Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Lassan kéthónapja paleózom,...

Lassan kéthónapja paleózom, és 5 kilót sikerült fogynom eddig. Mit csinálok rosszul? Sokszor azt érzem sok hust eszem (pl:sült parasztsonka, sült házi kolbász).

Figyelt kérdés
A szabályokat betartom, minimális szénhidrát, sok zöldség, szinte semmi gyümölcs (12 kilót akarok mégleadni ). szerintetek egyek kevesebb hust? Vagyne vacsorázzak?
2013. febr. 11. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Két hónap alatt öt kiló az nem feltétlenül rossz. Ha túl hirtelen fogysz, akkor szinte biztos, hogy izomból és vízből fogysz, így tehát szerintem jó úton haladsz, csak kitartónak kell lenned. Egy hónap alatt egyébként 2-4 kiló fogyás normális szerintem, bár lehet növelni, de semmiképpen sem fogyókúrával.


A vacsora elhagyása nem jó, viszont vacsorára gyümölcsöt, szénhidrátot ne egyél, csak fehérjét, pl túrót, sonkát. Zöldséget sem ajánlatos estére, mert nehezen emészthető. Szóval vacsora az legyen lefekvés előtt két-három órával, és csak fehérje (lehet valami fehérjeturmix is, de abban kizárólag fehérje legyen).


Ha havi két kilót fogysz, az lehet lassúnak tűnik, de ha ezt tudod tartani, akkor fél év alatt elérheted a 12 kilós fogyást. Normális esetben a heti 0,5-1 kiló fogyás megfelelő, tudtommal.

2013. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Érdemes kivárni, 2 hónap - 5 kiló jó eredmény!
2013. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kb. 0,5 kg/hét a normális fogyás, abszolút jók az eredményeid. El fogod érni a célod nyárra.

Sok sikert!

2013. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mozogsz valamit?

Az is rádob egy lapáttal a fogyásra.

2013. febr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez jó eredmény, ne akard siettetni. Palóban nem a fogyás a fő cél, hanem az egészséged helyreállítása. Ehhez idő kell. De idővel beáll a normális testsúly. Szerintem jó az eredmény amit elértél, nem jó a túl gyors fogyás.
2013. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A hirtelen sok fogyás következménye a bőr megereszkedése. Itt valaki túrót ajánlott vacsorára, ami a paleoban tilos. A A vacsorát ne hagyd ki, de 6 óra után már ne egyél. Én 20 kg-ot adtam le másfél év alatt. Ez havi szinten kb 1 kg. A súlyfelesleget sem pár hónap alatt szedtem fel, tehát a leadása is több időbe telik.
2013. febr. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A túrót vacsira én írtam, elnézést, nem figyeltem, hogy itt különleges étrendről van szó, csak a fogyásra koncentráltam.


A hat óra utáni nem evéssel nem értek teljesen egyet, csak akkor, hogyha kilencig le is fekszik aludni. Ugyanis ha mondjuk 11-12 körül fekszik, akkor 5-6 órán keresztül semmit nem vesz magához, ami lassíthatja is a fogyást, hiszen az anyagcsere gyorsítására és a raktározás megszüntetésére a legjobb módszer, ha 3-4 óránkét eszünk valamit. 4 óra koplalás után a szervezetünk elkezd raktározni, lelassul az anyagcsere. Éppen ezért ezt a hat órát nem kellene így kőbe vésni, mert ha pl. 11-kor megy aludni, akkor kb 8-kor kellene vacsoráznia (lefekvés előtt három órával még érdemes enni valamit). És természetesen nem sokat, lehetőleg lassú felszívódású fehérjét, nem tudom, hogy a paleoban mi ennek a megfelelője, ami nem tilos.

2013. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez egy tök normális tempó. Eszedbe ne jusson felgyorsítani!
2013. márc. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!