És azért én nem felejteném el, hogy orvosok készítették ezt.

2010. jan. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Többek között azzal sem értenék egyet, amit az első válaszoló másolt be.

Ugyanis minden diétánál ügyelni kell rá, hogy a szervezet megkapja a megfelelő mennyiségű ásványi anyagokat és vitaminokat. Erre vannak pezsgőtabletták stb. csak figyelem kérdése az egész, és nem jár olyan mellékhatásokkal, mint ami a bemásolt szövegben található.

2010. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De ha bizonytalan vagy benne, hogy egészséges-e, akkor javaslok a kezdés előtt egy orvosi kivizsgálást, vérvétel, vizeletminta, stb. aminek az eredményét megtartod, majd 1 hónap megváltozott életmód után ismét elmész kivizsgálásra, és láthatod a változásokat.
2010. jan. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres sport mellett kb. 8 hét alatt -10 kg.
2010. jan. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkitől!
2010. jan. 17. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!