Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Az alkoholfogyasztás megengede...

Az alkoholfogyasztás megengedett a paleolit táplálkozásban?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 14:30
1 2 3 4 5
 1/42 anonim válasza:
89%

Szia!

Én vagyok szakértő a paleolit táplálkozásban, nem tudom, mi az álláspontja az alkoholfogyasztásról, de:

Gondoljuk végig a dolgot!

Már az ősember is előszeretettel fogyasztotta a megerjedt gyümölcsöket, mert kellemes bódulatot okozott (sőt, állatok is szeretik...)

Tehát ebből kiindulva én azt mondanám, a paleolit táplálkozás alapelvei alapján, hogy megengedett...

2012. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
90%
Bocsi, első vagyok, az előbb kihagytam egy szót: NEM vagyok szakértő :P
2012. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez egy nagy kérdés, mikortól ismeri az ember ténylegesen az alkoholt:D

Amúgy meg, a szervezetben szén-dioxdra és vízre bomlik, szóval elvileg miért ne?

2012. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
Alkoholt minden módon szabad inni.
2012. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
44%
Nyugodtan. A paleolit ősemberek is mamutrészegek voltak minden vadászat után.
2012. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim válasza:
Paleolitba inkább csak a borfogyasztás megengedett,az is inkább vörös bor legyen.
2012. aug. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
9%

Na ez is érdekes, mert bort elsőnek Mezopotámiában ittak:D

Ezt a paleolit diétát is valaki olyan találta ki, aki összeválogatta a kedvenc ételeit/italait és rávágta, hogy ezt ette és itta az ősember is:)

2012. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Úgy látom rossz helyen kérdeztem. Itt elég nagy a sötétség... :(
2012. aug. 12. 17:48
 9/42 anonim ***** válasza:
46%
Akkor igyál Fényt ;)
2012. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 Szoondiii ***** válasza:
89%

Hello.


Az alkohol kimutathatóan növeli az áteresztő bél szindrómát, tehát különösebben nem ajánlott a fogyasztása.


A paleolitban nem azokat az ételeket eszik, amiket az ősember evett, hanem azokat, amelyek nem károsítják a szervezetünket. A gabonák, tejtermékek, hüvelyesek sajnos egyértelműen toxikusak a testünkre nézve. Csak mivel eléggé enyhén, így nehéz kimutatni, ami pedig 50 év alatt tesz beteggé, azt nem tiltják be - mert még külön jó is a gyógyszeriparnak, jó kis elhúzódó krónikus betegségekre van szükségük.

2012. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!