Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo édesség - van ilyen?

Paleo édesség - van ilyen?

Figyelt kérdés
Tehát tudok pl. sütni valamiből kekszet, vagy ilyesmit, ha paleo akarok enni?
2012. okt. 2. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
van. a google a barátod!
2012. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A Paleolit korszakban nem volt cukor!
2012. okt. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Valóban! 2 millió évvel ezelőtt (paleolitikum) húst ettek és gyűjtögetett magokat, növényeket, stb...

Húson kívül mást nem igazán sütögettek!

2012. okt. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
82%
Sült trópusi-falevél
2012. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vannak. Kismillió receptet lehet találni ilyen.

De igazán paleós dolog az, ha szépen lassan leszoksz az édes ízről.

2012. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]


ez a nőci egy nagyon igényes paleos gasztrós oldalt vezet, elkéepsztően jól kinéző édességekkel meg egyéb kajákkal.

2012. okt. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mikor nem volt cukor? Mekkora kőbunkó valaki, cukrok már millió évek óta vannak..
2012. okt. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Esetleg valamilyen natúr mag leöntve mézzel?
2012. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Xillitnek nincsenek rossz élettani hatásai, kis méz sem vészes. Gyümölcsökkel is lehet édesíteni (mértékkel persze).


Magőrleményekből lehet csinálni lisztszerű alapot, innentől szinte bármit el lehet készíteni paleósan.

2012. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze.

Magokból csinálsz lisztet (kókuszliszt, mandulaliszt), és Xillitet használsz édesítéshez, aminek a finomított cukorral ellentétben semmi káros élettani hatása nincs.


Én amióta a paleo étrendet követem mindig ezekből sütök édességet, és ugyanolyan karcsú vagyok mint mikor elkezdtem, és nagyon finom dolgokat lehet így is csinálni.

Múlt hétvégén pl. palacsintát sütöttem a fenti összetevőkből, előtte való héten pedig diós-kakaós golyókat készítettem kókuszreszelékbe forgatva. Mindkettő isteni lett.

2012. okt. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!