Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Paleóban lehet soyajoghurtot,...

Paleóban lehet soyajoghurtot, soyatejet, rízstejet enni-inni? Ha nem mivel lehet helyettesíteni pl a tejfölt, joghúrtot. Rízstej? A kókusztejpor az kevés az jó kávéba kakaóba.

Figyelt kérdés

Most kezdek barátkozni a programmal, mert a nődoki azt mondta a hormonjaim alapján szerinte inzulinrezisztenciám van, túlsúlyos is vagyok. Csak eddig nagyo tejes és csokis voltam, most ezt valahogy szeretném kiváltani. Babát szeretnénk! Kérlek csak Paleó pártiak akik csináljátok, azok írjanak!

Köszönöm



2012. júl. 25. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de így írják: szója, rizs, joghurt.
2012. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szója meg a rizs nagyon nem paleó, nem tudom eddig honnan tájékozódtál...

Tejföl helyett: [link]

Bár szerintem a legjobb, ha idővel elfelejted ezeket a "helyettesítőket".

2012. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a joghurtot, tejfölt semmivel sem tudod helyettesíteni.

Paleoban tiltólistás a rizs, így a rizstej sem nyerő.


Ha a betegség miatt térsz rá erre az étrendre, viszont tényleg be kell tartanod mindent.

Itt sok jó receptet találsz:

www.paleovital.hu

2012. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Sajnos eddig nagyon tej, tejföl, joghúrt,csoki függő voltam és egyenlőre nehéz megemésztenem, hogy ezeket nem ehetem. Még csak barátkozok a dologgal, már nem használok cukrot, vettem Nyírfacukrot, a kenyér nem probléma eddig sem ettem. Fura a sok zöldség, eddig ezt nem nagyon ettem. Ja és annak ellenére, hogy eszek rendesen csak mellőzöm ezeket a dolgokat most is éhes vagyok, pedig eddig alig ettem, most meg hogy ezekből az egészségesebb változatokból eszem éhes vagyok. Nem értem miért? Ennyire eldugított a sok csoki meg tej?
2012. júl. 26. 11:02
 5/8 anonim ***** válasza:
A zöldségekben elég kevés a szénhidrát. Jóllakáshoz kell egy kis hús-zsír és gyümölcs is :)
2012. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szoondiii ***** válasza:

Vannak paleós lapok, ott lehet találni "helyettesítőket".

A szója nem az.

Egyébként tényleg érdemesebb lehet elfelejteni ezeket. A tejes alapú ételek finomak tejutánzat nélkül is, szerintem.

Sok sikert, egészséget!

2012. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egész jól megy. Eddig 1 nap volt, hogy bűnöztem, de hamar vissza is áltam a paleós étrendre.

Vettem kókusz lisztet, lenmaglisztet, majd csinálok magtejet ha nagyon kívánom.

2012. aug. 9. 18:02
 8/8 Szoondiii ***** válasza:
Tök jó! :)
2012. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!