Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ki szeretném próbálni a...

Ki szeretném próbálni a paleot, de lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Szóóval ki szeretném próbálni a paleot, hogy megszabaduljak a löttyedt testemtől.

Most az fog következni hogy leírom az adataim, és mindenki lefogja üvölteni a fejem hogy:

-"nem kell fogynod semmit"

-"hízzál inkább"

-"na egy újabb testképzavaros kislány aki nem tud mit kezdeni a szabadidejével"

Felkészültem erre úgyhogy itt van: 170 cm 55-56 kg

Tényleg jól pont jó testsúlynak hangzik így elsőre, de a zsír-izom arány már nem annyira... NEM VAGYOK KÖVÉR ezt tudom, nincs testképzavarom, de löttyedt vagyok, alma alkatom van a legproblémásabb testrészeim a has-derék-csípő.

[link]

A lábaim véknyak, de a hasam tájékán tényleges zsír van nem csak lötyi. Szóval kérdések

-Ti hányszor esztek egy nap? Nem tudok napi 5-6szor étkezni kb 3 szor szeretek de akkor jól teleenni magam..

-Reggeli feltétlen szűkséges? nem szoktam éhes lenni reggelente.

-Nagy baj ha magvakat nem eszem?

-Baj ha csak csirkemellet eszek húsok közül? Sajnos nem szeretem a hús ízét egyedül a csirkemellel vagyok csak megbékélve. Süthetem kókuszzsírban?

-Tojásért sem vagyok igazán oda, de azt le tudom nyomni ha nagyon muszáj..

-Pilates jó mozgásforma mellé?


2013. máj. 20. 10:23
 1/7 A kérdező kommentje:
A képet illusztrációnak raktam be h kb így néz ki a hasam, talán még nagyobb is egy kicsit.
2013. máj. 20. 10:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Napi 3-szor enni teljesen jó szerintem. Ha én rendesen (de normálisan, kellemesen) jóllakom, akkor én se éhezek meg 3-4 óra múlva :) Inkább 5-6.

A reggelit nem tudom, én sem vagyok éhes reggel, de amióta nem eszem sokat késő este (mert nem vagyok éhes), egy tükörtojás egy kis zöldséggel többnyire lazán lemegy olyankor, bár olykor ébredés után 3 órával. Ha egyáltalán nem lenne étvágyam, nem ennék. Sokmindent ajánlgatnak itt a gyk-n, némelyik elvet elég erősen próbálják sulykolni, de attól még vannak egyedi különbségek s jobb, ha elsősorban a saját tested igényeit követed, nem mások elveit.

A csirkemell elég, elvégre vega is lehet paleós, bár abban már akad némi kihívás. Én évi pár kiló húst eszem, többnyire halat, mert abból egyszerű nem iparit venni. Úgyhogy nekem kell a tojás és az olajos mag :)

Sokféle paleo van, lehet sok és kevés hússal, sok és kevés szénhidráttal, egészségtelenül, kiegyensúlyozatlanul és egészségesen is csinálni, ész és a testünkre figyelés nem jár automatikusan hozzá, csak pár népszerű rossz irányt zár el...

Egyébként nem vagyok paleós, csak nagyon-nagyon közel állok hozzá. Amikor éppen nem lengek ki valamely okból, de ahogy telik az idő, egyre jobban megy úgy étkezni, ahogy valóban jó a testemnek :)

2013. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, remélem az utolsó mondatod végével nekem is sikerül majd idővel azonosulnom! :)

Zöld kéz ment, jöhetnek még válaszok, tapasztalatok! :)

2013. máj. 20. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nem tudok napi 5-6szor étkezni"

A paleónek nem is célja napi 5-6x enni.


Ajánlott ritkábban.


"Reggeli feltétlen szűkséges"

Konkrétan a paleó nem a reggeliről szól. Nem, nem szükséges.


"-Baj ha csak csirkemellet eszek húsok közül? Sajnos nem szeretem a hús ízét egyedül a csirkemellel vagyok csak megbékélve. Süthetem kókuszzsírban?"


Az is hús. A kókuszzsírt jelenlegi ismereteink alapján preferáljuk :)


"-Tojásért sem vagyok igazán oda, de azt le tudom nyomni ha nagyon muszáj.. "

De nem muszáj.


"-Pilates jó mozgásforma mellé?"


A Pilates kimondottan "paleós" egészségtudatos edzés.

Nagyon ügyes és lelkiismeretes, egészséges paleós van aki súlyzós edzést végez, de én azt mondom ezek általában valamennyire degeneratívan hatnak az ízületekre. Én mindig Pilatest/Jógát/Callaneticset/Taichit ajánlok mozgásnak.

2013. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"-Nagy baj ha magvakat nem eszem? "


A magvak szigorúan véve nem paleósak, illetve áztatva, kis mennyiségben mondhatók annak. Tehát ha nem eszel az nem probléma. Azzal kell számolni hogy kis mennyiségben lehetnek jó vitamin és nyomelem források. Bár zöldségekből, csirkéből ezeket is kellene tudni fedezni.


Magok arra jók, hogy változatosabb legyen a táplálkozás. Könnyebb így minden mikrotápanyagot bevinni.

2013. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én nem bíznék a helyedben ilyen mesterséhes módszerben.Inkább a természetest javaslom: naponta 3-szor táplálkozz, változatosan, lehetőleg mindig ugyanabban az órában (pl.: reggeli 8-kor, ebéd

1-kor, vacsora 1/2 6-kor). 6 óra után már semmit ne egyél. Ebéd elòtt ne egyél édességet. Reggelire egyél legtöbet vacsorára a legkevesebet.

2013. máj. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"ilyen mesterséhes módszerben"


Egy dolog nem lett leírva. Mit egyen, mi természetes?

2013. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!