Kezdőoldal » Fogyókúrák » Dukan diéta » Mit gondoltok a Dukan-diétáról...

Mit gondoltok a Dukan-diétáról? Nektek sikerült vele fogyni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 28. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy sokan csinálták volna ezt (én sem, ne érts félre), úgyhogy gondoltam, nem gond, ha beírok.

Számomra teljesen lehetetlen diéta, azonkívül nem szeretem a szakaszos dolgokat, én életmódot váltok és nem változtatok, csak ha úgy érzem jónak, ez tartható és logikusabb számomra s a testemet-lelkemet sem sokkolom azzal, hogy hetekig nem eszem zöldséget, aztán pedig váltok.

Lehet, hogy van akinek valamiért jó, de fehérjére alapozni... Fura. Feleslegesen, sőt megterhelően fehérje vagy koplalás, szép választási lehetőség...

Ha nincs bajod a zsírral, akkor sokkal inkább a ketogén diétát ajánlom (ha nem eszel sokat, akkor nem kell sok zsír, elvégre az csak a hiányzó kalóriákat adja, a szükséges minimális szinten túl, a ketózishoz kevés szénhidrát kell, nem sok zsír. teljes koplaláskor is kialakul, csak persze akkor határozottan bomlik az izom, ami megfelelő fehérjebevitel esetén pont nem jellemző a ketogén diétára. viszont a túl sok fehérje nem jó, mert glükózzá alakul a felesleg.)


Hogyan szeretsz s bírsz enni, mivel működsz? Olyan étrend kellene, ami passzol hozzád, a tartós fogyáshoz szinte elengedhetetlen az életmódváltás. Van, aki elpusztulna a Dukan-diétán, én csak koplalnék, de totálisan, legalábbis az első szakaszban, amikor nem lenne mit ennem, míg másokhoz jobban passzolna a dolog. De nem szimpatikus a kiegyensúlyozatlan étrend, az első szakasz pedig az. Úgy etetik az embert, mintha rabbit starvation szindrómát akarnának okozni (a kizárólagos fehérjeevés nem jó, ha könnyű is kezelni egy kis zsírevéssel). Rövidtávon persze más, de rövidtávon is minek együnk rosszul, amikor egy rendes életmódváltásunk is lehet? Ja, beindítás. Olyan ketogénben is van, ha valaki elakad. Egy nap koplalás, vagy 2-3 nap zsírböjt... Elég hatékony és nem tart hetekig (még jó, mert durván fehérjehiányos mindkettő). Van tojásböjt is, de ott nem ehetünk zöldséget, ezért az nálam kiesik (vagy egyszerűen eszem hozzá zöldséget, ami nem rontja a hatékonyságát, ami engem illet, csak nem önsanyargatás, hanem jóféle élet). Amúgy a tojásböjt sem teljesen kiegyensúlyozott, mert bizonyos ásványi anyagokból nincs elég. Az ember már csak ilyen, 1-2 ételre nem alapozhat, mert valami kimarad. A zerocarberek sem csak színhúson és zsíron élnek, az nem elég. A ragadozók sem csak színhúst esznek, mi pedig el is térünk tőlük...


Ha valaki nagyon akarja, vitaminokkal és ásványi anyagokkal felőlem nekikezdhet, de nem tudnám javasolni senkinek a dolgot. Főleg úgy, hogy lehet, hogy neki pont borzalmas lesz. Egyetlen étrend nincs, ami mindenkinek alkalmas, hiába hasonló a testünk működése.

2015. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
az az amelyikben napi adag egy jjó nagy kondér csülkös pacal kenyér nélkül? :D mert akkor próbáltam és hatásos :Fd csak ajánlani tudom
2015. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Oncer válasza:
Csak ismerősökről tudom, hogy abbszolút használt nekik, de nam nagyon szabad abbahagyni. Amúgy ténylwg hatásos.
2015. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nem tudom hol van az a Dukan de szerintem mindegy melyik településen fogyózik az ember...
2016. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!