Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ketogén paleótól érelmeszesedé...

Quorra kérdése:

Ketogén paleótól érelmeszesedés, infarktus. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintem veszélyes játék a ketogén paleózás, ilyenkor miért nem veszik figyelembe a szív-érrendszer "érdekeit"?

2012. dec. 9. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Mert a kutyát sem érdekli az egészséges életmód, csak a fogyás.Mindenki gyors eredményt akar, a többi csak mellékes, ezért is ilyen népszerűek az ekkora baromságok.Félnek az igazságtól: az egészséges életmódot nem helyettesítheti semmi.Amúgy is amit ketoval dobsz le idővel visszajön.A legveszélyesebb diéta up to date. :)
2012. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Julie S ***** válasza:
77%

Olvass sokat a témában. Van mindenre érv és ellenérv. Minden végletre képesek kihozni ilyen-olyan eredményeket. A te dolgod, hogy melyiknek hiszel.

Szerintem a ketogén paleóval semmi baj nincs.

2012. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Orvostudományosan nincsen semmilyen szív-érrendszeri kockázata a ketogén táplálkozásnak.


Evvan, be kell tudni látni, tudom nem könnyű.

2012. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Harcművész, megtudhatom, hogy mi a foglalkozásod?
2012. dec. 19. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
6%

Természetesen teljesen ártalmatlan, mert mi ragadozók vagyunk.Egyértelműen rövid az emésztőrendszerünk és nem szívódik fel a sok zsír mielőtt teljesen megemésztődik a táplálék.A koleszterin is csak egy ártalmatlan dolog, mert lényegtelen a számunkra.Az ember egészséges táplálkozása az állati tetemek elfogyasztásánál kezdődik mivel bennünk van az ösztön: Ha meglátunk egy állatot azonnal lerohanjuk és széttépjük éles metszőfogainkkal, majd elfogyasztjuk helyben, minden belsőséggel együtt, nyersen.Mivel az agyunk nem tud mit kezdeni a szénhidráttal (zsírt használ fel) ezért az csak felesleges inzulin rezisztanciát okoz, mint minden más ragadozó fajnál.A mi étkezésünk jobbá tétele érdekében az állatok tömeges szisztematikus mészárlása egy teljesen naturális és emberi dolog.Az állatokat isten szánta nekünk hogy kihasználjuk őket érzelmek nélkül.


/sarcasm off és viccet félretéve.Növényevők vagyunk Jézus Krisztus szerelmére.Az emberi anyatejben 5% a fehérje.Minek neked több mikor már nem is fejlődsz?Bele fogsz dögleni ha úgy eszel mint egy ragadozó.Atya ég.Nézz rá Japánra : Rizs. Nézz rá az USA-ra: Hús.


Szép napot.

2012. dec. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Ez nagyon sarkos volt.


Én élelmiszermérnök hallgató vagyok, ezt nem tartom különösebben fontosnak.


Azért volt utolsó válaszoló megfogalmazása sarkos, mert a legvitatottabb kérdéseket lerendezte magában egy mondattal.


A koleszterin, az a vegyület amit legnagyobb részt a testünk állít elő, mert nagyon fontos. Ha táplálékból többet veszünk fel, kevesebb termelődik. Ezzel érvelnek még vegák? Nem ismerik a zsíranyagcserénket, ami nem meglepő, hiszen zsír bevitel nélkül nem funkcionál az epehólyag, ez nem csak epekövet okoz, hanem a zsíranyagcserénket is károsítja. Olyan ember beszél a zsírok rég lecsengett "rossz hatásairól" aki direkt megakadályozza a saját egészséges epe működését? Ne már..


Hosszú bélcsatorna a növényi táplálékok emésztéséhez kell. Szükségünk van sok növényi táplálékra, például a húsok hatásainak ellensúlyozására :) A húsok Jang, a növények Jin természetű ételek.


Az agyunk, egyéb sejtjeink glükózt használnak energiaforrásnak. Pont annyit, amennyit előállít a testünk. Viccből felpofoznám azt, aki a szénhidrátfogyasztás miatti inzulin rezisztenciával viccel, mert ez a helytelen életmód miatt (cs alapú táplálkozás) kialakuló anyagcserebetegség rengeget szenvedést hoz az emberekre. Kac-kac, nagyon szarkasztikusak vagyunk, nevessük ki az elhízott, inzulinrezisztens, cukorbeteg embereket. Derék..


Sima zöldségeket kellene enni, én a ketogént ha kérdeznék nem támogatom, mert úgy tartom hogy kell a zöldségek energetikája. De elvileg amúgy csak húson, zsírokon is lehet élni.

2012. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!