Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Folytathat paleo életmódot...

Folytathat paleo életmódot akit rákkal diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés
Vagy a nyers vegán a jobb?
2013. jún. 29. 11:10
1 2 3
 1/22 Julie S ***** válasza:
95%
Inkább ketogén paleót.
2013. jún. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Én ketogén paleot követek,petefészekrákot diagnosztizáltak nálam fiatalon sajnos,és előtte évekig evészavaros voltam (anorexia,bulimia),ezért nem igazán találtam rá a számomra megfelelő étrendre. Folyton teljes kiőrlésű kenyérrel tömtem magam és gyümölcsökkel,és borzasztó krumpli-,valamint édességfüggő voltam. Nagyjából másfél hónapja követem a ketogén és a paleo életmód elveit,és nem éhezem,nem bírok napi 1100 kcal-nál többet enni,mégis tele vagyok energiával,folyton teltségérzetem van. Általában reggelire tojást eszem (3 fehérjét,1 sárgájával),hozzá paprikát,uborkát,hagymát,minél alacsonyabb ch tartalmú zöldségeket,szalonnával,házi kolbásszal,saját zsírján sütve. Ebédnek leginkább csirke,csirkemáj,rakott zöldségek,házi májkrém,cukkinis omlett,töltött paprika(rizs nélkül,csirkéből,bazsalikommal,mártás nélkül,mert általában paradicsomot sem eszem). Nassolásként vagy uzsonnára főleg uborkát,répát szoktam rágcsálni,vagy egy kis kolbászt,de a főétkezések annyira eltelítenek,hogy erre nem szokott szükség lenni. A vacsora lehet natúr hús salátával,rozmaringos-citromos csirke,darált majorannás csirke karfiol és brokkolikörettel,vagy akármi,ami hús és és kevés a ch tartalma. Hüvelyeseket,karalábét,cukrot,gabonaféléket,mesterséges anyagokat tartalmazó ételeket,nagyüzemi állattartásból való húst,krumplit,alkoholt nem fogyasztok,boltban semmit nem veszek,a piacra járunk heti 4-5 alkalommal,mindent frissen veszünk. Gyümölcsök közül is próbálom az alacsony ch tartalmút fogyasztani,de heti 2x becsúszik egy banán,erről nehezen tudok lemondani. Így is tartom a napi 35g ch-t,jövőhéttől napi 20g-ra szeretnék átállni,most azon gondolkodom,hogyan variáljam. Ha nagyon édességsóvár vagyok,ezt csinálom: fél banán,2 tojás,fahéj. Lepépesítem a banánt,összekeverem a tojással-kicsit darabos lesz-teszek a 'tésztához' fahéjt,vanília,és rumaromát,majd fél evőkanálnyi kókuszolajon palacsintasütőben kisütöm. Lehet,hogy először nem fog sikerülni,kicsit nehéz átfordítani,de darabokban is meg lehet enni.Én hozzá szoktam olvasztani fél kocka Lindt 90%-os étcsokit,és rácsorgatom. Megvan vagy 150kcal,de nagyon laktató,és abszolút csillapítja az édes íz iránti vágyat.

Én nagyon megszerettem ezt az étrendet,hogy semmi mesterséges,mert a konyhában is jóval kreatívabb lettem.Azelőtt minden másnap kaját rendeltünk,és heti 1-2 alkalommal főztem,most napi 2x,akármilyen kevés időm is van. Nem mellesleg egyre jobban belemerülök az étrend miatt az edzés,izomépítés rejtelmeibe is,és elkezdtem edzeni. Napi 9 órát alszom mellé,és mondhatom,hogy daganatos betegen is a világ legboldogabb embere vagyok. Másfél hónap alatt a 176 cm magasságomhoz 67kg-ról 61,5-re fogytam,sok volt rajtam a zsír,ezt edzéssel és ugye a kajálással oldottam meg,és minta kicseréltek volna! Bár igyekszem napi 1500kcal-ra növelni a kajálást,csak a gyógyszer mellékhatások miatt hányingerem van sokszor,de azért rendesen eszem,tényleg nem éhezem,mielőtt valaki azt mondaná. Az orvosom is támogatja ezt,és nem találta vészesnek a fogyást,mert nem nézek ki betegnek,hanem éppen ellenkezőleg.

Különben én Taxol injekciót kapok.

23N

2013. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ketogén paleót! Csináld, a rák imádja a cukrot, ezzel nem lőhetsz mellé!
2013. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kipróbálom a ketogént akkor. Bár amit olvastam róla, nagyon ellentmondó.

Szedjek mellé valamilyen táplálék kiegészítőt?

Alapból csak c vitamint szedek, de ha szinte csak húst és zsírt eszek?

2013. jún. 29. 16:16
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

vitamint egyébként is érdemes a betegség miatt szedni,viszont a C vitamin bevitellel óvatosan,nem kell az extrabevitel,mert ugyanannyit árt,amennyit használ (google-ben nézz utána). Fontos a D vitamin,vannak,akik a B17-re esküsznek,mindenkinek más válik be,mint az étrendeknél is. Lehet,hogy a ketogén paleo neked nem lesz tökéletes,de úgyis érzi az ember,mire van szüksége. Egy kis izomrándulás,én akkor tudom,hogy pótolni kell a magnéziumot,stb. A legjobb,ha figyelsz a testedre :) És mindenképpen beszéld meg a kezelőorvosoddal,illetve egy dietetikussal sem árt egyeztetni,én legalábbis megtettem,így nyugodt szívvel vágtam bele.

Az előző litániámból talán kihagytam,hogy én semmilyen tejterméket,joghurtot,túrót és sajtot sem eszem,de különben sem szerettem őket.

Kitartást,és mielőbbi gyógyulást kívánok!

2013. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A táplálékkiegészítőkről pedig annyit,hogy én iszom a Culevit italport,mert a családunkban nem egy daganatos megbetegedés volt,és elvileg könnyebbé tette,hogy ne fogyjanak le nagyon,így én is kipróbálom,eddig bevált,mert ahogy írtam,napi 1000-1100kcal felé nem tudok menni úgy,hogy szilárd ételből viszem be,és ha nagyon kevésnek találom a napi kaját,akkor iszom.
2013. jún. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat. Nekem hál isten van étvágyam még, eddig paleoztam, omega3at és c vitamint szedtem. Alkalmanként D vitamint.


Neked segítette ez a diéta valamennyire a betegség leküzdését ? Vagy jobb mióta így étkezel?

2013. jún. 29. 17:17
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ettől fogok meggyógyulni. sosem hittem a diétákban,hogy ezt meg azt nem ehetek,úgy voltam vele,hogy mindenre szüksége van a szervezetemnek. igen ám,csak folyton emésztési gondjaim voltak (igaz,az anorexiából maradt bajom),fáradt voltam,levert,depressziós,és kicsit elzsírosodtam. Mióta egészségesen eszem,minden megváltozott,valószínűleg kicsit be is beszélem magamnak,de akkor is majd kicsattanok az erőtől.
2013. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jobbulást kívánok neked :) remélem bejön ez a diéta. Bár a nyers vegánt is nagyon ajánlották rákos betegeknek. Mindenesetre ez szimpibb.. :)
2013. jún. 30. 00:51
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A leghitelesebbnek a ketogén paleó tűnik. Írtak a viatamin pótlásról, a c- és d-vitamin KOMOLY mennyiségben nagyon fontos a betegség miatt.


A nyersvegán is ígéretes lehetne (vizsgálni kell még azt is) de több jó eredményt ismerünk a cukormegvonással, inzulinszint alacsonyan tartásával mint a .. a nyersvegán miért is jó? Amikor a daganatokat még mindig nem tudjuk kapcsolatba hozni a húsfogyasztással, addig a veganizmusnak legfeljebb legenda szerep jut, illetve vizsgálni kell még. A ketogént vizsgálják, és úgy tudom jó eredményekkel teljesít (Mercola: "Ketogenic Diet May Be Key to Cancer Recovery")

2013. júl. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!