Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Leírná egy paleos az étrendjét...

Leírná egy paleos az étrendjét? Nem kb. ra, hanem egy napi menüt?

Figyelt kérdés
Olyan válaszát várom első sorban, aki fogyott vele 5-10 kg-ot

2013. febr. 11. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

hát én nem fogytam de 8% a tetzsírom..


ma reggel tojásrántotta: 4 tojás, kolozsvári szalonna, karalábé, répa

később suliba menet 1 banán

hazafelé jövet egy fél grillcsirke, aminek megettem a combját, a szárnyát és a melléből egy nagy részt, meg a bőrét:D ezután 1 vérnarancs és egy kis tepertő. Inni vizet szoktam.

kicsit több zöldséget akarok csak most olyan drágák a salátafélék, a cukkini, padlizsán, paradicsom, stb..

2013. febr. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 nagyontamas ***** válasza:
50%

Eddig még csak 4,5 kg-ot fogytam (3 hónap alatt), de a fő célom az ízületi gyulladásom orvoslása volt, tehát ez nálam mellékhatás.

Szóval reggelire egy kápia paprikát ettem parasztkolbásszal teát ittam hozzá (xilittel édesítve), ebédre bacont sütöttem két tojással, savanyú káposztát nassoltam hozzá, egy jó presszókávéval. A vacsorám két sült csirkecomb volt sült édes krumplival (semmi köze a krumplihoz, a nevén kívül), csemegének gyümölcssalátát csemegéztem.

2013. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

60-ról 54-re fogytam, 32 éves nő vagyok

Mai kajám, általában ezt szoktam enni:

2 tojásból rántotta

délelőtt 2 alma

ebéd: zöldségleves sok gombával, zellerrel utána sült csirke

kávé

délután még tuti eszem egy kis gyümölcsöt, este pedig halat fogok enni és salátát tökmagolajjal.

2013. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Ma:

1. étkezés: Csécsi szalonna, hagyma, 3 főtt tojás

2. étkezés: paleós fasírt, jégsaláta


Tegnap:

1. étkezés: párolt zöldség mix, Szalonnával és hagymával sült csirkemell

2. Étkezés: húsleves, sült hal, zöldsaláta


Mostanában 2x eszem egy nap, de akkor nagyon. :) Nekem ez a ritmus vált be.

Fogyás: 44-esről 36/34-es (most vhol a kettő között vagyok)méretre. Súlyt nem tudok. Anno kihajítottam a mérleget mert felbosszantott. :S

Orvoshoz meg már szerencsére nem járok hogy ott méressem magam. :)

2013. febr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jah még annyit, hogy mennyiségeket nem tudok írni, annyit eszem amennyi jól esik. Ez vmikor két kanálnyi, valamikor két púpozott tányér.
2013. febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Az édes burgonya a paleoban nem ajánlott a magas keményítő tartalom miatt. A paradicsom és a padlizsán is kompromisszumos a paleoban.

Én 20 kg-ot fogytam kb másfél év alatt. Ami nekem jó, az nem biztos, hogy másnak is megfelel. Most már sok olyan oldal van, ahol rengeteg paleo receptet lehet találni. Onnan össze lehet állítani a napi menüt. Pl.: paleovital.hu

elmirapaleokonyhaja.blogspot.com/

www.tenyek-tevhitek.hu/paleolit-etelek.htm

paleoandrea.blogspot.com/

pocakpanna.blogspot.com/p/receptek.html

paleolit.blog.hu

alexandragasztroblogja.blogspot.com

2013. febr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 nagyontamas ***** válasza:
48%

Az édesburgonya Cordain professzornál a megengedhető kompromisszumos dolgok között van. Ha valaki rendszeresen mozog és nem túlsúlyos, akkor inkább szóba jöhetnek ezek a keményítő tartalmú gyökerek.

Mivel az ALDI nál 500 Ft kilója, csak néha eszünk belőle 1-1 gumót, és igy még elmegy. Másrészt: egy édesburgonya biztosítja a napi javasolt A-vitamin bevitel kétszeresét és a napi C-vitamin szükséglet egy harmadát. Gazdag B6 vitaminban, rostban, vasban és káliumban.

Ha valaki azért paleózik mert főleg fogyni akar akkor hagyja ki, én viszont szenvedés nélkül, egyszerűen csak egészségesebb akarok lenni.

2013. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy kis OFF: mi a fene az az édesburgonya? mármint láttam már, de milyen az íze? Miért jó az nekünk?

Paleózok de sosem ettem még ilyet..

2013. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 nagyontamas ***** válasza:
50%
Az édesburgonya, más néven batáta Ez a Dél-Amerikából származó növény a „rendes” krumplinak rendszertanilag csak igen távoli rokona. A batátának két alapvető fajtája van. Az első narancssárga, sárga vagy lila húsú, íze pedig a sütőtökére emlékeztet. A második világos-szürkés húsú és a gesztenyéhez hasonló ízű. Sárgás színének köszönhetően az előbbi béta-karotin tartalma sokkal magasabb. A béta karotin az A vitamin elővitaminja. Az édesborgonya az egyik legtáplálóbb zöldségféle, amit csak bolygónkon fellelhetünk. (Egy 1992-es kutatás során, amely a zöldségek komplex szénhidrát, rost, fehérje, A- és C-vitamin, valamint vas és kalcium tartalmát hasonlította össze, az édesburgonya toronymagasan végzett az élen, 182 pontjával majdnem százat verve a második helyezettre!) Íme egy kalcium forrás a tej helyett! Az édesburgonya komplex szénhidrátokból épül fel, így olyan energiát nyújt, amely fokozatosan és állandó ütemben szabadul fel. A héjatlan édesburgonya a közepes glikémiás indexű ételek közé tartozik, 63-66 közötti értékkel. Ebből adódik, hogy nem tartozik a szigorú paleos étrendhez.(Bocsánat az off-ért)
2013. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kimerítő választ. :) Szigorú paleós vagyok, akkor ezek szerint semmit nem hagytam ki az életemből. :) És akkor be is fejezem az OFF-olást.
2013. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!