Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Finom, kipróbált paleo sütemén...

Finom, kipróbált paleo sütemény receptet keresek. Tudtok ilyet?

Figyelt kérdés

Nézegettem a neten, de nem igazán tudom melyik lehet jó, kísérletezni meg nincs pénzem, egy tuti recept kellene.


A munkahelyemre kellene süteményt bevinni (szülinap), és én is enni akarok belőle, de paleolit táplálkozást folytatok egy fél éve, és nem szegném meg emiatt. Viszont paleo süteményeket nem szoktam sütni, nincs benne rutinom.


Nálunk sokan folytatnak valamilyen diétát (cukormentes, gluténmentes, kalóriaszámolós...stb), gondoltam a többieknek is jó lenne ilyet vinni és akkor mindenki ehet belőle! Olyan recept kéne ami nem paleósoknak is bejön!


Köszönöm előre is a segítséget!



2013. ápr. 25. 05:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

[link]


ilyen lett az enyém: [link]

2013. ápr. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagyon bejött (ugyanaz az oldal, mint az első hozzászóló esetében :D):

[link]


Akkor berakom én is, hogy az enyém milyen lett:

[link]


Speciel totál nem paleo csoki van a tetején, hanem amit húsvétra kaptam, de paleósat is lehet rátenni. Szerintem nagyon illett rá.

2013. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mindkettő nagyon tetszik, bár az elsőt nem biztos hogy sikerülne a hozzávalók miatt (a grapefruit még talán fellelhető mifelénk, de a levendula kizárt hogy lenne).


Viszont egy kényes pont: NINCS APRÍTÓGÉPEM, NINCS DARÁLÓM. :(


Valami kész hozzávalós kellene, egyszerűen beszerezhető alapanyagokból. (maglisztek pl. vannak nálunk a natúrboltban)

2013. ápr. 25. 15:22
 4/16 A kérdező kommentje:

Ketogén étrenden élek ám már majdnem fél éve, szóval elég hiányos a háztartásom másfajta alapanyagokból. :(

Magliszteket biztosan tudok szerezni. A levendula csak molyirtóként szerepel a háztartásomban... amúgy milyen üzletben árulják fűszerként? Kezd érdekelni. :)


Azért is akarok paleo sütit sütni, mert most szülinapom alkalmából én is sütizni akarok kivételesen. :) Ráadásul lazítanom kéne a ketogén étrenden, és erre jó alkalom a szülinapom. Így megünnepelhetem a gyógyulásom, avagy "újjászületésem" és ünnepélyesen lezárhatom ezt az igen szigorú diétát, és áttérhetek normál paleolit étrendre.

2013. ápr. 25. 15:28
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
levendulát az auhenben lehet kapni teaként kimérősen, én ott vettem :D nincs kávédarálód? amúgy lehet h daráló nélkül is jó lesz. nézek még neked illetve meghívhatlak egy csoportba facen? ott sok van. Én pont h lisztekkel nem sütök (ketogénban amúgy se jó a liszt mert zsírtalanított). meg ha nincs vmi, lehet improvizálni, a levendula csak egy fűszer :)
2013. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
amúgy én is ketózok :) sztem a sütik steviával v eritrittel, ha nem lisztből hanem darált magokból készülnek, és mondjuk bogyós gyümölcsből, vagy csokisan akkor lehetnek ketogének:)
2013. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az almás-fahéjas kókuszos sütinél, aminek beraktam a linkjét, nagyon úgy emlékszem, írták is, hogy darálatlan kókuszreszelékkel is működik, csak picit más állagú lesz.

Ebbenm a receptben speciel nincs lenmag, de azt lehet is kapni őrölten.


Tyűha :) Amióta tudok a ketogén étrendről, elismeréssel tekintek azokra, akik képesek csinálni... Nekem roppant nehéznek tűnik, teljesen szembemegy pár táplálkozási alappilléremmel s aggódnék is, hogy hiányzik valami. De attól még érdekel :P.

2013. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
én megvagyok vele :D de majd ha jön a gyümölcsszezon abbahagyom vagy lazítok :D
2013. ápr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy orvosi javaslatra kell lazítanom a ketogén diétát, meg hát amúgy is elég volt már. :D

Csak tök érdekes, hogy minden nap azt mondom, hogy na, most lazítok rajta eszek valamit ami kicsit több szénhidrátot tartalmaz, aztán mindig azt mondom, majd holnap... elég komolyan beteg voltam előtte és szinte rettegek, hogy visszatér, pedig a doki szerint normál paleóval sem lennék beteg, sőt, most már igényelne mást is a szervezetem.

Ő a gyümölcsszezont mondta, hogy addigra mindenképpen álljak át, mert szezonjában kell a gyümölcs a szervezetnek. És a nagy melegben más étkezés kell majd, mint a téli hidegben. Aztán télen megint mehet a ketogén, kúraszerűen, ha szükségét érzem.

Gondoltam, akkor szülinapom alkalmából elkezdem az átállást!


Nem, nincs semmilyen darálóm, sem aprítóm, nem volt eddig ilyenekre szükségem. Sőt, még csak nem is vagyok Budapesti vagy megyeszékhelyen élő, hogy bármit beszerezzek, a natúrbolt kínálatából válogathatok.

Annyira nem is akarok bevásárolni, hátha nem is ízlenek ezek a maglisztes cuccok.

Mondjuk lehet valami őrölt mandulás/diós/mákos recept lesz, de az almás is szimpatikus, amit linkelt egyiktek.

2013. ápr. 26. 04:34
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Budapest vagy nem akármelyik nagyváros pl. az ázsiai cuccokhoz kell, magok azok rendes nagyobb falvakban is vannak, darált lenmag is. A mi falunkból elköltözött a jóféle zöldséges, de 8 km-re tőlünk van lelőhely, az nincs messze és amúgyis elállnak ezek az alapanyagok :) S még az árai is _sokkal_ jobbak, mint a nagyvárosi magosnak, pedig annak se vészesek. Az élet nem is olyan apró örömei.

Ha az ember nem lakik jó helyen (hah, tőlem a legközelebbi vegyesbolt van 5 km-re =)) és nem mobil (láb/bicikli/gépjármű), akkor halmozzon fel készleteket.

2013. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!