Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » L karnitint éhgyomorral kell...

L karnitint éhgyomorral kell bevenni? Én így szedem, ez jó? (Töbi lent)

Figyelt kérdés

Nos, most olvastam rólla,h az L-karnitin csak éhgyomorral hatásos, ezért vagyok tanácstalan, bár még csak 5 napja szedem!

Tehát a rutinom: reggel felkelés után megiszom, kávézom majd eszem, ez kb. 30 perc majd megindulok futni és ezuán jön az aerob edzés amely 80perc! Így jól szedem az L karnitint, vagy evés után kellene, vagy egyáltalán lehet rá enni (mert az oké, h éhgyomor de én azonnal ráeszek) Köszönöm a válaszokat előre is....



#fogyás #L-karnitin #fogysztószerek
2012. máj. 23. 11:23
 1/2 Smartguy86 ***** válasza:

Hát, szerintem közel se ér annyit, mint amennyire reklámozzák. Amúgy ha utána eszel, akkor lényegében mit ér? Mert akkor edzés közben bőven van energiád a kajából, miért nyúlna a tested a zsírokhoz?


Azt meg még mindig nem értem, hogy egy elvileg egészséges életmódra törekvő egyén mi a csudáért iszik kávét...

2012. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kávét a fitness modelek is isznak, szóval azzal nincs semmi baj. A karnitin nem konkrét energiaforrás, hanem a már félig megemésztett zsírokat (konkrétan zsrísavakat) viszi be egy olyan sejtszervecskébe, ahol abból széndioxid és víz lesz. Magyarul a glükózháztartáshoz, amit az étkezés befolyásol biokémiailag semmi köze. Gyakorlatilag úgy működik, hogy az "égés" során a cukor mellett nagyobb kapacitással pakolja a zsírsavakat a "kemencébe" Ezért hívják "zsírégetőnek". Viszont csak mozgás során aktiválódik, és kb. 1 óra szerintem, mire felszívódik, úgyhogy sztm csak annyit tarts be, hogy kb. egy órával az edzés előtt beveszed. Amúgy tényleg megdobja az edzést, én pont kétszer annyi ideig bírom a futást 1000 mg-tól.
2012. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!