Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A paleósok hogy oldják meg...

A paleósok hogy oldják meg hogy edzés után minél gyorsabban visszatöltődjenek mind izomba, mind a glikogénraktárba?

Figyelt kérdés

Egy kemény edzés után mondjuk esztek húst. De ti ilyen zsíros izéket fogyasztotok, és a zsírtól nagyon-nagyon hosszú ideig tart a felszívódás, nem tudjátok időben visszatölteni az izmotok!

És edzés után gyors felszívódású szénhidrát is kell (hogy a fehérje amit esztek, ne vesszen kárba), amire nem jó a zöldség!

Ti hogy oldjátok meg? Tojást esztek? De abban a sárgája is nagyon lelassítja a felszívódást..



2013. máj. 1. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Az a néhány ezer paleós az országban 1 dolgot tud, ami választ fog adni a kérdéseidre.


NEM PICSOG MINT EGY FITNESZRIBI. Ennyi. Most rosszindulatúnak és bunkónak tűnik a válaszom, de nézzünk már mögé egy kicsit, illetve önmagunkba.


Elképzelem ahogy a testépítő remegő kézzel issza a cukros tejfehérjét, spricceli le a torkán hogy mielőbb elkezdhesse felszívni. Most komolyan, ne már. Van emésztésed, egyé' oszt jó lesz.


Nyilván ha valamilyen hihetetlen oknál fogva egy mesés nagy izomtömeg a cél, akkor nem paleózni fog az ember, hanem cukrot és tejfehérjét fog enni, hogy segítse az izomzata fejlődését.


De erre megkérdezi sok ember: minek? Ez csak bizonyos értékrendek szerint elsődleges fontosságú, ezen kívül is van élet. Nem mintha én ezt nem tisztelném, csak zavar hogy cukorevéssel jár.


Tehát edzés után nem kell gyors ch, az edzés az életmód része, eszik utána az eember amit eszik. A vega nyilván csak zöldséget meg gyümölcsöt, na abból sok fehérje szívódik fel :D

A paleós meg húst, és az igénytelenje még zsírt is (habár ez nem tudom mit keres a húsban, Isten ergya munkát végzett amikor az állatokon a hájat nem tette egy külön 'dobozba' vagy kapszulába :D )

2013. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%

Kezdjük ott hogy a paleosok nem edzenek. Azt az étrendet nem aktív embereknek találták ki hanem lusta egész nap ücsörgő amerikaiaknak. Nem ismerek egy sikeres paleo atlétát sem. (A Crossfitesek krumplit esznek és közben paleonak vallják magukat...)


Ha edzeni akarsz nem kell szégyenlősködni a szénhidrátbevitellel különben ki fogsz égni.Én boldog vagyok napi 700g+al ami gyümölcsből, zöldségből, rizsből jön.Sosem voltam jobb formában.

2013. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Biztosan kivétel vagyok, mert paleózom és súlyzós edzést végzek. Biztosan lehetne ennél jobban is csinálni, de edzés után marhahúsos fehérjeturmixot iszom és eszem egy -két banánt. Namost erre biztosan felszisszennek az igazi testépítőt, de fullüres glikogén raktárakkal a banán szh tartalmának gyümölcscukor része tuti nem a zsírdepóba megy, ezt tapasztalom. A nap többi részében pedig normál paleo módon étkezem, igyekszem sok fehérjét bevinni, de akkor sem aggódom, ha nem jön össze. Alapvetően figyelek a testem jelzéseire inkább és amíg nem veszek vissza a nagy súlyokból, úgysem fejlődöm vissza. Namost versenyezni így tutibiztos nem fogok, ettől soha nem leszek színpad-képes, de a strandra bőven "elmegy"... és hatalmas izmaim sem lesznek... de nem is kell, mert lány vagyok.
2013. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Elolvastam a válaszokat! Igazán, nem is tudom, mit akartok.Én egy súlyos gerincműtét utáni nő vagyok, aki 12 évig táncolt, pörgött, és 3 lányát egyedül nevelte,mert a férjem 35 évesen meghalt..Maradtak a lányok.Aztán jött ez a borzalom..Nem vagyok túlsúlyos, de bizony 3 év alatt híztam, mert a lakásom a börtönöm.Elkezdtem paleozni, nem futhatok , lovagolhatok, és még sok mást.Ezzel lefogytam, ill. vissza..Bár a középső lányom, több éve paleozik, persze, néha lehet bűnözni.Én az állandó fájdalom, -hegesedésből származó ödéma miatt kezdtem el.-100-200 m-t tudok gyalogolni.Mert az idegeket nyomják 1000-el..El tudjátok képzelni ezt a fájdalmat??

Ellenben, soha nem volt narancsbőröm, amit oly borzasztónak tarotok!! Nőies az alakom, nem vagyok tini..sőt 5 unokám van.Nem kell annyira mellreszívni a kinézetet, és az időt a számolgatással tölteni.Aki cukorbeteg, stb..jobb, ha csinálja,mert egyszerűen jó! Eszem, jól is lakom..Teszek a szálkásodásra! Aki szeret, az így is szeret..És van energiám. A kilók, pedig olvadnak.. Semmit nem érdemes túlreagálni..Már van paleo édesség is egy csomó..Jókedvet kívámok

2013. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Fegyencedzést csinálok paleo mellett. Bár nem akarok és nem is tudnék látványos izomzatot növeszteni (nő vagyok), de az erőnlétem egyre jobb, testem szépen formásodik, feszesedik.

Anno, amikor durván elhíztam, elfogadtam magam csúnyának, így sosem hajtottam a tökéletes testre, nem vagyok az a bicepszméregető, mérlegbűvölő személyiség, ennyire nem vagyok megszállott. :)

Az edzést is inkább az erőnlétem miatt csinálom, és hogy feszesebb legyen a testem, mert a nagy fogyás után olyan löttyedt, puha lettem.

Enni úgy eszem, ahogy a testem kívánja. A paleósoknak azért egy idő után igen okossá válik a szervezete. :)

ha éhes vagyok edzés után és húst kívánok, akkor annak biztos oka van, eszem amennyi jól esik. Ha inkább tojásra éhezem, akkor biztosan az kell a szervezetemnek. Ha a brokkolit kívánom meg, egye fene hogy nem "izomtömegnövelő" kaja, biztosan van benne valami, amire akkor pont ott szükségem van.

Mondjuk elég rendesen fogyasztok olajos magvakat is, elvileg azokban és szénhidrát van, nem? (nem értek ám ehhez, eszem amit kívánok)

Amúgy biztosan nem megy kárba nálam a fehérje, mert látszik a karomon és a lábamon is, hogy izmosodik, szóval az az izom valamiből épül. :)

2013. máj. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Egy kérdés: hol lehet ismerkedni a paleós - fegyencedző nőkkel?


Valahogy az utcára kilépve - egyetemtől könyvtárakig nem jöttek szembe a szebbik nem ezen képviselői :D

2013. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Úgy tudom, vannak paleós testépítők is, ahogy pl. nyersvegánok is... De aktív emberek egészen tuti. Miért ne lennének? A paleo semmit nem tilt, ami szükséges az aktív élethez vagy az egészséghez, fogalmam sincs, miért hiszik ezt egyesek.


#1: Olyan is van, de a vegák sokszor gabonát tolnak és vitáznak velem egy vega paleós oldalon, hogy értelmetlen divattal szimpatizálok és néha még dögöt is eszem, pedig a gabona kell az aktív élethez :D


#6: Az olajos magvakban jócskán van szénhidrát, de jobbára csak rost... Cukor egészen kevés. Kalóriatartalmuk jelentős része zsírból van, s van bennük fehérje is. Persze a különböző fajta olajos magvakban különbözőek az arányok.

2013. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

TaplalkozasHarcmuves-nek: nem ismerek magamon kívül paleós-fegyencedző nőt, szóval nem tudom hol ismerkedhetsz ilyen fazonokkal. :)

Pedig biztosan vannak, legalább is fegyencedzők igen, mert olvastam női blogokat is, bár nem vettem fel senkivel a kapcsolatot, mert ehhez az edzéshez nincs szükség társaságra. :)

Én például egészen el vagyok bújva. Délelőtt egy kárpitos üzemben dolgozom (nem valami nőies meló, de még edzésnek is megteszi), délután edzegetek, nyelvet tanulok, vagy éppen ehető kajára "vadászom" a városban, pihenésképpen netezek.


De honnan tudod, hogy nem jönnek veled szembe ilyen nők? Gondolom rólam sem mondaná meg senki, mit művelek munka után. :) Max. a kollégáim látják, hogy egész máshogy étkezem, mint ők, és hogy megcsinálom odabent ugyanazt, mint ők férfiak.

2013. máj. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Nyilván nem szembejövés közben állapítom meg, hanem némi megismerés, beszélgetés után.


Jó lenne, jó lenne ha látnám.. ha egy nő nagyon méregeti a galambokat az utcán, akkor az én emberem! :D

2013. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat az off-ért. Mi az a fegyencedzés? Érdekel... én a lepontozott súlyzózós lány vagyok a marhahús turmixxal :)
2013. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!