Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A natúr joghurt miért tiltólis...

A natúr joghurt miért tiltólistás?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 11:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
55%

Mert az egész paleo hülyeség, csak megbetegszel töle.


A pelosok szerint minden tejtermék "Mérgezö" :):):), ami komplett értemetlen. Néhány nem hozzáértö hülye eltaláta ezt, és azóta akik csak birkaként mennek utánuk, elhiszik.

2013. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
100%
Tömören: a paleo arra épül, hogy az emberi szervezet 5-10 ezer év alatt sem tudott alkalmazkodni a földművelés és állattartás által nyújtott "új" étrendhez. A paleo szerint az emberi gyomor képtelen megemészteni a glutént és a tejcukrot (laktóz). Ez a laktóz benne van a joghurtban is.
2013. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
40%

Mert óriási inzulinszint emelkedést okoz, ami az elhízással, rákbetegségekkel, IR kialakulásával, szív-érrendszeri betegségekkel van összefüggésben.


Mert tehénféle tejfehérjéket tartalmaz, amik autoimmun reakciókat váltanak ki a testünkből.


És mert ezeket már évezredek óta tudják azok, akik egy kicsit is konyítanak a táplálkozástudományhoz, vagy csak odafigyelnek a dolgokra és észreveszik bizonyos dolgok hatását, következményeit. Mi itt nyugaton a 'tudományaink' egy részével durván 3000-5000 éves lemaradásban vagyunk mondjuk a kínai taoistákhoz képest. Behozható, behozható például van azért rengeteg kutatás a tejről, ha ezeket komolyan vennék akkor az időugrás lenne tudományos haladás szempontjából.

2013. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 ivilicious ***** válasza:
56%
jaj marhaság!!!! a joghurt nagyon jót tesz ,főleg a nőknek!!!
2013. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
70%
Te Harcművész, mi van azokkal a szegény 100 év feletti kaukázusi kefíren élő emberekkel? Lehet, hogy ők nem hallottak erről a bölcsességről?
2013. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
60%

A harcmüveske összetéveszti a kivételt a többséggel. Az, hogy egyes ázsiai népcsoportok nem tudnak tejet emészteni, még közel sem jelenti azt, hogy ez igaz mindenkire. (Éppen olyan, mint hogy van, aki allergiás pl a napsugárzásra, ezért MINDENKINEK sötét bunkerban kellene élnie)


Az elözö által emlitett kaukázusi ősöregek, akik 100 éves korban is még a földeken dolgoznak, vagy a mongol nomádok, akik majdnem kizárólag tejet/tejterméket fogyasztanak és makkegészségesek, neki nek számitanak.

Vagy ami Európában évszázadokon keresztül müködött, hogy aki legyöngült szervezetü volt, vagy betegségek után lábadozott, azt tejjel, tejtermékekkel erősítették fel, és minden egészséges gyerek naponta fogyasztott tejet.


Akik NEM tudtak valamiért tejhez jutni, AZOK voltak a betegek, legyöngültek, és ök haltak meg aránylag fiatalon különféle betegségekben.

2013. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
40%
Maga a túlzott tejfogyasztás valóban nem jó, magamon tapasztalom. Amikor olyan időszakom élem és nem iszok tejet, a súlyvesztés lényegesebb könnyebb, köszönhetően a laktóz hiányának, de az, hogy valaki néha megeszik egy joghurtot, nem hinném, hogy belehalna.
2013. ápr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
39%

"minden amit eddig leírtam" <- képzeljétek ide a fentebbi sorokat. Inzulin stb.


Ne a kaukázusiakkal foglalkozz, hanem a haldokló kövér szomszédokkal. Ő éli fel a TB-re kidobott pénzedet a tejfogyasztásával, a hájas se.ggével és a betegségeivel. Egy beteges tejfogyasztó társadalom közepén csücsülve a tejtermékek egészségvédő hatásairól filozofálgatni néhány szerencsés öregemberre alapozva.

Szürreális.

2013. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 ivilicious ***** válasza:
33%
nem hiszem,hogy valaki a natúr joghurttól és a tejtől fog elhízni....ekkora barom embereket. az anyatej akkor mi,ha nem laktóz??? dögöljön éhen,aki ilyeneket gondol..
2013. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
66%
Milyen kivétel? Mindenütt azt olvasom, hogy a felnőttek többsége nem tudja megemészteni a tejet... Egyik ismerős rosszul van tőle, a másik csak puffad, nekem sem esne jól, ezért nem iszom. A joghurt persze nem tej, a baktériumok bizonyára segítenek a problémák egy részén, de nem szeretem annyira, hogy ipari tejből származó cuccot egyek, ami egységenként tök sok műanyaghulladékot termel. Igazából rohadtul nem hiányzik, de nem szoktam állást foglalni vele kapcsolatban, nem vagyok szakértő. A tej sokkal egyértelműbb, főleg, ha még csak nem is házi (amúgy az ipari húst is kerülöm), de számomra akkor sem tűnik felnőtt humanoidnak való ételnek. A logika és a testem reakciója egybevág (amikor még néha ittam tejet, akkor sem lettem tőle rosszul, de valahogy nem éreztem magam tőle olyan kellemesen, mint más ételektől, éreztem, hogy nehezen emészthető és nem jó nekem, valamit megbolygat. a testünkre figyelés jó dolog).
2013. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!