Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo kenyeret kipróbáljátok?

Paleo kenyeret kipróbáljátok?

Figyelt kérdés

Ma megsütöttem a hindu-lepény-recept alaján az első paleo-kenyér-pótlómat. Zabpehelylisztből:

25 db zabpehelyliszt

1 ek. joghurt (!)

1/2 mk só

kézmeleg víz, amivel ezeket össze lehet állítani.

1 órát pihentetni, majd 10 gombóc, amiből 10 db. lepény süthető, serpenyőben zsiradék nélkül!

Ízre olyan lett kb. mint az abonett-keksz, ízetlen, száraz. Raktam rá dinsztelt káposztát, azzal "ettem már ennél jobbat is" kategóriájú kajám lett! :))))



#zabpehelyliszt #paleo-kenyér
2013. júl. 1. 11:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi 25 dkg zabpehelyliszt és nem db.
2013. júl. 1. 12:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Paleo kenyeret próbáltam már és finom volt. De amit írsz, az nem paleo.
2013. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 azrengetegmogyoró ***** válasza:
Ez tényleg nem paleo kenyér, de azért köszi a receptet, majd valamikor én is kipróbálom. :)
2013. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt elírtam, valóban nem kenyér, "csak" lepény. És azt is tudom, hogy annyiból sántít, hogy van benne minimális mennyiségű joghurt, de úgy gondolom, hogy aki nem erős lisztérzékenység miatt, hanem fogyási célból választotta a paleót, annak talán még jól jön ez a recept is.

Ugyanis elég nehezen viselem, hogy a kenyér, nokedli és kifőzött tésztákat mellőznöm kell a fogyó miatt.


Azóta a 10 db-ból 2 db-ot megettem ebédre, 2x2 db-ot lefagyasztottam (majd látom, hogyan viselkedik, amikor kiveszem), 2x2 db-ot pedig a normál hűtőbe raktam.

2013. júl. 1. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:

A szigorú paleóba nem fér a zabpehely miatt, szerintem erről volt szó.

Nekem már amikor másutt írtad, akkor volt egy olyan gyanúm, hogy nem lesz finom, hisz elég minimalista a hozzávalólistája... Nekem még a nyersvegán kenyér is csak édesen plusz kellően sok dióval ízlett (abban alma van a magok mellett), a tojásos paleo kenyér viszont finom tud lenni, ha megfelelő magokat választok :) A szezám és a kókusz (akár lenmaggal keverve) már határozottan okés, drágább alapanyagokat csak elvétve és kisebb mennyiségben használok kenyérnél.

De még kísérletezgetek, gondolom, Te is fogsz, olyannak nézel ki ;)

2013. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a legelső oldalon írja Szendi Gábor, hogy a zabpehelyliszt teljesen glutén-mentes, bátran használható.


Szóval nem tudom, hogy e tekintetben kinek higyjek?

Kezd olyan érzésem lenni, mintha ez az egész paleo olyan, mint az egész gasztronómia: mindenki másként csinálja, és mindenki másra esküszik.

De azért köszi! Zöld pacsit adok neked is!

2013. júl. 1. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!