Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 35 emelet - mit gondoltok...

Napi 35 emelet - mit gondoltok segitene fogyni vagy csak kinoznám magam? Hány kcalt égetnék vele? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van rajtam 6-7 kg felesleg, amit nagyon szeretnék leadni. A diétát már elkezdtem 1 hete (szénhidrátcsökkentés összekötve egy kid kalóriaszámlálással), a testmozgással viszont hadilábon állok :( Irodai munkát végzek, reggel 7re jövök dolgozni s általában este 7ig-8ig bent vagyok. Aztán még 1 óra az út haza, bevásárlás, főzés, vacsora, fürdés, alvás... néha 1 kis takaritás. Sajnos ha meg szakadok se tudok ebbe a napirendben egy kis futást vagy tornát belepréselni :(


Egy 40 emeletes irodaépület 35. Emeletèn dolgozom s arra gondoltam hogy reggelente nem lifttel jövök fel hanem felsétálok! A lépcsőházban! Viszont nem tudom lenne-e értelme igy önmagában ennek, ha ez mellett semmi mást nem tudnék mozogni, csak ezt, ègetnék-e annyi kalóriát ezzel hogy érdemben segitené a fogyást vagy csak megkinoznám magam munka előtt a nagy semmiért? Mit gondoltok?? Hány kcalt égetnék naponta?? 57 kg vagyok viszont csak 156 centi s igy kissé telt :(


2015. jún. 17. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden jó, ami mozgás és amiben elfáradsz, valahol olvastam, hogy kb 10-15 lépcsőfok megmászása jelent 1 kcalt, lehet hülyeség amúgy.
2015. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szia! En is irodahazban dolgoztam, es napjaban tobbszor kellett emeletre felmennem es lejonnom. Ugy is mondhatjuk, hogy felorankent, orankent. Igy napi 8-16 emeletet mentem fel es le. Nem figyeltem az etkezesre, igaz idom nem volt allandoan zabalni, de amit megettem, arra egyaltalan nem figyeltem oda, nyaron napi szinten fagyiztam is, es bar kiloban nem mutatott a merleg sokkal kevesebbet, de a ruhaimon ereztem, csinosabb lettem. Azalatt a 4 ev alatt mig ott dolgoztam fogytam 7 kilot.
2015. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kb. 150 kcal energiát tudnál így elégetni, ami nagyjából megfelel az ugyanennyi ideig tartó futásénak. Úgy negyedóra futás nyilván nem árt az embernek, de azért csodát tenni nem fog.


Persze sok kicsi sokra megy, ha egy évig minden áldott nap felmész így, és tökéletesen változatlan módon étkezel, akkor akár 7 kilót is fogyhatsz egy év alatt a lépcsőzéssel.

2015. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

azért 15 perc intervallumos futás kimerítő tud lenni:D

am több kalóriát is fogyaszt mint amit az előző írt mivel + izom = + energiafelhasználás. az anyagcsere gyorsul stb.

ha később jól megy szedd kettesével , 3masával a fokokat, és növeld a sebességet úgy hatékonyabb lesz a lépcsőzés.

2015. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt én is csináltam csak a suliban. Sokat használ, és gondolj arra, hogy a semminél mennyivel több.

Arra figyelj , hogy ne cammogva mászd meg a lépcsőt, hanem tempósan.

2015. szept. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Krisz85 ***** válasza:

semmi értelme, az idegrendszered mire átáll a mozgásra már vége is, bemelegítésnek talán jó meg hogy izzadt legyél mire elkezded a munkát, én is irodában dolgozom 7 8 tól 7 ig 8 ig, és heti 15 órát edzem, hogyan?!


egyrészt bringával járok dolgozni mert BKV-val 1 óra , bringával 12 perc ha sietek, ha nem akkor 20


másrészt vettem egy görgőt és meló után még az irodában feállítom rá a bringát és azon edzem /télen/, nyáron pedig meló után azonnal bringa, edzés


egyébként egy kondi terem nem fér bele, hogy egy órát edz naponta? vagy reggel meló előtt? hidd el bele kell férnie, csak a kifogás, a kifogás, és a jah megvan! a kifogás....

2015. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

sztem meg igenis jó a lépcsőzés..

utolsó ne itélj h ne itéltess nem ismered a körülményeket.

2015. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Krisz85 ***** válasza:
nem ítélek, csak az átlag ilyen, a másik pedig hogy anno én is lépcsőzéssel próbálkoztam, amíg nem olvastam utána a dolgoknak és rájöttem hogy semmit sem ér, + a lépcsőfordulók miatt egy idő után gallyra vágod a térded is.
2015. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hát nekem bevált :d bár én 3masával szedtem:D a rendszeresség a lényeg kérdező am bármit is mozogsz.
2015. szept. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6

Ha reggel 7 -8 ig 1 órát dolgozol akkor elhiszem, hogy van egész napod edzeni, de ha reggel héttől este nyolcig dolgozol akkor nem hiszem el, hogy te heti 15 órát edzel. Ez kamu. Vagy akkor nincs férjed, barátod, anyád, életed, se program, se mozi se nagy bevásárlás.

2015. okt. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!