Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Milyen a jo fogyokura?

Milyen a jo fogyokura?

Figyelt kérdés
Milyen siker van az almaecetnek,
2010. febr. 10. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó fogyókúra?


Nem éhezel, nem alakítasz ki hiánybetegségeket, mozogsz. Nem fogyókúrának fogod fel, hanem életmódváltásnak. Időszakos fogyókúrának semmi értelme nincs, mivel a lényege az, hogy egy "kúra" után visszatérsz arra az életmódra, ami miatt elhíztál. Meg kell tanulni szénhidrát és zsírszegényen változatosan és finoman (!) táplálkozni, a mozgás pedig az élet részévé kell váljon.


A kívánt súly elélérésével persze kevésbé kell szigorúan kerülni a zsíros, lisztes, dolgokat, szóval becsúszhat egy-egy rántott hús, pizza, makaróni, stb. de ha nem akarsz visszahízni, ezek csak alkalmakkor jöhetnek, a súly figyelésével és természetesen a mozgás megtartásával.


A fogyasztószarokat meg (nem tudom másképp nevezni) el kell felejteni. Ezek is csak addig hatnak, amíg szeded őket, gondolom nem akarsz életed végéig valami szeméttől függeni. Ide sorolom: "méregtelenítő, salaktalanító, anyagcsere gyorsító" (=FOSATÓ!!!!!)teák, kapszulák, almaecet, citrom, reduktil és más gyógyszerek, káposztaleves "diéta", RFF kapszula.


Emésztést gyorsítani sokszor kis mennyiségű étkezés beiktatásávan lehet, rostdús táplálékkal, sok folyadékkal. Ja és testmozgással.

2010. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Végre nem én tépem a szám :D Köszi előző!!! Csak az a baj, hogy hiába írod le ezerszer, hiába vagy kedves, aranyos, segítőkész... A legtöbb ember eldönti előre, hogy milyen választ vár, és meglásd, amikor az megjön (pl. "szia, én is így fogytam le, nagyon jó az almaecet, meg a 13 napos, 90 napos, koplalás, léböjt stb, így és így csináld") Na amikor megjön ez a válasz, akkor azt majd megköszönik, és megnyugodnak, elkönyvelve, hogy mi vagyunk a hülyék. A másik lehetőség, hogy elkezdenek akadékoskodni, hogy "itt olvastam, meg ott hallottam, és igenis fogytam" Akkor te majd elkezded megmagyarázni (ha van még energiád :) ) hogy hiába fogynak, az nem zsír, hanem víz és izom, és majd jön a jojó stb.... De majd akkoris leugatnak :) Így megy ez... lusták, és nem akarnak tudomást venni a tényekről, hogy mi hogyan működik... A bibi csak az, hogy a gravitációról sem kell tudomást venni, attól még nem szűnik meg, és nem lesz másképp :)
2010. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


parancsolj ez bejön

2010. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11.11 :D :D :D :D :D
2010. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves 09:49-es válaszadó!


"lusták, és nem akarnak tudomást venni a tényekről, hogy mi hogyan működik"


Ilyet csak olyan mond, aki sosem küzdött igazán nagy súlfelesleggel. Így eme véleményének nincs is semmi mögöttes értéke.

Nyilvánvaló, hogy az ember életében sok olyan dologgal kell szembenézni, amihez akaraterő és elszántság és az információk helyes feldolgozása feltétlenül szükséges.

Ez nem csak a fogyásra igaz, hanem a dohányzásra, az alkoholra, a normális életre... stb.

Könnyű azt mondani, hogy "az az ember lusta, vagy akaratszegény, vagy ostoba" ... inkább azt kéne megvizsgálni, hogy miért az. Ugyanis nem így születünk a világra, hanem a környezetünk befolyása szerint válik ki-ki olyanná amilyen.


Akik túlsúllyal küzdenek - köztudott - hogy valamilyen lelki problémával is küzdenek, és belemenekülnek az édességbe. Aztán ha a lelki probléma meg is oldódik, a túlsúly okoz belső szenvedést és az kergeti tovább az evésbe. Ez egy ördögi kör, amiből nem lehet pusztán elszántsággal és helyes ismerettel kiszállni.


Segítség, támogatás, pozitív ráhatás segíthet... de az, hogy "lusta és akaratszegény" vagy, ez csak tovább sodorja az ördögi kört, hiszen ő maga is pont ezt gondolja magáról...


A kérdésfeltevőnek pedig annyit szeretnék mondani, hogy próbáljon meg rájönni, miért hízott meg, mik azok a szituációk, amikor olyan ételhez nyúl, ami hizlal vagy egészségtelen, és ezeket próbálja meg másképp kezelni. Pl.: ha unalmában eszik, akkor keressen hobbit.

És ha ez meg van, akkor lehet változtatni a normális ételek minőségén, mennyiségén is, valamelyik diéta módszerei szerint, vagy önálló elképzelés alapján.

2010. febr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
08.07 Picit mellényúltál... 30 kilós súlyfeleslegem volt, lefogytam, sosem jött vissza... Nagy dagadt disznó voltam, most pedig szálkás vagyok. Elvégeztem az orvosit, dietetikusként és személyi edzőként működöm, lefogyasztottam már kb. 1000 embert, élsportolóknak segítek felkészülni... A pszichológiai hátteret is ismerem, nyugodj meg. De tudod aki akadékoskodik, visszabeszél, kekeckedik, hitetlenkedik és leugat, azt nem sajnálom, és az valóban egy akaratgyenge lusta malac... Akik komoly lelki gondokkal küzdenek, és bánatukban esznek, azokkal mindig lehet beszélni, mindig hallgatnak az okos szóra (tapasztalat) Akinek van energiája visszadumálni meg okoskodni, az csak simán lusta és akaratgyenge, és csak a könnyű utat keresi...
2010. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

11:52-es!


Ez esetben elnézést.

Nyilvánvaló a stílusod nem tükrözte számomra a "szaktudásod"...


Sorry


Sok sikert a munkádhoz!

2010. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16.05 a stílusom azért ilyen, mert az elmúlt sok-sok évben megtanultam kinek, hogyan érdemes válaszolni... sőt, hogy kinek érdemes egyáltalán... Hidd el két mondatból érzem ki az aki le akar fogyni, és ennek érdekében bármit vállal, és ki az aki panaszkodik csak, és igazából csak a külvilággal akarja elhitetni, hogy mennyire elszánt... Előbbiek hajlanak arra, hogy tanuljanak, utóbbiak azt várják, hogy a sültgalambot a szájukba tedd, írd meg az edzéstervüket, meg az étrendjüket, sőt ha egy mód van rá vásárolj is be... Persze megteheted, de aztán pont nem érdekli őket, mellézabálnak, utána reklamálnak, hogy nem fogynak, és letagadják a mellézabálást... Van itt tapasztalat bőven :)
2010. febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

16:09!


Én elhiszem, hogy sok a tapasztalatod, és biztos sok ilyen (nameg sok amolyan) ember van...


Én önmagamból indultam ki.


Mert akárhányszor próbálok neki állni az "életmódváltásnak", mert ma már a fogyókúra sem jó kifejezés... és esetleg el is kottyantom másoknak, hogy ezt teszem, és szeretném a saját ütemem szerint tenni, állandóan beleszólnak... és b*szogatnak... és utána már dacból sem tudom tovább csinálni.

Nem tudom érted-e miről beszélek.

Pl a tipikus, amikor egy full sovány csaj, aki soha életében nem volt több 40 dekánál, odanyögi nekem, hogy "nem nagy cucc, nem kell annyit zabálni, akaraterő kérdése" ...

Szóval az ilyet helyből neki tudnám küldeni a falnak.


Amúgy meg biztos sokan tényleg csak kifogásokat keresnek. Nyílván ők amúgy jól érzik magukat így, csak külső kényszer (divat, a másik nem elfogadása, cikizések) miatt néha neki vágnak, hogy na most megváltoznak, de közben legbelül nem akarnak.


Persze én nem tanultam ennyit erről, mint te... szóval csak találgatok.


A magam kifogásait jól ismerem, azoknak a fele tényleg csak humbuk... a másik fele meg olyan, hogy biztos segítene, ha nem lenne, de anélkül is mehetne. :D


Na ezt jól megaszontam.


De végül úgyis minden ember a saját életéért felelős. :)

2010. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!