Kezdőoldal » Fogyókúrák » Dukan diéta » A fehérje kúra székrekedést okoz?

A fehérje kúra székrekedést okoz?

Figyelt kérdés
Én azt hittem eddig hogy a lisztes dolgok okozzák, meg a zsíros dolgok, de 8-9 nap fehérje nap után és semmi kenyér vagy lisztes cucc után. Létezik?

2014. máj. 18. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
attól függ mit ért egy olyan ember fehérjén akinek fehérje napja van
2014. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tisztán csak fehérjén nem szabad élni, kellenek a zöldségek és így a rostok is a normális emésztéshez. Na meg csak fehérjétől elsavasodsz. Nem székrekedést okoz, hanem nincs annyi salakanyag, mióta nem eszel lisztes vackokat, amit megeszel, annak nagyobb részét elhasználja a szervezeted, bizonyára összmennyiségben is kevesebbet eszel.
2014. máj. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Fehérjék amiket ettem : tojás (főtt, rántotta formájában), hús (hal, csirkehús főve) meg tejtermékek (joghurt, tej, túró). Kb ezeket lehetett enni.

De nem hiába tettem ki a Dukan diéta kategóriába, mert azt csináltam. A végén viszont feladtam édesanyámmal együtt mert nála is ugyancsak borzasztó szérekedést csinált a kúra, nem értem hogy miért, holott tudtommal nem kéne...

Meg más oldalakon a dukan diétát ajánlották nagy erőszeretettel, abszolút nem volt nehéz betartani és még a kilók is mentek le. Sajnálom hogy így jártunk, mert jelenleg borzasztóan fáj, nem is mondom mennyit kínlódtam a wc-n tegnap...

2014. máj. 18. 19:52
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdést néztem csak, neten ránéztem mi is ez a diéta, de eléggé agyamentnek tűnik. A gond viszont az lehet, amit korábban írtam, hogy bizony nincsenek rosttartalmú ételek, zsírokra is szükség van. A csak fehérje az nagyon megterhelő lehet a szervezetnek és butaság is. Az jó, hogy el vannak hagyva a lisztes ételek, de kell mellé sok zöldség és telítetlen zsírok (mandula,dió,tengeri hal,lenmagolaj...)
2014. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hidd el, utólag nagyon megbántam hogy belekezdtem, főképp azért mert irtóra meghozta az étvágyam a zöldségekr,e gyümikre...
2014. máj. 18. 20:01
 6/9 anonim ***** válasza:
A szervezeted jól érezte, hogy mire van szüksége. A fehérjekúrával önmagában nincs baj, főleg sport mellett, de kell a sok zöldség és sok víz is mellé. A dukán diétával van a baj...
2014. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen segítséged ! :)
2014. máj. 18. 20:08
 8/9 anonim válasza:
ha nem viszel be elég folyadékot rostot stb.. akkor ez lesz az eredménye a fehérje önmagában nem képes ilyesmire...
2014. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is fehérjediétát csináltam, de nem csak húst ettem, hanem sok salátát, paradicsomot, uborkát, joghurtot, stb. de mégis székrekedésem lett. Ez lehetséges?
2014. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!