Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Aki itta a mályvateát. Meddig...

Aki itta a mályvateát. Meddig tartott a hasmenés, hasgörcs?

Figyelt kérdés
elmúlik egy idő után?vagy amíg iszom,addig ez lesz?
2011. máj. 8. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A mályvatea elsősorban azzal a hatással fogyaszt, hogy hajt.

Így a hasmenés, ugyan kicsit csökkenő mértékben, de mindenképpen megmarad.


A görcsök a hashajtó hatás miatt vannak: nekem sosem voltak különösebben görcseim tőle, ill akkor igen, ha valami nagyon tömény vagy szokatlan kaját ettem aznap, de egészséges, rostdús étrend mellett semmi gondom nem volt vele.


Tehát ezek a kellemetlen a tünetek csökkennek maguktól illetve csökkenthetőek némi kompromisszummal.

Ugyanakkor a hashajtó hatás csökkenésével a fogyasztó hatás is csökken, ezért érdemes kúra szerűen fogyasztani (például két hétig iszod, utána két hétig nem), hogy a szervezet ne szokjon hozzá.


Nem tudom hány filterrel iszol egy nap, én többé kevésbé rendszeresen tartok mályvatea kúrát évek óta, esténként két filterből készítem.

Ha nagyon elviselhetetlenek a tünetek, akkor esetleg csökkentsd le az adagot.

2011. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szia.köszönöm a válaszod.igazából-mint utólag rájöttem,-az volt a baj,hogy a teával együtt vettem be a kapszulát is.nagyon görcsölt a hasam és sokszor voltam wc-n is.úgy gondolom,elég lesz a tea,a kettő együtt nagyon drasztikus!!! :)

megkérdezhetem,mennyit fogytál tőle és mennyi idő alatt?

mert sok helyen olvastam és azt írják,nem fogyaszt,meg hogy ez csak kikészíti a gyomrot.én most kezdtem csak el,sokat segítenél... előre is köszönöm

2011. máj. 8. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se fontos a kapszula, én azt sosem szedtem. A tea önmagában is elég.

Jó kérdés a fogyás mértéke, mert én úgy jó 10 éve ittam konkrétan fogyási célból, azóta csak súlymegtartás és méregtelenítés miatt iszom, nem nagyon mérem magam, a régi adatokra meg már nem emlékszem. Talán az mond valamit, hogy az elmúlt 10 évben hízékony létemre sem szedtem vissza semmit :)


Szvsz a mályvateázás egy jó kis mankó a fogyókúrához: gyorsabb és könnyebb tőle a fogyás (nekem elég pocsék emésztésem van, a diétás étrendtől meg pláne), de rostdús, diétás étrend kell mellé, azért nem csodaszer.


Szerintem próbáld ki úgy, hogy elkezdesz valamilyen nem durva, zöldségekben, rostokban gazdag diétát, mondjuk tervezd be egy hónaposra, az első két hétben tea nélkül, a második két hétben teával.

Tippem szerint plusz 1-2 kiló fogyást eredményezhet ez így, ha neked is beválik + már akkor le is tesztelted. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem használ.


(Ja igen, a gyomromnak az égvilágon semmi baja nincsen. Van egy pár kaja amit nekem spec kerülnöm kell kúra alatt, mert rossz kombó a teával, pl az egyik nagy kedvencemmel, a kaukázusi kefírrel nincsenek jóban, de ez lehet abszolút egyéni dolog)

2011. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. máj. 9. 18:33
 5/5 anonim válasza:
Én 24 órával az ivasa után is szaladtam a WCre fosni, olyan erős vizes hasmenést okozott hogy ilyenem meg sose volt😌
2023. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!