Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért olyan kihalt ez a sub?

Miért olyan kihalt ez a sub?

Figyelt kérdés

Nagyon kihalt a paleo szekció, úgy tűnik az emberek a nagy 2010-es éveben való fellángolás után elvesztették itthon az érdeklődésüket.

Nektek mi a véleményetek?



2021. máj. 31. 23:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Mert mindenki rájött hogy mekkora baromság
2021. jún. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Mert már a vegán a menő
2021. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
A tipikus agyhalott gyk-s kérdezők rájöttek, hogy a paleo nem nekik való, a többiek meg értelmesebb inforormációforrásokat követnek.
2021. jún. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egyébként tényleg azt látom, hogy a paleo már nem menő... Mostanában főleg a vegán és ketogén étrendekről beszélnek, amelyek egymás szinte végpontjai.

Pedig szerintem az igazság valahol a kettő között van, ez pedig talán leginkább a paleo, ami a teljes értékű ételek fogyasztását propagálja. Én jelenleg ennek egy kevésbé CH-csökkentett változatát követem, rizst és burgonyát fogyasztok, illetve néha hüvelyest is, de a gabonafélélket kerülöm, és feldolgozott élelmiszereket sem fogyasztok. Ti hogy paleoztók?

2021. jún. 1. 09:55
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha előrelapozol a topikban, 15 évvel ezelőtt (2006) a káposztaleves ment és a 90 napos, meg a csodaszerek, vicces olvasgatni :)

Ugyanígy süllyesztős lett a paleo is, a kalóriaszámlálás most a trendi. Gondolom ahogy az orvostudomány fejlődik rájönnek újabb dolgokra, pl pedzegetik már a személyre szabottságot a tápanyag feldolgozás kapcsán.

2021. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg vicces, higy változnak ezek a trendek. Viszont ami pozitìvum, hogy egyre inkább arra törekszeneky hogy fenntarthatóbbak legyenek, és nem a 2 hét alatt 10 kiló "detox" káposztleves diétáról szólnak a hìrek.
2021. jún. 1. 12:00
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Paleo nagyon korlátozó, körülményes, sokszor nem túl élvezhető ételekkel a többség számára, s drága is végső soron. E mellett természetesen nem váltotta be a reklám ígéreteit, nem jött a ripsz-ropsz fogyás, betegségek elmúlása, magas energiaszint, rák elleni védelem stb.; míg a glutén-laktóz fogyasztók a követők környezetében nem lettek súlyos betegek, mint a paleo-guruk hirdették.

Szóval leállt vele a többség, s egy másfajta táplálkozásmódot keresett.

2021. jún. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Pedig szerintem is talán a paleo áll a legközelebb az egészséges étkezéshez,és fogyni is kiválóan lehet vele. Mellőzi a tejterméket és a glutént, amiknek manapság (a tehéntej és búza leromlott meg agyonmódosított minősége miatt) szinte minden táplálkozási tanácsadó legalább a minimalizálását ajánlja. Ugyan azzal nem értek egyet hogy ennyi állati származékot kellene fogyasztanunk, de ebben a vegán se jobb. Nem értem mi baj lehet egy tojással vagy hallal, vagy a mértékletes hús fogyasztással. Oké hogy nyilván nem a legjobb napjainkban a hús minősége sem, de ez még nem ad arra okot, hogy teljesen kiiktassuk.
2021. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, a húsos dolgoktól már sokszor én is rosszul vagyok, azt sem hiszem, hogy a hús+zöldségek fogyasztása hosszú távon kielégítő lenne (mégha alapvetően ez egy egészéges kombó), én pl. egy két hét után már nagyon vágyakozom a hüvelyesek után. Ezért szoktam is fogyasztani belőlük, pl. humusz, babfasìrt formájában. Illetve krumplit is fogyasztok, főleg édesburgonyát, de néha sárgaburgonyát is és más gyökérzöldségeket, pl. zeller és sárgarépa. A hüvelyesek és a keményítő tartalmú zöldségek bizonyos fokú visszavezetése sokkal fenntarthatóbbá és élvezhetőbbé teszi, és anyagi szempontból is jobban megéri ìgy, mint a drága "paleo-termékeket" vagy liszteket venni.

Ahogy te is mondod, szerintem is a fő problémát a glutén és a tejfehérjék okozzák, ezeket tudatosan kerülöm is.

Alapvetően növényi eredetű táplálékot fogasztok, de néha jól esik valamilyen állati eredetű dolgot is bevinni.

2021. jún. 2. 13:58
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Alig várom, hogy az update, atkins és a szénhidrát csökkentős baromság is kimenjen a divatból.
2021. jún. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!