Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Most akkor dobjam ki a drága...

Most akkor dobjam ki a drága műzlit meg tejet? Tényleg ennyire veszélyes az egészségemre meg a fogyásra?

Figyelt kérdés
Nem akarok kenyeret, szendvicset reggelizni, igyekszem kerülni a rossz ételeknek nevezett dolgokat.. Édesanyám segítő szándékkal vett nekem egy nagy doboz cukormentes műzlit.. Mindig is szerettem a gabonapelyhet és évekig teljesen normálisnak, sőt egészségesnek tartották, ha az ember tejet fogyaszt.. Sem a nagyszüleim sem az ő szüleik és így tovább nem mutattak semmi mutáns növekedést vagy bármit.. Tényleg olyan nagy baj lenne ha néha reggelente műzlit ennék egy bögre tejjel? Egyszerűen olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy lehet ez csak tényleg egy fölösleges buta divat és én ezért dobnám ki, hagyom ott az ételt..
2013. jan. 23. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ki mondta egyáltalán, hogy árt a müzli tejjel?

Mértékkel edd és nem hízol.

2013. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Ne higgyél a paleonak, hülyeség az egész. Mindjárt jön tápihápi megmondja, hogy kiscicáknak való, de ez nem igaz. Nyugodtan igyad :)
2013. jan. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Itt a kérdéseknél most egy csomó ember azt hajtogatja, hogy mind a gabona, mind a tej rossz és szemét az ember számára és tönkre teszi az egészséget.. Hogy azért rossz egy csomó ember gyomra meg betegek meg ilyenek..
2013. jan. 23. 19:19
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Mert paleoznak, de az az ő dolguk... Te igyál nyugodtan tejet.
2013. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kezdem érteni.. Most megnyugodtam.. Köszönöm..
2013. jan. 23. 19:21
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
a müzli kis adagban nem vészes, a tejből pedig max 1.5-öst igyál, vagy annál alacsonyabbat, attól nem lesz semmi bajod :)
2013. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
A cukormentes müzli kifejezetten jó és a tej sem fog megártani ne aggódj. Az én gyomromnak még jót is tett.
2013. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 agi91babe ***** válasza:
95%

Inkább arra gondolnak, hogy a hosszú távú rendszeres napi, akár több pohárnyi tejfogyasztás hosszú távon valóban inkább káros, mint amennyire a hétköznapokban egészségesnek tűnik.

Alapvetően arra alapoznak, hogy mi vagyunk az egyetlen faj, amely egy másik állat tejét fogyasztja még felnőttként is.

A legtöbb ember gyomra a csecsemőkor után alapvetően nem a tejfogyasztásra alkalmas. És valóban nem.

De napi egy pohár tejtől, főleg ha mondjuk valódi házi tehéntej inkább mint pasztőrözött bolti...semmi bajod sem lesz. A műzlit(ami nagyon finom,de ki tudja mi van benne) én lecserélném zabpehelyre. De szerintem az ember egészsége nem ezen áll vagy bukik elsősorban.

Ne emiatt legyen lelkiismeret furdalásod. :)

2013. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

a zabpehelynél még jobb ha magokra cseréled le.

pl nálam egy müzli abból áll hogy ezekből válogatok bele:

- darált mák, darált lenmag, mandula, dió, mogyoró, aszaltszilva, mazsola, alma, banán, kókuszreszelék, 1-2 kanál cukormentes lekvár, kakaópor és vízzel összekeverem.

tej hejett sokkal jobb a kókusztej és olcsóbb is sokkal: [link]


a bolti pasztőrözött tehéntejet ha tudnál hogy és miből készül... hormonokat is tartalmaz, a tehén nem legel a legelőn stb..

2013. jan. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mirk ***** válasza:

Arra vagy kíváncsi, hogy veszélyes-e az egészségre, vagy arra, hogy veszélyes-e a fogyásra?

Az egészségre igen, a fogyásra nem. Én szinte minden nap eszek müzlit (nem cukormentes) tejjel, mégis fogyok.

Mielőtt a sok tejcsárdás lepontozna, nem vagyok paleós mégis azt mondom, hogy nem embernek való a tej. Elég ha megfigyeled, hogy az emberek nagy részénél bezavarja az emésztést, székrekedést vagy épp hasmenést okoz.

Fogyni lehet egészségtelen ételekkel is. Csak nem célszerű.

2013. jan. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!