Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Milyen vitaminokat, ásványi...

Milyen vitaminokat, ásványi anyagokat szedtek? (Paleósok)

Figyelt kérdés

Én ezeket néztem ki eddig:

C-vitamin / Aszkorbinsav por (330g - 1690Ft)

D3-vitamin 2500NE/csepp ( [link] )

B-vitamin - nem tudom milyen lenne jó, ezek jók? -> [link] , [link]


Ezen kívül még ezekre gondoltam, hogy nem árthat beszerezni: E-vitamin,vas,cink,magnézium,omega3

ezekből nem tudom, hogy milyet kéne.


Ti mit szedtek? 100% természetes vitaminnak kell lennie? pl ez a C és D-vitamin ilyen?



2012. okt. 1. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A D3 vitaminból ugyanezt szedem, napi 5000NE.

Halolajból szintén a iherbtől Nature's Bounty márkájút.

Magnéziumot 400 mg-ot a Rossamnból (Altapharma)

C vitamint a Pingvin patikából (Jó közérzet vitamin) 1000mg.

Továbbá vas-komplexet, mert a vashiányom nem akar elmúlni a paleótól sem. Ebben van B12 vitamin is, más B-vitamint nem is akarok.


A 330g-os C vitamint hol veszed?

2012. okt. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link] - ezt akarom megvenni. Van boltjuk is Budapesten.


Akkor B-complex az nem fontos? Nem tudom, hogy miből van hiányom, soha nem voltam még vérvételen. De a B-vitamin elvileg kicsit fel is pörgetne, nem lennék fáradt talán meg jobban koncentrálnék? és vízben oldódó, úgyhogy kipisiljük a felesleget:D csak valami könnyen felszívódó, természetes B-vitamint szeretnék találni. Mennyire fontos? Csak simán C és D3 lehet, hogy elég lenne?

2012. okt. 2. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:

En nem vagyok 100%-ban paleos, de nem eszem lisztes, cukros kajákat, illetve tejtermeket, semmi mesterseges, gyors kaját, szóval próbálok ilyen irányba menni.

De szerintem felesleges ilyen nagyon "termeszetesnek" eladott vitaminokat szedni, ugyanis ami kapszula formájában van es laborokban állítják elő, az úgysem egyenlő egy frissen leszedett zöldseggel, gyümölcssel. En adtam már ki egy havi adag "termeszetes" vitaminert 6-7 ezer forintokat es semmivel sem ereztem jobbnak. De persze a te döntesed.


Amúgy amit szedek jelenleg:


1. scitec mega daily one multivitamin

2. das gesunde plus omega-3 zsírsav halolajból (DM saját márkája)

3. jó közérzet c-vitamin (ez 1000mg-os, kb. 400Ft/30db)

4. scitec calcium-magnesium tabletta (100db, 1700 ft)

5. most pedig cinket szedek pluszban (a hajam, bőröm miatt kell, ezt nem szedek mindig csak kúrát csinálok)

6. néha béres cseppet is szedek, de ezt sem mindig


Nagyjából ennyi. Amúgy a B-vitamin meg magnesium elvileg jó a fáradtságra, lehet érdemes lenne kipróbálnod.

2012. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Cinkból milyet veszel? sztem nekem is jó lenne, most hullik a hajam kicsit.. magnézium is jó ötlet, de kalciumot nem akarok szedni :)
2012. okt. 9. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!